"Велюр" та демарш мерів, як дві сторони однієї медалі

Вже почали вступати в дію послаблення карантинних заходів, а ми, як і весь світ, намагаємось повернутись до звичного життя. За майже два місяці в українському політикумі відбулось безліч цікавих порухів. Однак найгарячішими темами карантинного періоду в Україні стали дві наступні події. 

Перша ‒ посиденьки топ чиновників в одному з найдорожчих ресторанів столиці. І все б нічого, якби це відбувалося не в час, коли всі інші заклади вимушені припинити свою роботу. Ну, і якби власником цього чудового місця був не Микола Тищенко.

 Можливо, хтось пропустив це кричуще розслідування BIHUS info, тому залишаю посилання тут.


джерело фото: tomato.ua


І друга —  політична “Санта-Барбара” з міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком та дочасним послабленням карантину. Детальніше про ситуацію в матеріалі Радіо Свобода.
Так-так, на слуху у нас не допомога медикам, підтримка малого та середнього бізнесу чи проблема незахищеності людей пенсійного віку, а саме ці дві історії!
Але про все за порядком.
джерело фото: Українська правда
“Велюр” вже встиг стати інтернет-мемом, однак незабаром фото цього закладу можна буде зображати в шкільних підручниках історії — як початок кінця правління теперішньої влади. Саме це місце стане символом  несправедливості та тотальної некомпетентності, яку несе з собою весь  “велюровий менеджмент”. Теперішня влада хотіла б жити за правилом “усі рівні, але хтось рівніший”. Як у книжці Орвелла “Колгосп тварин”.

Однак довго так протягнути не вдасться. Такі випадки ведуть до втрати  контролю урядом, а наслідки цього ми побачимо вже восени.

Так на кого ж нам надіятись? Можливо представники місцевої влади стануть нашими героями?

Герої в цій ситуації тільки волонтери. І тут немає нічого нового. Вони, як і в 2014 році, проявили миттєву реакцію і позакривали собою всі проблематичні точки. За час пандемії громадянське суспільство створило безліч успішних проектів і я підозрюю, що це стане темою мого наступного блогу.

Ви тільки не подумайте, загалом я за посилення місцевої влади, однак не за рахунок популістів. Чи готові мери взяти на себе відповідальність за можливий спалах епідемії? Чи змогли б вони захисти  підприємців, якщо завтра до них почали б приходити контролюючі органи та перевірки? Зважаючи на історію з відпусткою пана Бондаренко та його втечею з ефіру програми “Свобода Слова” (відео з евакуацією тут) відповідь скоріш за все буде невтішною.

Політики, хай і місцевого рівня, повинні менше думати про хайп, планувати на кілька кроків вперед та не перебирати на себе зайвих повноважень.

А якщо зовсім відверто, то ситуація з міським головою Черкас, як і кейс з “вигнанням ромів з Івано-Франківська”, схожі на вдалу гру одного актора. Й ім’я цього актора  Арсен Аваков. Саме він першим реагує на такі, здавалося б, недолугі заяви, підсилюючи протистояння “центр-периферія”. У виграші тут всі. І сам пан міністр внутрішніх справ, оскільки таким чином він показує Президенту, що втримати під контролем ситуацію з регіонами може тільки сам Пан Міністр.

джерело фото: liga.net

 Ну і звичайно ж “партія мерів”, оскільки в світлі майбутніх місцевих виборів політтехнологія “ми маленькі -  хороші, а вони великі - погані” є досить вигідною. Крики про “дивіться нас давлять, нам обрізають кисень” — їхній квиток до наступної каденції. Єдине, що хочеться запитати в усіх цих борців за справедливість: а де ж вони були рік тому, коли зводився фундамент цих процесів? У відповідь тиша. А мені хочеться кричати... 

Як тим що тут, так і тим що там — “Обережно! Ми можемо залишитися без держави!”

Що ж отримуємо в сухому залишку?

Карантин показав неспроможність та лицемірство, як центральних так і регіональних політичних еліт. 

Ті, хто при владі, думають перш за все про рейтинг, а не про збереження держави. А люди слідкують за цією всією виставою, кидаючись зі сторони в сторону, шукаючи собі ідолів. 

Так що ж? Можливо почнемо уважніше відноситись до того, що нам продають з екранів, заглиблюватись в корінь проблеми та критично відноситись до політтехнологій, які “хакають” наш мозок?


12.05.2020 Владислав Біль 7338
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5023 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2276 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1713
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2202
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4099

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

133
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

268
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

445
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

141
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

299 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

913
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5462
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

187
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

222
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

336
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

513