На минулій сесії Івано-Франківсьокї обласної ради депутати не погодили текст угоди про розподіл вуглеводнів, яка передбачає видобуток сланцевого газу на території Івано-Франківщини іноземною компанією «Шеврон» та українським приватним підприємством «Надра-Олеська».
Натомість направили КМУ петицію врахувати усі, напрацьовані спеціальною комісією, поправки і зауваження до угоди.
Фактично, присутній на сесії Міністр екології на природніх ресурсів Едуард Ставицький, повернувся у столицю із завданням формувати два паралельні тексти угоди. Один із поступками на користь територіальних громад (нагадаємо, обласна рада просить можливості створити комунальне підприємство, яке контролюватиме видобуток сланцю на території обалсті, а також отримати 10% від видобутку в місцеві бюджети для розвитку територіальних громад, будівництва шкіл, ФАПів, доріг. Мова йде про сотні мільйонів доларів у рік). А інший – залишити усе як є і зондувати ВРУ чи можливо буде провести питання в обхід облради дане питання (нещодавно там був зареєстрований законопроект депутата Миколи Рудьковського, у якому відкидається необхідність погодження такого року угод із органами місцевого самоврядування).
Як далі розвиватимуться події навколо прикарпатських сланців поки що невідомо. Втім, як розвповів у розмові із журналістом «Фіртки» голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, він не відкидає спроб КМУ піти в обхід місцевих рад.
«Є зареєстрований законопроект Рудковсього від ПР, у якому прописано, щоб зняти пункт №4 11 статті ЗУ «Про розподіл продукції», яка влавне визначає, що органи місцевого самоврядування погоджують умови угоди... Центральна влада може піти на такий крок. 24 серпня закінчився термін укладення такої угоди. Його ще там можуть на місяць-два продовжити. Якщо вони набирають необхідну кількість голосів, то спокійно змінюють закон. Думаю, що верховна влада піде таким шляхом», - вважає Скрипничук.
За словами голови облради, якщо б депутати була прийняли рішення погодити угоду на минулій сесії, то інші пункти тоді не мали б значення, а област іпотрбіно, щоб в угоді були внесені всі зміни, які пропонувала робоча група.
«Мені потрібно, щоб був проект угоди, у якому я власноручно проштампую кожну сторінку і віддам їм, щоб вони нічого вже не змінювали. Ось такий підхід міг би бути. А все інше пусті обіцянки», - стверджує голова облради.
Втім, якщо новий проект від КМУ таки буде, то обласна рада повернеться до його розгляду, буде також скликано робочу групу, яка поки що не припинила свою роботу.
Читайте також: