Важливість регулярних офтальмологічних оглядів

Раннє виявлення захворювання очей або порушення рефракції є основою їх ефективного лікування. Проходження регулярних профілактичних офтальмологічних оглядів – обов’язкова складова турботи про своє здоров’я. Медичний центр Oculus надає повний спектр медичних послуг: точна діагностика, комплексне лікування захворювань зору, сучасна мікрохірургія ока. Звертайтесь на профілактичний огляд офтальмолога у Львові. Багато очних захворювань можуть розвиватися без будь-яких симптомів роками, і коли вони починають проявлятися, лікування зазвичай є більш складним, ніж коли хвороба виявлена на ранній стадії.

Що таке офтальмологічний огляд

Офтальмологічний огляд – це комплекс обстежень зору з використанням різних процедур, діагностичних приладів і технологій, метою яких є отримання необхідної інформації про стан здоров’я ваших очей. Як правило, конкретні методи обстеження очей відрізняються в залежності від віку пацієнта або від конкретного захворювання, стан якого необхідно дослідити.

Як часто проходити профілактичні огляди очей

Профілактичні огляди проводяться регулярно протягом усього життя. У дитинстві вони плануються педіатром, пізніше вашим офтальмологом. Як випливає з назви, вони запобігають захворюванням очей. Їхня мета – підтвердити, що очі та зір пацієнта в порядку, і водночас виявити будь-яке захворювання, яке може розвинутися навіть без симптомів.

Перевірка зору у зрілому віці

Дорослим рекомендуємо проходити профілактичні офтальмологічні огляди очей кожні два роки. Не варто відкладати візит до офтальмолога, особливо якщо у вас є такі симптоми:

  • зниження гостроти зору як поблизу, так і вдалину;
  • проблема фокусування на тексті в книзі або на екрані телефону;
  • порушення периферичного зору;
  • розмитість і двоїння в очах;
  • відчуття тиску, печіння або різі в очах;
  • відчуття сухості очей;
  • часті головні болі і біль в очах;
  • розширені зіниці.

Багато захворювань очей належать до групи так званих вікових, які зазвичай починають проявлятися приблизно у 45 років і пізніше. Однак деякі з них дійсно небезпечні, можуть призвести до повної втрати зору та розвиватися без будь-яких симптомів. Типовими віковими захворюваннями є пресбіопія, катаракта, глаукома або дегенерація жовтої плями.

Також необхідно перевірити зір після травм або запалень очей.

Які обстеження необхідно пройти під час профілактичного огляду очей

Під час профілактичного огляду необхідно пройти обстеження за допомогою кількох діагностичних приладів, завдяки яким окуліст отримає достатню інформацію про загальний стан ваших очей. Загалом окремі методи обстеження можна розділити на дві основні групи. Ті, що є стандартними та спеціальні офтальмологічні обстеження.

Стандартні види обстеження очей можуть включати:

  • Вимірювання внутрішньоочного тиску.
  • Візометрія.
  • Мікроскопічне дослідження переднього відрізка ока – кон'юнктиви, рогівки, райдужної оболонки та кришталика.
  • Огляд очного дна.

Спеціальні огляди очей включають:

Ніктометрія – використовується для діагностики захворювань сітківки. А також служить для перевірки зору професійних водіїв, за допомогою якої можна визначити, чи можуть вони їздити в умовах обмеженої видимості, в темряві або в сутінках.

Пахіметрія – вимірювання товщини рогівки. Товщина рогівки відіграє важливу роль у діагностиці таких захворювань, як кератоконус або глаукома.

Топографія рогівки – обстеження, яке вимірює кривизну, товщину і форму рогівки, і завдяки якому офтальмолог може виявити такі захворювання очей, як кератоконус.

ОКТ дослідження сітківки – оптична когерентна томографія. В основному використовується при захворюваннях сітківки (макулярні захворювання, діабетичні зміни, посттравматичні стани) або захворюваннях зорового нерва (глаукома, неврологічні захворювання, такі як розсіяний склероз або хвороба Альцгеймера).

Для збереження здоров’я ваших очей також рекомендується дотримуватись правильного харчування та вести здоровий спосіб життя, підтримувати належні умови праці, правильне освітлення та вологість повітря, а також не забувати робити регулярні перерви під час роботи за комп’ютером.

Реклама


02.12.2024 412
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10024
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1466
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1078
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1365

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1731

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

531

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

546
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24280
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

487
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

642
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1532
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7080
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

641
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1653 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

634
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

546