Василь Мельник: «Політикам час думати про покаяння…»

 

 

Кор.: Пане Василю, Ви проводите активну передвиборну компанію на одномандатному виборчому окрузі №84. Які Ваші враження від процесу виборів? Які тенденції Ви помітили, перебуваючи в ролі кандидата-мажоритарника?

В.М.: Я не вперше на виборах. Бував у різних ситуаціях. Теперішні політичні перегони відзначаються особливою атмосферою щодо незалежних учасників виборів: складається враження, що результат виборів вже визначений заздалегідь і нікому не дозволено щось змінити у тому сценарії, який писали далеко, дуже далеко від Тисмениці, Тлумача і Галича. Нам ніби кажуть: «Хто ви такі? Сидіть тихо! Все вирішено, не плутайтесь у нас під ногами!» Моє завдання, як свідомого українця, як патріота, як християнина, зламати цей сценарій, довести, що виборці нашого округу не провінційна безлика «маса»,  з якою можна робити все, що заманеться, і за яку можна приймати рішення . Ми маємо гідність і маємо власну позицію. І вислів « демократичні вибори» для нас не пустий звук, а свідоме переконання у праві кожної людини, кожного мешканця нашого округу на свідоме волевиявлення.

 

Кор.: Тобто, ви відчуваєте, що й тут, на місцевому рівні, розігрується спектакль під назвою «вибори»?

В.М.: Так, відчуваю. Я все своє свідоме життя протистояв брехні і намаганням принизити наших людей. Це ж приниження, коли за спиною народу кілька столичних політиканів і місцевих – прости Господи! – «олігархів», чи то «олігархенят» за гроші чи там ще за щось все вирішили, визначили і тепер кажуть людям: «Щоби ви там не робили, а буде так, як ми сказали!» А ще ті наші «олігархи», найняли політтехнологів, а ті їм написали, що буцім-то галичани за своєю ментальністю є «консервативними», не люблять змін  і голосуватимуть знову за тих, кого «вже знають», за тих, хто на словах обстоює інтереси краян, хоча своєю поведінкою демонструє протилежне. Тобто наших людей вважають безвольними і запроданцями. Дарма вони так вважають! Я знаю наших людей. Серед них багато старших, мудрих людей, які пізнали на собі всі «радощі» влади. Серед них багато дітей та онуків вояків УПА, повстанців 40-50-их років. Серед них багато свідомих патріотів і вірних християн. І я знаю, що їх не здурити і не купити!

 

Кор.: Але ж кажуть про те, що авторитетні люди на районному рівні (як з владного табору, так і з опозиційного) працюють за згаданим Вами сценарієм. Як такий незалежний кандидат, як Василь Мельник, може переламати таку потужну «політичну машину»?

В.М.: Так, ми вже бачимо, що опозиція не зовсім опозиція, і у  кожного в цьому спектаклі під назвою « вибори» своя роль. Опозиція ніби бореться з владою, кричить: «Ми їх зупинимо!», але проти олігархів навмисно виставила таких кандидатів, яких, м’яко кажучи , виборці не дуже сприймають за опозиційних. Складається враження, що це відвертий зговір. А ще друкуються  так звані «соціологічні опитування», в яких, зрозуміло, перші сходинки рейтингу займають «потрібні люди». На перший погляд, неможливо розібратися в тому потоці інформації, в якій фальш і правда перемішані далеко не в рівних пропорціях. Але не все так безнадійно, як здається на перший погляд. Наші краяни давно вже навчилися розуміти, коли їх дурять. А ще за правду стоїть Церква, стоять священники. Галичани вірять в Бога. Й це важливіше, аніж весь той гнилий «піар», яким забивають нам голови.

 

Кор.: У Вашій агітаційній компанії християнська тема займає чільне місце. А тим часом політологи кажуть нам, що вплив Церкви на думку виборців Прикарпаття вже не такий вирішальний як у 90-их роках.

