Веганство, про яке ви не підозрювали

Веганство – всесвітній тренд, який агітує за відмову від експлуатації людиною тварин. Крім того, воно передбачає зміну раціону. Проте перехід новий тип харчування пов'язані з великими труднощами. Необхідно скласти раціон, що повністю виключає тваринні продукти, але при цьому гармонійний, насичений корисними білками та амінокислотами. Неможливо просто відмовитися від їжі, що містить м'ясо, молоко та рослинні жири, не замінивши її аналогами за поживною цінністю та складом. Виробники подбали про кожну людину та виділили в окрему групу веганські продукти. Це перелік товарів, які містять компоненти тваринного походження. Правильно комбінуючи їх між собою, вдасться забезпечити різноманітне та збалансоване харчування.

Веганів багато хто уявляє виснаженими і слабкими. У традиційному розумінні людина, що харчується рослинною їжею, приречена на мізерний раціон, що складається з каш, фруктів та овочів. Однак сучасне меню прихильників подібної дієти набагато різноманітніше. Із веганських продуктів можна готувати улюблені страви. Сучасні рецепти дозволяють значною мірою урізноманітнити раціон і уникнути дефіциту корисних речовин.

Незвичайна веганська їжа

Вегани, на відміну вегетаріанців, повністю відмовляються від продуктів тваринного походження. Вони не вживають не тільки м'ясо та рибу, а й молоко, яйця та мед. Основу такого раціону складають рослинні продукти – злаки, бобові, овочі та фрукти. Урізноманітнити меню допомагають:

  • рослинні сири. Виготовляються із соєвого білка, кристалізованої рослинної олії, натуральних загусників – пластівців агару, горіхів, гліцерину, горохового білка, борошна тапіоки;
  • паштети та закуски. Готуються з нуту, сочевиці, квасолі, сої, овочів та коренеплодів. Сюди можуть бути додані горіхи, прянощі, сухофрукти;
  • безглютенові продукти. Не містять рослинного білка – глютену, який знаходиться в ячмені, житі та пшениці;
  • рослинне м'ясо та ковбаса. Імітують колір, смак, аромат і консистенцію продуктів м'яса. В основі їх приготування лежить рослинний білок, який одержують із сої, гороху або пшениці. Жирність регулюється за допомогою кокосової або ріпакової олії. Для кольору додається натуральний сік;
  • суперфуди та дієтичні добавки. Представлені великою різноманітністю. В основному це порошки з цінних рослин та водоростей, ягоди.

Сучасні вегани практично не відчувають обмежень, що накладаються переконаннями. Їм доступна особлива їжа, яка має відповідний склад та високу якість. При правильному переході до подібної дієти можна стверджувати, що вона сприятливо впливає на організм, знижує ризик розвитку гіпертонії, онкології, інсульту та атеросклерозу.

Ключові відмінності складів веганської їжі

Їжа, яку вживають сучасні вегани, здавалося б мало відмінностей. Ретельно вивчивши склад, ви не знайдете в ній желатин, лецитин та барвники, які виготовляються з тваринних компонентів. Мед у десертах замінюють кленовим сиропом, а рибу – переробленими водоростями. Молоко у раціоні веганів теж рослинного походження. Воно соєве, рисове, мигдальне. Враховуючи особливості такого меню, можна дійти невтішного висновку про дефіцит вітамінів і мінералів, які у м'ясних стравах. Наприклад, вітамін В12, залізо та ін. Їх доводиться компенсувати вживанням суперфудів – рослинних продуктів із високою концентрацією корисних речовин.

Чим корисне веганство

Повна відмова від вживання продуктів тваринного походження при правильному підході може принести багато користі:

  • знизити ризик розвитку онкологічних захворювань за рахунок меншого вмісту канцерогенів у їжі;
  • допомогти контролювати вагу. Загалом дієта вважається менш калорійною, проте не всіх веганів можна назвати худими. Продукти, що вживаються, набагато легше засвоюються і не накопичуються в організмі у вигляді підшкірного жиру;
  • служити профілактикою захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету. У веганів значно нижчий рівень холестерину у крові;
  • регулярно збагачувати раціон вітамінами за рахунок овочів та фруктів.

Правильний перехід до веганства дозволить почуватися бадьоріше. Ця система харчування покращить самопочуття та настрій. Люди, які дотримуються рослинної дієти, рідше хворіють на простудні захворювання.

Партнерський матеріал


22.11.2021 1335 1
Коментарі (1)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

348
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

365
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13993 7
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1603
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

894
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6190

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

656

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1486

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1295

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1182
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

539
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

619
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

906
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5943
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13744
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

276
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

573
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

501
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

815 2