Важливість регулярних офтальмологічних оглядів

Раннє виявлення захворювання очей або порушення рефракції є основою їх ефективного лікування. Проходження регулярних профілактичних офтальмологічних оглядів – обов’язкова складова турботи про своє здоров’я. Медичний центр Oculus надає повний спектр медичних послуг: точна діагностика, комплексне лікування захворювань зору, сучасна мікрохірургія ока. Звертайтесь на профілактичний огляд офтальмолога у Львові. Багато очних захворювань можуть розвиватися без будь-яких симптомів роками, і коли вони починають проявлятися, лікування зазвичай є більш складним, ніж коли хвороба виявлена на ранній стадії.

Що таке офтальмологічний огляд

Офтальмологічний огляд – це комплекс обстежень зору з використанням різних процедур, діагностичних приладів і технологій, метою яких є отримання необхідної інформації про стан здоров’я ваших очей. Як правило, конкретні методи обстеження очей відрізняються в залежності від віку пацієнта або від конкретного захворювання, стан якого необхідно дослідити.

Як часто проходити профілактичні огляди очей

Профілактичні огляди проводяться регулярно протягом усього життя. У дитинстві вони плануються педіатром, пізніше вашим офтальмологом. Як випливає з назви, вони запобігають захворюванням очей. Їхня мета – підтвердити, що очі та зір пацієнта в порядку, і водночас виявити будь-яке захворювання, яке може розвинутися навіть без симптомів.

Перевірка зору у зрілому віці

Дорослим рекомендуємо проходити профілактичні офтальмологічні огляди очей кожні два роки. Не варто відкладати візит до офтальмолога, особливо якщо у вас є такі симптоми:

  • зниження гостроти зору як поблизу, так і вдалину;
  • проблема фокусування на тексті в книзі або на екрані телефону;
  • порушення периферичного зору;
  • розмитість і двоїння в очах;
  • відчуття тиску, печіння або різі в очах;
  • відчуття сухості очей;
  • часті головні болі і біль в очах;
  • розширені зіниці.

Багато захворювань очей належать до групи так званих вікових, які зазвичай починають проявлятися приблизно у 45 років і пізніше. Однак деякі з них дійсно небезпечні, можуть призвести до повної втрати зору та розвиватися без будь-яких симптомів. Типовими віковими захворюваннями є пресбіопія, катаракта, глаукома або дегенерація жовтої плями.

Також необхідно перевірити зір після травм або запалень очей.

Які обстеження необхідно пройти під час профілактичного огляду очей

Під час профілактичного огляду необхідно пройти обстеження за допомогою кількох діагностичних приладів, завдяки яким окуліст отримає достатню інформацію про загальний стан ваших очей. Загалом окремі методи обстеження можна розділити на дві основні групи. Ті, що є стандартними та спеціальні офтальмологічні обстеження.

Стандартні види обстеження очей можуть включати:

  • Вимірювання внутрішньоочного тиску.
  • Візометрія.
  • Мікроскопічне дослідження переднього відрізка ока – кон'юнктиви, рогівки, райдужної оболонки та кришталика.
  • Огляд очного дна.

Спеціальні огляди очей включають:

Ніктометрія – використовується для діагностики захворювань сітківки. А також служить для перевірки зору професійних водіїв, за допомогою якої можна визначити, чи можуть вони їздити в умовах обмеженої видимості, в темряві або в сутінках.

Пахіметрія – вимірювання товщини рогівки. Товщина рогівки відіграє важливу роль у діагностиці таких захворювань, як кератоконус або глаукома.

Топографія рогівки – обстеження, яке вимірює кривизну, товщину і форму рогівки, і завдяки якому офтальмолог може виявити такі захворювання очей, як кератоконус.

ОКТ дослідження сітківки – оптична когерентна томографія. В основному використовується при захворюваннях сітківки (макулярні захворювання, діабетичні зміни, посттравматичні стани) або захворюваннях зорового нерва (глаукома, неврологічні захворювання, такі як розсіяний склероз або хвороба Альцгеймера).

Для збереження здоров’я ваших очей також рекомендується дотримуватись правильного харчування та вести здоровий спосіб життя, підтримувати належні умови праці, правильне освітлення та вологість повітря, а також не забувати робити регулярні перерви під час роботи за комп’ютером.

Реклама


02.12.2024 168
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

316
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1388
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2521 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3624
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2961
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2140

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

608

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

459

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1627

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1791
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

279
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

496
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

796
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4975
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

352
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

873
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10120
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

500
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

255
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

367
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

394
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

715