Великий розпродаж в'язниць: франківський СІЗО продадуть з аукціону

Шостого серпня у Міністерстві юстиції України оголосили про початок великого розпродажу нерухомого майна пенітенціарної системи. Йдеться про установи виконання покарань, такі як слідчі ізолятори (СІЗО) та виправні центри.

В першу чергу, продаватимуть ті установи, де в’язнів немає. Велика частина українських в’язниць перебуває у замороженому стані. Коротко кажучи – вони пустують, пише Фіртка з посиланням на Радіо Свободу.

Як приклад, той самий виправний центр у Коцюбинському: рік тому тутешніх в’язнів перевели до інших виправних центрів. З серпня 2019 року тут нікого не утримували.

Відтоді, каже міністр юстиції Денис Малюська, держава витрачає десятки мільйонів гривень на охорону та утримання цього закладу.

Таких заморожених установ в Україні є 27, кажуть у Мін'юсті. Кожна з них може потенційно зацікавити інвесторів, вважає міністр Малюська. Відтак, заморожені (пустуючі) об’єкти виставлять на продаж в першу чергу. Так, після того, як з молотка пустять заморожені виправні установи, в Україні мають намір закрити виправні центри, де наразі утримуються засуджені, каже Денис Малюська.

«В Україні наразі є 12 виправних центрів, де утримується 1 383 людини. В таких установах немає суворого режиму. Засуджені перебувають у досить вільному становищі. Вони тут ночують, але можуть виходити та працювати за межами установи. Таке покарання називається обмеженням волі (не плутати з позбавленням, – ред.) і таке покарання ми пропонуємо прибрати з кримінального кодексу і ще 12 виправних центрів закрити», – сказав міністр юстиції Денис Малюська на брифінгу у Коцюбинському шостого серпня.

Виправні колонії підуть з молотка на електронних аукціонах через майданчик ProZZorro.Продажі. Приблизно так само, як продавали столичний готель «Дніпро». Аукціон по кожному об’єкту будуть оголошувати окремо. Перед проведенням аукціону, держава забезпечить доступ потенційних покупців на об’єкт, каже Малюська.

читайте також: Малюська анонсував в Україні "велике будівництво в’язниць"

Стартова вартість об’єктів – це їхня балансова вартість. Наразі, оцінщики ще займаються формуванням балансової вартості. Проте, у мін'юсті впевнені – об’єкти продадуться в рази дорожче від їхньої початкової вартості.

Йдеться про мільярди гривень виручки, каже Малюська, але конкретних цифр, поки що, називати не береться. Стартову ціну першого об’єкту, котрий виставлять на продаж, а також дату проведення аукціону обіцяють назвати у найближчі пару тижнів.

Поступово, великий розпродаж перетвориться на велике будівництво, каже міністр юстиції Денис Малюська. В першу чергу, йдеться про будівництво слідчих ізоляторів (СІЗО). Замість існуючих СІЗО, котрі, здебільшого, є у центральних частинах міст, хочуть збудувати нові – у промзонах або за межами міст.

«В Україні є 20 слідчих ізоляторів, котрі розташовані в центрах міст. Зокрема – у Києві, Одесі, Львові, Івано-Франківську. Це застарілі будівлі, зведені у позаминулому сторіччі, котрі не відповідають сучасним вимогам та стандартам. Крім того, нам немає сенсу утримувати такі установи в центральній частині міст. Для наших потреб вистачить і промзони», – каже Малюська.

За словами міністра, СІЗО будуть виставлені на продаж в останню чергу, після того, коли їхні двійники за межами міст будуть повністю збудовані та готові до заселення. Цей процес розраховний на 10 років.

Нагадаємо, Міністр юстиції оголосив про випуск подарункових сертифікатів у франківське СІЗО.


11.08.2020 1529
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

264
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2900
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21056
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1968
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1342 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2353

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

685

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2131

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

812

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1400
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

130
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

461
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

991
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

132
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

746
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

732
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8207
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

807 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

869
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2160 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

813