Важливість регулярних офтальмологічних оглядів

Раннє виявлення захворювання очей або порушення рефракції є основою їх ефективного лікування. Проходження регулярних профілактичних офтальмологічних оглядів – обов’язкова складова турботи про своє здоров’я. Медичний центр Oculus надає повний спектр медичних послуг: точна діагностика, комплексне лікування захворювань зору, сучасна мікрохірургія ока. Звертайтесь на профілактичний огляд офтальмолога у Львові. Багато очних захворювань можуть розвиватися без будь-яких симптомів роками, і коли вони починають проявлятися, лікування зазвичай є більш складним, ніж коли хвороба виявлена на ранній стадії.

Що таке офтальмологічний огляд

Офтальмологічний огляд – це комплекс обстежень зору з використанням різних процедур, діагностичних приладів і технологій, метою яких є отримання необхідної інформації про стан здоров’я ваших очей. Як правило, конкретні методи обстеження очей відрізняються в залежності від віку пацієнта або від конкретного захворювання, стан якого необхідно дослідити.

Як часто проходити профілактичні огляди очей

Профілактичні огляди проводяться регулярно протягом усього життя. У дитинстві вони плануються педіатром, пізніше вашим офтальмологом. Як випливає з назви, вони запобігають захворюванням очей. Їхня мета – підтвердити, що очі та зір пацієнта в порядку, і водночас виявити будь-яке захворювання, яке може розвинутися навіть без симптомів.

Перевірка зору у зрілому віці

Дорослим рекомендуємо проходити профілактичні офтальмологічні огляди очей кожні два роки. Не варто відкладати візит до офтальмолога, особливо якщо у вас є такі симптоми:

  • зниження гостроти зору як поблизу, так і вдалину;
  • проблема фокусування на тексті в книзі або на екрані телефону;
  • порушення периферичного зору;
  • розмитість і двоїння в очах;
  • відчуття тиску, печіння або різі в очах;
  • відчуття сухості очей;
  • часті головні болі і біль в очах;
  • розширені зіниці.

Багато захворювань очей належать до групи так званих вікових, які зазвичай починають проявлятися приблизно у 45 років і пізніше. Однак деякі з них дійсно небезпечні, можуть призвести до повної втрати зору та розвиватися без будь-яких симптомів. Типовими віковими захворюваннями є пресбіопія, катаракта, глаукома або дегенерація жовтої плями.

Також необхідно перевірити зір після травм або запалень очей.

Які обстеження необхідно пройти під час профілактичного огляду очей

Під час профілактичного огляду необхідно пройти обстеження за допомогою кількох діагностичних приладів, завдяки яким окуліст отримає достатню інформацію про загальний стан ваших очей. Загалом окремі методи обстеження можна розділити на дві основні групи. Ті, що є стандартними та спеціальні офтальмологічні обстеження.

Стандартні види обстеження очей можуть включати:

  • Вимірювання внутрішньоочного тиску.
  • Візометрія.
  • Мікроскопічне дослідження переднього відрізка ока – кон'юнктиви, рогівки, райдужної оболонки та кришталика.
  • Огляд очного дна.

Спеціальні огляди очей включають:

Ніктометрія – використовується для діагностики захворювань сітківки. А також служить для перевірки зору професійних водіїв, за допомогою якої можна визначити, чи можуть вони їздити в умовах обмеженої видимості, в темряві або в сутінках.

Пахіметрія – вимірювання товщини рогівки. Товщина рогівки відіграє важливу роль у діагностиці таких захворювань, як кератоконус або глаукома.

Топографія рогівки – обстеження, яке вимірює кривизну, товщину і форму рогівки, і завдяки якому офтальмолог може виявити такі захворювання очей, як кератоконус.

ОКТ дослідження сітківки – оптична когерентна томографія. В основному використовується при захворюваннях сітківки (макулярні захворювання, діабетичні зміни, посттравматичні стани) або захворюваннях зорового нерва (глаукома, неврологічні захворювання, такі як розсіяний склероз або хвороба Альцгеймера).

Для збереження здоров’я ваших очей також рекомендується дотримуватись правильного харчування та вести здоровий спосіб життя, підтримувати належні умови праці, правильне освітлення та вологість повітря, а також не забувати робити регулярні перерви під час роботи за комп’ютером.

Реклама


02.12.2024 318
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3712
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1725
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

241

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

921
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2504 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

577
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

772
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

705
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

927 2