Китайська компанія Hanwang Technology Ltd (Hanvon) заявила, що розробила першу в світі технологію розпізнавання облич, яка здатна ідентифікувати людей, коли вони носять маски, як це зараз робить більшість громадян в країні через епідемію коронавірусу.
Як повідомляє Reuters, влада Китаю використовує одну з найскладніших систем електронного спостереження у світі, що включає і функцію розпізнавання облич. Однак коронавірус, який з’явився у провінції Хубей наприкінці минулого року, став причиною того, що переважна більшість населення вдягнула медичні маски, сподіваючись на те, що вони допоможуть їм уникнути інфікування.
Пекінська компанія, в якій працюють 20 людей, використала в новій системі технологію, над розробкою якої вони працювали 10 років, базу з приблизно 6 млн незамаскованих облич та набагато меншу базу облич у масках. Команда почала роботу над програмою в січні, коли спалах коронавірусу набирав оберти, а вже через місяць вона з'явилася на ринку. В компанії розповіли, що розроблена система здатна ідентифікувати людину в натовпі з 30 чоловік «за секунду».
Основним замовником нової системи є Міністерство суспільної безпеки, у підпорядкуванні якого знаходиться поліція КНР. Використовуючи технологію Hanwang, міністерство зможе зв’язати нову базу з наявною базою даних імен та іншої інформації, а потім ідентифікувати та відслідковувати людей. Наразі продуктом компанії користуються близько 200 клієнтів у Пекіні, включно з поліцією. Очікується, що найближчим часом систему встановлять ще у 20 провінціях.
Влітку 2018 року в КНР запустили систему тотального спостереження. Завдяки 176 млн камер та програмі розпізнавання облич правоохоронні органи за лічені секунди можуть знайти будь-яку людину в країні.
за матеріалами thepage.ua