Розвинуте місцеве самоврядування є не лише надійною опорою демократичного розвитку суспільства, його засадничою цінністю, але й свідченням інституційної зрілості та гармонійності усієї соціальної системи держави.
Про це у своїй допові до Дня місцевого самоврядування сказав голова обласної ради Василь Скрипничук.
"Ще більш важливим його роль і значення постає на шляху пошуку та утвердження ефективної управлінської моделі, формування якісно нового громадянського суспільства, забезпечення різнобічного розвитку регіонів і територіальних громад на основі всестороннього й повномасштабного врахування їх інтересів та потреб.
Відзначу, що на даний час в області функціонує 531 орган представницької влади. Із них, окрім обласної, це ще 14 районних, 5 міських міст обласного значення, 10 міських, 477 сільських і 24 селищні ради. Їх депутатський корпус у своїй загальній кількості становить 10 262 особи. У переважній більшості це високоосвічені, інтелігентні, самовіддані люди, які щиро вболівають за потреби своїх громад, їх розвиток та зростання.
Серед депутатів 2405 членів політичних партій, що складає 23,62% від усієї кількості. Жінки складають 35,37%, тобто 3601 особу. Щодо вікового складу, то депутатів віком до 30 років є 1848 осіб (18,15%), від 30 до 60 років — 7849 (77,095), понад 60 років — 484 особи (4,75%)", - наголосив голова облради.
За словами пана Василя, за результатами останніх місцевих виборів 2010 року одразу 189 посадових осіб місцевого самоврядування були обрані вперше.
"Сьогодні понад 15% голів місцевих рад – особи, у віці до 35 років. Ці показники свідчать не лише про поступове оновлення, а й про зростаючу довіру громадськості до представників молодого покоління, які, одержавши належні знання, оволодівши необхідними навичками, у все більшій мірі завойовують авторитет громади, здатні привнести у місцеве самоврядування нові підходи та практики до розв’язання загальнозначущих проблем", - відзначив голова обласної ради.
Не менш доцільним поряд із належною оплатою праці посадових осіб місцевого самоврядування, на думку посадовця, вбачається й паралельне зменшення витрат на утримання депутатського корпусу місцевих рад шляхом його скорочення, професіоналізації.
"Заслуговує на увагу також питання посилення відповідальності перед громадянами і юридичними особами органів самоврядування, їхніх посадових осіб та депутатів, шляхом законодавчого запровадження індивідуальної відповідальності кожного, хто приймає рішення. Такі кроки у значній мірі дозволили б не лише зменшити рівень корупції, а й стали би суттєвою перешкодою прийняттю місцевими радами суперечливих рішень, як то за віддання громадського майна «різним людям». Яскраве підтвердження останнього – так звані «зелені проекти» й численні протести громадськості щодо спорудження міні-ГЕС на річках Прикарпаття", - наголосив Василь Скрипничук.
Читайте також:
Голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук розповів як працюватиме на новій посаді
Івано-Франківська обласна рада обрала собі нового голову (результати голосування)