Виборча кампанія в окрузі Лохів

От і нові вибори, не куди-небудь, а аж до Верховної ради. Цікавим тут є Лохівський виборчий округ №…, із центром у місті Лохів. Хто тут тільки не висувається і кандидат народної довіри, і кандидат народної недовіри, найчесніший кандидат, дуже нечесний кандидат, але він знає Івана Івановича, технічний кандидат, напівтехнічний кандидат і Микола. Так разом їх назбиралося більше десятка.

Беззаперечним лідером, на думку соціологів, є той який раніше, за словами Леся Подеревлянського, був …, …, …, … і …, а тепер поважний член суспільства. Аутсайдером, також на думку тих же соціологів, є Микола.

І от почалося нашестя кандидатів. Перший приїхав і вийшов до народу наче месія, зі словами: «Ідіть до мене всі голодні і стражденні, я вас кого нагодую, кого обігрію, нікого не залишу без уваги. Ось тут є пакет гречки, олія на розлив, а от коли я стану депутатом, я вам фуру гречки привезу, бо я дуже хвилююся за вас бідні виборці». І пішла тухла гречка по руках, а бідний виборець пішов …, з надією на гречано-олійний рай.

Не встиг від’їхати перший кандидат, як за ним в населений пункт, з ескортом в’їжджає наступний. Той який має якесь невідоме відношення чи то до газу, чи до нафти. Цей простіший, він б’є себе долонею в наколках у вишивані груди і говорить: «Мрію, щоб у всіх в хатах був природній або не природній газ, але це я можу зробити лиш тоді, коли буду депутатом. А зараз можу всім бажаючим подарувати балончики з газам для запальничок. Але це лиш зараз, а от коли стану депутатом у вас все буде горіти синім полум’ям».

Народ аплодує і уявляє газовий рай у своєму місті, коли все буде горіти синім полум’ям.

А ось прибув найчесніший кандидат. Розірвав сорочку на грудях і заволав: «Мені немає що приховувати, я найчесніший із усіх. Рахунки у мене в Швейцарії. Хата у мене одна в Австрії, одна у Франції, зараз на Рубльовці ще одну прикупив. В Україні буваю рідко, а що мені тут у вас робити, та я взагалі вас усіх вважаю бидлом. Оберіть мене, будете мати самого чесного кандидата».

Від такого кандидата аж голова обертом йде. «Оце людина, а чесний який. Серед нас таких не має», - наче на інопланетянина, зачаровано дивляться виборці на кандидата.

А що це за кавалькада із броньованих автівок, невідомого виробництва, наближається до міста. А ні в місто не заїжджає, зупинилася процесія. Із середнього броньовика виліз огрядний чолов’яга і починає скидати з себе кутюрний костюмчик. Може це якийсь стриптизер, подумалось бува, але ні вдягає він затертий вітчизняний костюмчик і важко впихається в підігнаний «жигуль», не першої молодості. І з словами: «Як вони їздять у цих консервах», рушив до міста.

Там він розповідав, як він важко працює, як недосипає і недоїдає. «Я син цієї землі, я тут народився і перше кохання у мене було саме звідси. Я так кохав вашу лохівчаночку, але важка доля нас розлучила. Так і не знаю завагітніла вона чи ні».

Народ перешіптується: «Земляк, хороша людина, а який чуйний».

А ось і Микола спромігся зібрати люд у Будинку культури. За інерцією, людей прийшло багато.

«Шановні виборці», - жваво розпочав Микола знайомити виборців із своєю програмою. Дивна вона в нього якась, в ній ні про гречку ні про газ.

А Микола розпинається про свої законодавчі ініціативи, які він хотів би зробити, про боротьбу з корупцією, про реформування медицини, освіти, аграрного сектору і відродження культурних цінностей…

Врешті решт це слухачам набридло і з залу полинули голоси: «А гречка в тебе є? Може балончики з газом? А от на сусідньому окрузі окуляри роздавали, всім зрячим і не зрячим, щоб добре бачили прізвище кандидата в бюлетні».

«Шановні, я не про те, - намагався довести своє Микола, - нам слід змінити устрій, в нашій країні, мислення, ми ж Європейці. Від цього законодавчий орган…».

Але в цю мить розчинилися двері актової зали і прогримів голос: «Громадо, там за магазином, привезли і роздають цукор від Івана Івановича, по 350 грам в руки. Хто ще не брав?».

За хвилину Микола стояв за трибуною, перед порожнім залом і нервово перебирав у руках листки із своєю програмою. Він хотів ще багато сказати, але не було кому, хіба що самому собі. В серці защеміло, млосний клубок підкотився до горла, по щоці скотилася сльоза. «Це все нікому не потрібно», - кинувши листки із своєю програмою, промовив Микола і пішов в ТВК, знімати свою кандидатуру. І лиш на порозі його зупинив невеликий натовп молоді, який скандував: «Нам потрібні чесні вибори! Нам не потрібна тухла гречка! Нам не потрібні вкрадені подачки! Нам потрібен чесний, демократичний, не тушкований парламент».

І Микола схаменувся: «У цієї країни є майбутнє!»!!!!!!!!!!!!!!!!!


20.09.2012 Ігор Макарук 1499 9
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

404
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

574
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1312
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2264 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1120
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

879

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1028

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1453

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2059
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26359 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

749
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

946
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2987
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1236
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

930
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1188
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1197
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

403
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4250
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1064
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1629