Вчора в Івано-Франківську був ярмарок ідей

 

З грудня минулого року Івано-Франківська громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» та Асоціація «Еколоджік» повіту Марамуреш Румунії за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізують проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє».

 

На його завершальному етапі сьогодні в Івано-Франківську відбувся українсько-румунський Ярмарок ідей у сфері енергозбереження, учасників якого привітав заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак.


«Проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» для України та Івано-Франківщини зокрема має надзвичайно важливе значення, адже завдання номер один, яке поставив Президент України Віктор Янукович, - зменшити споживання газу в середньому на 20%, - наголосив Руслан Гусак. - Для цього у нашій державі і в нашій області будуть впроваджуватися економічно вигідні нові енергозберігаючі технології».

 

Про позитиви енергопроекту та залучення до участі в ньому молоді говорив координатор проекту з румунської сторони Оноріу Дан.

Під час Ярмарку ідей відбувся фінальний раунд дебатів на тему «Держава повинна стимулювати інновації для збереження невідновлюваних видів енергії та ресурсів». Учасниками дебатів були українські та румунські студенти і аспіранти – кращі промовці відбіркових дебатних турнірів, які проводилися в Івано-Франківську і Бая-Маре (Румунія).

Як повідомила директор ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» Лада Маланій, кращі промови учасників дебатів будуть надруковані у окремому виданні двома мовами (українською та англійською). Також готується до друку мапа енергозберігаючих об'єктів Прикарпаття і румунського повіту Марамуреш. За підсумками проекту створюється відеофільм, що презентуватиме цікаві особливості впровадження проекту та його найяскравіші результати. Плідним підсумком івано-франківських дебатів у межах Ярмарку ідей стане створення міжнародного студентського клубу.

 

Довідково. Проект «Зберігаючи енергію – зберігаємо майбутнє» розпочався 10 грудня 2010 року як відповідь на виклики, пов’язані з втратами природних ресурсів та потребою застосовувати відновлювані джерела енергії в ЄС та сусідніх країнах. Проект ставив за мету сприяти розвитку енергоефективних технологій, співпраці в цій сфері між молоддю, владою і бізнес-сектором та побудові міцного партнерства для майбутньої транскордонної взаємодії у цьому напрямку.

Студенти Івано-Франківської області та повіту Марамуреш були учасниками дебатних турнірів на тему «Бізнес та енергозбереження» в Україні та Румунії. Кращі промовці дебатів з Івано-Франківщини, а також група журналістів, які співпрацюють з проектом, у вересні поточного року відвідали повіт Марамуреш Румунії , ознайомилися з об’єктами, приватними зеленими садибами, які ефективно використовують енергозберігаючі технології, зокрема, сонячні батареї та теплову енергію землі


25.11.2011 2082 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

457
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1583
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2840
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2389
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2374
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7062 62

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

289

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1378

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1464
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

487
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

353
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

736
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

60
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

235
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26829
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

698
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

251
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

257
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

576
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

727
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

780