Великопосне послання 2013 року Божого,Високопреосвященного Кир Володимира (Війтишина)Архієписпопа і Митрополата Івано-Франківського УГКЦ


Всечесніотці, преподобні монахи та монахині, дорогісемінаристи, возлюбленнібрати і сестри у Христі!

 

Той факт, що ось ще ніби «вчора» всі ми з Вами тішились часом різдвяних святкувань, а вже сьогодні стоїмо на порозі Великого Посту, свідчить про швидкоплинність на скороминучість світу в якому живемо. Саме тому Церква, як добра та любляча мати, дбаючи про найвище добро нас усіх – про наше вічне спасіння та про те, щоб ми не загубились в бурхливому морі житейських турбот, протягом року встановила чотири пости - «духовні оазиси». Піст, який встановлений перед Пасхою, по особливому покликаний допомогти нам усім призупинитись і відпочити від швидкоплинного ритму, заданого споживацьким суспільством та за допомогою посиленої молитви, посту та діл милосердя заново віднайти своє справжнє (автентичне) місце серед Божого створіння та щоб разом з ним воістину возрадуватись подією Воскресіння. Час Великого Посту є насправді радісним часом, адже саме в ньому Свята Церква допомагає нам підготуватись до кульмінаційної події в житті кожної людини, – до Воскресіння Христового, в якому і через яке кожен з нас віднаходить не лише зміст багатьом свої труднощам, стражданням і поневірянням, але передусім зміст власного існування (буття).

 

В цьогорічному пастирському посланні на Великий Піст, бажаю в особливий спосіб наголосити на необхідності очищення та переосмислення нашого покликання та християнської віри, тому що саме від правдивого та правильного її розуміння залежить те, чи наші діла свідчитимуть про нашу живу віру. До перевірки нашої віри на її автентичність в цьому благодатному часі посту наштовхує нас усіх Папа-емерит Венедикта XVI, який проголосив 2013 рік, Роком Віри. В останні місяці свого Понтифікату він запросив нас усіх до кардинального навернення та очищення нашого життя від «мерзоти запустіння» та до плекання живої віри в Воскреслого, який воднораз є і Творцем та Справедливим Суддею.

 

Цей 2013 рік, з погляду поглиблення нашої віри та повернення до автентичного її втілення у повсякденному житті, для цілого нашого народу та Церкви  є важливим також і тим, що цього року ми відзначатимемо 1025-ліття Хрещення Русі-України. Мабуть найкращою підготовкою до відзначення цього важливого ювілею, буде належний іспит нашого сумління (індивідуального і колективного) в часі святої Чотиридесятниці перед Спасителем за те, наскільки наше оточення, - наші ближні і ціле створіння Боже-природа, відчуває що всі ми «у Христа хрестилися і у Христа зодягнулися»! Хочу поставити цей особливий акцент на важливості очищення нашої християнської віри також тому, що суспільство - в загальному і наші українські реалії - зокрема вже не перший рік сигналізують нам про (серйозний) занепад віри. Брак правдивої віри в Бога спричиняється до того, що ми втрачаємо розуміння нашого справжнього покликання в житті – співпрацювати для розбудови Царства Божого вже «тут і тепер»; і через те навкруги появляється стільки несправедливості, насилля, гріха та запустіння - руїни.

 

Дорогі в Христі, цьогорічний піст для усіх нас є важливим як з точки зору відродження нашого духовного життя так і з точки зору відновлення нашої Батьківщини. Тому з надією сподіваюсь, що Великий Піст 2013 стане переломним для цілого нашого українського народу.

 

Добробут та розквіт нашої Батьківщини пропорційно залежить від кожного з нас, від нашого навернення до Бога. Коли всі ми як нація перепросимо Творця за те, що не бережемо Ним даровану родючу землю, з її щедрими природними ресурсами, Всемилостивий Господь попри все може ще дати нам «шанс» побудувати міцну та процвітаючу державу.

 

До української сім’ї з особливою любов’ю хочу сказати: дорогі батьки, проведіть цей час посту так, щоб в нашого Отця Небесного навчитись бути правдивими батьками та його справжніми заступниками тут на землі! Лише Ваша правдива і жива віра, підсилена особистим щоденним прикладом, здатна запалити у Ваших дітях любов до Бога та всього ним створеного; чинячи так, зможете вберегти їх від споживацького світу та від тенет диявола.

 

Дорога молоде, до Тебе з надією та благанням звертаюсь: не дозволь сучасному світу вкрасти Твої найпрекрасніші роки та зруйнувати ще не побудоване Твоє майбутнє! Люба молоде, не бійся бути іншою, не бійся, щоб твоє життя було якісно іншим від сучасних модних тенденцій, які під виглядом мінливого щастя, намагаються переконати Тебе, що ціль життя полягає в розгнузданому та легкому житті, швидкій наживі та досягненні блискавичного успіху, що алкоголь та інші засоби, здатні зробити Тебе щасливою! Слухай свого серця і нехай спрага і жадоба Правди супроводжують Тебе впродовж цілого життя!

