Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції (фото)

 

/data/blog/126975/a4fa9537fdc273171691e655d0a7c6f7.jpg

 

Грецію щороку відвідує 16,5 мільйонів туристів, що більше за кількість місцевого населення. Нинішня Греція – це досконале поєднання античної, візантійської та османської культур.

 

Радіо 24 зібрало найцікавіші місця, які варто відвідати в Греції.

 

Афіни

Афіни – одне з найдревніших міст Європи, де нині проживає більше третини греків – близько 4 млн осіб. Афіни великі за площею, бо житлові будівлі тут переважно не вищі 5-го поверху. Зазвичай вони білого чи бежевого кольору з просторими балконами. Саме їм греки присвячують особливу увагу, прикрашаючи вазонами й миловидними столиками. Вони досі традиційно проводять вечори з сім’єю на балконі чи під лимонним деревом у внутрішньому дворику.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148099

Вузькими вулицями ганяють малогабаритні автомобілі, особливо популярні Smart і мопеди. Дорогі та великі машини – тут велика рідкість, адже за них треба платити високі податки. Керують греки емоційно і можуть розкричатись із вікна до іншого водія. Авто на ніч спокійно залишають на тротуарах під будинком. Так само припарковують свої мопеди під кафе без замків і ланцюгів навколо дерева. І можна бути певним – ніхто їх не вкраде.

Громадський транспорт в Афінах зручний і доступний. За один квиток можна проїхатися усіма його видами. Тут платять не за кількість проїздів, а за час. Квиток у кіосках коштує 1,20 євро на 70 хв. Також існує вигідна система проїзних. Наприклад, за 10 євро можна їздити 5 діб. Квиток треба закомпостувати на зупинці трамвая, у метро чи в самому автобусі. Ніхто у транспорті за цим не стежить, а контролери не часто навідуються до перевізників, хоча штраф за недійсний квиток – 72 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148145

Навіть в афінському метро нема ніяких парапетів і кабінок із суворими працівницями, які стежать, чи кинув ти жетон до автомату. Першу його лінію відкрили ще 1869 року, яке є другим у світі після лондонського. Під час будівництва метро знайшли багато археологічних експонатів. У переходах кількох станцій діє експозиція з античних амфор, колон, статуй та навіть фрагменти древнього водопроводу.

Акрополь

Навіть у не туристичний сезон і в дощ на скелястому Акропольському пагорбі – завжди великий натовп туристів усіх рас і національностей. Вхід сюди коштує 12 євро. У кілька днів на рік та в кожну неділю з листопада по квітень – безкоштовно.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148251

Посеред Акрополю височіє головний храм – Парфенон, присвячений богині Афіні. Він стоїть тут уже більше, ніж 2,5 тисячі років. Проте у 17 столітті Парфенон розгромили гарматами під час війни венеціанців із турками.

Навколо пагорбу розмістився маленький історичний район Анафіотика, який звели у 19 столітті переселенці з острова Анафі. Його крихітні побілені вулички звиваються зверху-вниз, утворюючи нехитрі лабіринти. У них щоразу натрапляєш на чиїсь кольорові двері чи великі вазони і амфори з квітами.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148147

Спускаючись із Анафіотики, непомітно переходиш у ще один історичний квартал Плаку. Він зберіг своє старе планування вулиць, а багато будинків стоять на античних руїнах ще від 17-18 століть. Тут майже скрізь таверни та кафе із терасами. Саме у Плаці найкраще перепочити на обід, сховавшись від спеки і гамору.

Варто скуштувати національну страву сувлакі: шашлик із курятини чи свинини, яку смажать на грилі разом із овочами. На тарілці до нього додають картоплю фрі, овочі, місцевий хліб піту та соус тцацикі з йогурту, часнику та огірка. Коштують сувлакі від 7 – 10 євро. А до страви можна замовити графин (500 мл) домашнього грецького вина за 3-4 євро.

Сувлакі - фото 148146

Синтагма

На площі Синтагма перед Парламентом щогодини відбувається зміна варти грецьких гвардійців евзонів. Цей ритуал символізує кілька століть окупації країни Османською імперією.

