Важливість регулярних офтальмологічних оглядів

Раннє виявлення захворювання очей або порушення рефракції є основою їх ефективного лікування. Проходження регулярних профілактичних офтальмологічних оглядів – обов’язкова складова турботи про своє здоров’я. Медичний центр Oculus надає повний спектр медичних послуг: точна діагностика, комплексне лікування захворювань зору, сучасна мікрохірургія ока. Звертайтесь на профілактичний огляд офтальмолога у Львові. Багато очних захворювань можуть розвиватися без будь-яких симптомів роками, і коли вони починають проявлятися, лікування зазвичай є більш складним, ніж коли хвороба виявлена на ранній стадії.

Що таке офтальмологічний огляд

Офтальмологічний огляд – це комплекс обстежень зору з використанням різних процедур, діагностичних приладів і технологій, метою яких є отримання необхідної інформації про стан здоров’я ваших очей. Як правило, конкретні методи обстеження очей відрізняються в залежності від віку пацієнта або від конкретного захворювання, стан якого необхідно дослідити.

Як часто проходити профілактичні огляди очей

Профілактичні огляди проводяться регулярно протягом усього життя. У дитинстві вони плануються педіатром, пізніше вашим офтальмологом. Як випливає з назви, вони запобігають захворюванням очей. Їхня мета – підтвердити, що очі та зір пацієнта в порядку, і водночас виявити будь-яке захворювання, яке може розвинутися навіть без симптомів.

Перевірка зору у зрілому віці

Дорослим рекомендуємо проходити профілактичні офтальмологічні огляди очей кожні два роки. Не варто відкладати візит до офтальмолога, особливо якщо у вас є такі симптоми:

  • зниження гостроти зору як поблизу, так і вдалину;
  • проблема фокусування на тексті в книзі або на екрані телефону;
  • порушення периферичного зору;
  • розмитість і двоїння в очах;
  • відчуття тиску, печіння або різі в очах;
  • відчуття сухості очей;
  • часті головні болі і біль в очах;
  • розширені зіниці.

Багато захворювань очей належать до групи так званих вікових, які зазвичай починають проявлятися приблизно у 45 років і пізніше. Однак деякі з них дійсно небезпечні, можуть призвести до повної втрати зору та розвиватися без будь-яких симптомів. Типовими віковими захворюваннями є пресбіопія, катаракта, глаукома або дегенерація жовтої плями.

Також необхідно перевірити зір після травм або запалень очей.

Які обстеження необхідно пройти під час профілактичного огляду очей

Під час профілактичного огляду необхідно пройти обстеження за допомогою кількох діагностичних приладів, завдяки яким окуліст отримає достатню інформацію про загальний стан ваших очей. Загалом окремі методи обстеження можна розділити на дві основні групи. Ті, що є стандартними та спеціальні офтальмологічні обстеження.

Стандартні види обстеження очей можуть включати:

  • Вимірювання внутрішньоочного тиску.
  • Візометрія.
  • Мікроскопічне дослідження переднього відрізка ока – кон'юнктиви, рогівки, райдужної оболонки та кришталика.
  • Огляд очного дна.

Спеціальні огляди очей включають:

Ніктометрія – використовується для діагностики захворювань сітківки. А також служить для перевірки зору професійних водіїв, за допомогою якої можна визначити, чи можуть вони їздити в умовах обмеженої видимості, в темряві або в сутінках.

Пахіметрія – вимірювання товщини рогівки. Товщина рогівки відіграє важливу роль у діагностиці таких захворювань, як кератоконус або глаукома.

Топографія рогівки – обстеження, яке вимірює кривизну, товщину і форму рогівки, і завдяки якому офтальмолог може виявити такі захворювання очей, як кератоконус.

ОКТ дослідження сітківки – оптична когерентна томографія. В основному використовується при захворюваннях сітківки (макулярні захворювання, діабетичні зміни, посттравматичні стани) або захворюваннях зорового нерва (глаукома, неврологічні захворювання, такі як розсіяний склероз або хвороба Альцгеймера).

Для збереження здоров’я ваших очей також рекомендується дотримуватись правильного харчування та вести здоровий спосіб життя, підтримувати належні умови праці, правильне освітлення та вологість повітря, а також не забувати робити регулярні перерви під час роботи за комп’ютером.

Реклама


02.12.2024 269
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

903
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1088 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

881
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1700
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2330
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4313 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

539

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

290

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

518

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

474
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8054
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

713
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

749
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1168
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

748
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6329
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1824
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

317
24.02.2025

Володимир Зеленський зазначив про те, що натяків щодо відключення Starlink не було, втім до такого розвитку подій треба бути готовими. Про це Президент України розповів на пресконференції, передає Фіртка. "Щодо Starlink натякі

109
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

332
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1642
17.02.2025

Президент наголошує, для України важливі гарантії безпеки. 

1000