 

Не можу не звернутись і до найстарших вірних, наших батьків, до людей похилого віку: свята Церква звільняєВас від обов’язку постити, але не звільняє Вас від обов’язку очистити Ваші душі від всього того, що противиться Богові! Прошу Вас свідчити Вашим життям та ділитися Вашою мудрістю, здобутою впродовж Вашого життя з молодшими поколіннями; Ваша старість в очах Божих має своє велике значення!

 

Звертаюсь до Вас, возлюблені в Христі хворі та недужі. Дозвольте своїм словом обтерти Ваші сльози! Хочу втішити Вас цим посланням, прохаючи з любов’ю зносити Ваші терпіння. Проситиму в Ісуса терплячого для Вас полегшення, щоб дав Вам силу через Ваші недуги свідчити в світі про Таємницю життя, яке в очах Божих є безцінним. Чим більше Вам здається, що світ хоче Вас позбутись як непотрібного тягару, тим більше це означає, що він Вас дуже сильно потребує; потребує, щоб відчути близькість живого Христа, Який у Вашім тілі страждає! 

 

Возлюблені в Христі брати і сестри, немає такого гріха, якого б Всемилостивий Господь не міг нам простити! Переступаючи поріг Великого Посту, перепросімо один одного за завдані кривди та шкоду! Бо перепросивши інших, ми зможемо почати нове життя, яке Господь через прощення у святій Тайні Сповіді нам прагне подарувати!

 

Нехай Всемилостивий Господь, дарує всім нам свої щедрі ласки для того, щоб ми гідно розпочали, терпеливо пройшли та переможно закінчили цьогорічний час Великого Посту! Всі зусилля, труднощі та поневіряння нам під силу: бо коли у серці Непереможне знамення-Хрест Христовий, а мета – Воскресіння з мертвих – то перемога обов’язково буде за нами, бо з нами Бог!

 

З АРХИЄРЕЙСЬКИМ БЛАГОСЛОВЕННЯМ

† ВОЛОДИМИР (ВІЙТИШИН)
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ


Дано при АрхікатедральномуСоборіВоскресіння ГНІХ в м. Івано-Франківську в день, 17 березня 2013 р. Б.


15.03.2013 1679 8
Коментарі (8)

Вірянин 2013.03.15, 22:50
На нашу церкву справді суне "мерзота запустіння", і Папа Бенедикт XVI добре знає про це! Хто має вуха, хай слухає...
Правда 2013.03.18, 09:27
Сучасна церква - це не та, що була 20 років тому. Дорогі автомобілі, розкішні будинки та аксесуари священиків, складається таке враження, що й віри там нема. Багатство вже розцінюється як норма життя, забулися слова Ісуса: "важко багатому ввійти в царство Небесне". Дивлячись на все це, пропадає бажання йти до церкви, а тим більше до сповіді. Справжніх віруючих священиків лишилися певно одиниці. Розпач і розчарування...
Василь 2013.03.21, 10:45
Скажіть найсвятіший отче, скільки коштують дияконські а потім священичі свячення в Івано-Франківській єпархії, я не кажу вже про парафію? Для чого нам вчитись 7 років у семінарії штани протирати, більшість(крім синків священників, багатіїв не зможе висвятитись, хіба стане монахом чи цилібатом. Змінився Гузар на Шевчука, що змінилось, А НІЧОГО, помінявся папа, що зміниться - нічого. Бабло, мамона ось правдивий Бого сучасної церкви...
Віруючий 2013.03.21, 11:24
перш ніж критикувати, можливе і не безпідставно інших, в даному випадку представників духовенства, запитаймо кожен сам себе: а як часто ми молимось за них, за те, щоб Господь допомагав їм нести нелегке для нас служіння!!.. не можемо відповісти, тоді мовчімо і біймось... Господь їх сам запитає, але і нас теж, про те, чому занедбали власне духовне життя!! .. а може ми вже всі настільки заскорузли, що в священиках шукаємо лише поганого, щоб виправдати свої гріхи!??...
Марія 2013.03.23, 15:58
Колись одного разу я опинилась в костелі на уроці ,який передує Першому причастю.Сестра Кристина питає у дітей:-Чи молитесь щоденно за здоров,я своїх батьків? Відповідь ствердна.-Чи молитесь ви за свою Батьківщину? Діти розгублено:-Ні.Полька каже українським дітям:-Як молитесь, таку Батьківщину і маєте.Кир Володимир каже нам те ж саме - треба молитись за Україну.
Бася 2013.03.27, 18:16
Бога треба мати у серці. А коли його там немає, то ніде ви його не знайдете. Самим треба щось почати робити, а потім звертатись до Бога.7892
до Басі 2013.03.27, 20:11
А хто каже, що ви помолитеся і Бозя дасть Треба важко працювати і ревно молитись і тоді Бог вислухвє вашу молитву.
Василь 2013.04.02, 18:31
На жаль дуже мало віруючих священників, діти помирають від онкохвороб, а вони в золоті шикують вгодовані та зарозумілі.
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

526
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1296
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2228 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1102
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3028
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2085

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

862

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1010

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1439

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2047
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26336 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

734
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

932
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2970
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1218
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

914
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1178
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1185
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

386
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4214
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1044
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1613