Верховинці вимагають навести лад із розкладом автобусів

 

 

Верховинців більше всього хвилює питання розкладу руху автобусів з місцевого автовокзалу та у зворотньому напрямку.

 

Вчора на адресу інтернет- порталу міста Верховини надійшов лист від читача, де автор звертає увагу на досить актуальне питання в районі - це перевезення пасажирів, яке останнім часом вкрай погіршилося, інформує Фіртка з посиланням на verchovyna.at

 

Мова вже навіть не йде про якість самого обслуговування на автостанції та безпосередньо під час маршруту.

 

Текст листа пропонують до уваги:

 

"Із автобусним сполученням у Верховині цього року склалася дурнувата ситуація. Приходить пасажир на автостанцію на рейс "Верховина-Івано-Франківськ" на 07:00, бо так зазначено в розкладі, а виїжджає автобус в кращому випадку о 08:25. Бо перевізник зауважив в останній момент, що людей на станції відправлення наче мало – і от, він не буде їхати. Справа не в подорожчанні пального. Зрозуміло, що воно виросло в ціні і перевезення вигіднішими не стали. Але чого б не викреслити рейси, які нерентабельні, і не заводити в дурну ситуацію пасажирів?

 

 

В розкладі верховинської автостанції продовжують бути зазначені майже всі рейси, відмінені-невідмінені. Бери вгадуй, де це жарт, а де нє.

 

Раніше, щоб доїхати з Верховини до Івано-Франківська, треба було 3 години 15 хв. Зараз треба мати щастя вгадати, чи буде рейс, а чи може не буде. Це зовсім ненормально. Є – є. Нема - нема.

 

Перевізники мають визначитися, чи вони обслуговують пасажирів, чи може в них ліцензія на перевезення морально застаріла. Має бути оновлений розклад рейсових автобусів. Якщо по факту з двох рейсів залишився один, то це треба зафіксувати. І той рейс, який таки ходить, має бути. Ті рейси, що залишилися, перевізники не можуть мати право самовільно відміняти. Повторю, питання тут не із подорожчанням пального, а із елементарною відсутністю відповідальності у перевізників, яким байдуже, що громадський транспорт має ще й соціальну функцію (люди мають справи, їдуть на роботи, студенти вчаться, туристи відпочивають).

 

З початком туристичного сезону зелені садиби недоотримають значну кількість туристів. Бо яка нормальна людина не плюне на оці трансферні коники і не поїде відпочивати, куди таки можна доїхати. Не у Верховину. Це раніше люди могли дозволити собі подорожувати власним авто, але зараз всі зубожіли, переходитимуть на бюджетні варіанти, зокрема на рейсовий транспорт. І не треба говорити, що "який туризм-бо ж війна".

 

Людина, що їде в зону АТО, також не зможе вчасно туди потрапити, бо ж як, чим вояк зможе доїхати вчасно? Верховинським транспортом? Якщо кожен почне (продовжить) саботувати свою роботу - держава скотиться в прірву. Як це є у прикладі із верховинськими перевізниками.

 

Варто відмітити, що в тексті недаремно всюди пише "перевізники", але ніде "водії". Легше всього зробити крайніми водіїв. "Перевізники приватні і на них немає ніякого впливу" - при бажанні вплив завжди можна знайти. Треба говорити. Можливо, перевізник підкаже якусь схему, яка влаштовуватиме обидві сторони - і пасажирів, і перевізників. Бо в ситуації, яка зараз склалася, програють всі. Ми закликаємо вирішити питанням сполучення району зі світом до початку туристичного сезону. Закликаємо, в першу чергу, свідомих людей.

 

Свідомих того, що терпіти будь яке притискання власних інтересів не можна. В Конституції чітко написане, що громадянин має свободу на пересування територією своєї країни – і якщо між свободою і технічними можливостями до її втілення стоїть неадекватна поведінка перевізників – з цим не можна миритися. Вирішувати питання все одно доведеться, і ліпше на зародковій стадії конфлікту, поки його можна вирішити в цивілізований спосіб."


08.04.2015 642 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

5371
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

482
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14676 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1721
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

992
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6409

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

769

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1585

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1378

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1264
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

624
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

771
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1676
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

704
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1000
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6053
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14338
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

370
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

672
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

907 2