Чоловіки одягнені у білі панчохи, бежевий костюм зі спідницею та дерев’яні сабо на ногах із бомбонами. На голові у них головний убір імперії – червона феска, що символізує кров, яку пролили борці за незалежність Греції. 400 складок на спідниці – це стільки ж років турецького тут панування. А таке взуття носили грецькі партизани.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148249

Ритуал відбувається за чітко визначеними правилами. Перед скульптурою Невідомого солдата гвардійці повільно прямують один одному назустріч, високо піднімаючи ногу, потім опускаючи її на землю, стукають носком своїх сабо об мармур. Рухаються вони повільно і симетрично, тримаючи на лівому плечі масивний карабін.

Острів Егіна

За 1,5 год на поромі з афінського порту Піреас можна добратися до острова Егіна. Загалом у Греції більше 2 тисяч островів, лише 170 з яких заселені.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148144

На Егіну відпочивати приїжджають, власне, самі афіняни, які тримають там, так би мовити, дачі. Щороку у вересні тут проходить фестиваль фісташок, де кілограм коштує від 10 євро. Фісташкові дерева ростуть у приватних садибах, як в українців яблуні. Тут ідеальний мікроклімат для цих рослин, тому егінські фісташки є одним з основних національних продуктів Греції, і особливо цінуються на європейських ринках.

Найпопулярніший пляж тут у місті Агіа Маріна. Він розташований на іншому кінці острова від порту. Проте до нього можна дібратися на автобусі менше, ніж за годину. Тут особливо варто скуштувати страви з риби, наприклад, смажену на грилі дораду.

За кілька кілометрів від міста розташовані руїни храму Афайї, збудованого 500 року до н. е. Вхід до нього коштує 5 євро, і тут зовсім мало відвідувачів, порівняно з Афінським акрополем. Крім того, храм стоїть на пагорбі, з якого чудовий краєвид на море.

Метеора

80% Греції займають гори. За 355 км на північ від Афін розташований геологічний феномен – низка скель Фессалії. Зі столиці сюди краще добиратися на потязі, який їде 6 годин до міста Кастракі. Квиток коштує 18 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148250

Ще 60 млн років тому тут було дно моря. Але з часом під дією різних геологічних процесів із нього постали кам’яні стовпи. З 11 століття перші аскети почали облаштовувати тут для себе печери між скелями. Згодом, коли під час Османської окупації тут ставало все більш небезпечно, ченці поступово підіймалися вище й вище. Так, вони осіли на вершинах скель і з часом перетворили їх на могутню общину із цілим комплексом православних монастирів.

У той час саме в Метеорі намагалися зберегти залишки традицій. Вона стала не лише релігійним, але й творчим і науковим центром країни. Дослідники вважають, що без цієї роботи у монастирях еллінська культура могла лишити лише тьмяний слід у сучасній Греції, бо її затьмарила б турецька.

Із понад 20 монастирів сьогодні відновили лише 6. Тільки один із них жіночий. 1988 року Метеору занесли до Каталогу пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Нині між монастирями курсують вщент заповнені автобуси іноземних туристів чи паломників. Вони відкриті для відвідувачів щодня у визначені години. Але чоловіків не пустять туди у шортах, а жінці варто одягнути спідницю нижче колін та прикрити плечі.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148135

Також до кожного з них ведуть піші стежки і трекінгові маршрути. Ними можна натрапити на невеликі закинуті храми чи каплиці. У лісах між скелями існує свій мікроклімат, де значно вологіше, ніж у долині. Стежками впевнено курсують черепахи, як їжаки в Україні. А поміж дерев бігають чорні білки. Скелі розміщені поряд одна біля одної, тому відвідати усі монастирі реально за день-два.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148248

Зі скель відкривається чудовий краєвид на простору долину і гори удалині. Біля самого їхнього підніжжя видніється червона черепиця дахів будинків Кастракі. Навіть у не туристичний сезон тут більше мандрівників, ніж місцевих. У місті безліч таверн і ресторанів із виглядом на скелі. Ціни на їжу та сувеніри такі ж, як у Афінах. Значно дешевше зупинятися тут у кемпінгах. Можна зі своїм наметом або ж зручніше орендувати трейлер за 20 євро на добу. У вартість проживання входить також душ та кухня із газовими балонами.

 

radio24.ua


05.03.2017 4262 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

165
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

525
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5388
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2597

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883