В.М.: Тим політологам, про яких ви кажете, напевне добре платять, щоби вони робили подібні висновки. Насправді, як і в старі часи, Церква залишається берегинею духовного спадку Українського народу, найавторитетнішою інституцією. На Церкву спрямовані погляди і надії наших краян. Так було за часів польської і « совіцької» окупації, так є і тепер. Подивіться, скільки людей збирається на прощі до наших святинь. Скільки народу йде кожного року вклонитися чудотворним іконам Матері Божої до Зарваниці, Погоні, Гошева. Сотні тисяч людей! Ці люди йдуть до монастирів не тому, що їм хтось заплатив, не тому, що там їм гроші дадуть. Зовсім ні. Зовсім інша мотивація в них, духовна. Ці люди йдуть за велінням свого християнського українського серця. Ці люди прагнуть очищення через покаяння. Це ж якраз те, чого не стає нашим заблуканим, забреханим політикам. Вони не вміють каятися, не відчувають у цьому потреби, а, можливо, і бояться каяття. Бо якщо щиро покаються, то більше не зможуть грішити і слугувати тій системі, де править не Боже Слово, а бажання як можна більше нагарбати, не думаючи про мораль. Адже тут треба вибирати, якою дорогою ідеш: з « золотим тільцем» чи з Богом. А вони вже звикли добре жити, рахувати мільйони, вважати себе «елітою» і не помічати бездомних, пенсіонерів, яким пенсії стає лише на хліб, хворих дітей, батьки яких не мають звідки взяти гроші на лікування, молоді, яка не бачить майбутнього в своїй країні. Звикли ставитись до тих, хто їх годує і наживає їм мільйонні статки, як до безликої « маси», яку треба задобрити, закидати подачками лише перед виборами.

 

 Як Ви собі уявляєте це каяття?

В.М.: Ми бачили, як кандидати від деяких політичних сил приймали присягу перед своїми лідерами, що не зрадять, якщо їх оберуть до Верховної Ради, що не стануть «тушками». Але що то за присяги, якщо вони не творяться на Святому Письмі, якщо вони звучать не під церковним склепінням. Усі князі, королі та владні люди минулого приймали присяги у храмах, перед вівтарями, а наші політики присягають перед натягнутим над сценою плакатом з портретом чергового «вождя». Питаю вас: яка ціна такої присяги? Зрозуміло, що невисока. Думаю, що першим кроком до каяття було би присягання на вірність Українському народу перед його, народу, святинями. Такі клятви було би страшно зламати навіть нашим цинічним політикам. От тоді ми б могли спитати з них, як з клятвопорушників, проклятих на віки вічні. А наступний крок: колективне покаяння владних мужів за те, що зробили вони з Україною за останні десятиліття. Без такого покаяння ми й кроку вперед не ступимо.

 

Кор.: Чому?

В.М.: Тому що не матимемо духовного орієнтиру. Як не мали його раніше. Звідси , я переконаний, усі наші проблеми, усі наші поразки. Можна скільки завгодно оперувати цифрами приросту продукції, або кількістю побудованих об’єктів. Проте, якщо при цьому Держава і Нація не мають духовного орієнтиру, всі ці кількісні досягнення не підуть на користь люду. Будуть розкрадені або ж бездарно використані без прицілу на майбутнє. Коли в Українській Державі святилищем замість храму часто стає стадіон, а духовними лідерами спортсмени, мабуть, варто задуматись. Наша Нація історично перемагала завдяки духовному заступництву Святих Угодників Божих. Князь Ярослав як символ нової держави що будував? Копію візантійського іподрому чи Святу Софію Київську? Якби замість храму він у Києві побудував іподром або якусь там копію Колізею, то довго би протрималася Княжа Держава? Ми ж всі знаємо українську історію, чого ж не робимо висновків? Що, князь Ярослав Мудрий був дурнішим від теперішніх президентів? Ні, був мудрішим. І знав, що держава починається від духовного джерела, від храму.

 

Кор.: Але ж ми живемо у ХХІ столітті, а не в княжі часи.

В.М.: Часи завжди однакові. Подивіться на сусідню Росію. На що намагається опертись Путін, щоби відновити імперію, підняти до світового рівня? Він намагається опертися на Церкву, він дає відсіч сатанітам, які паскудять у Божих храмах. А в нас хреста спиляли , і ніхто нічого не робить. А цей хрест, між іншим, українці встановили для вклоніння пам’яті жертв сталінських репресій. І ніхто за ту наругу не відповів. Сьогодні хреста спиляли безкарно, а завтра почнуть церкви палити. До чого йдемо, брати-українці? Якщо не повернемось до Бога, не знайдемо духовного шляху,  про майбутнє не варто й мріяти.

 

                                                                  Кор.  Орест Демчук 

 


03.10.2012 1148 4
Коментарі (4)

штефан 2012.10.07, 20:03
Якщо він говорить щро то шкода що такі люди не прри владі
Хрунь 2012.10.08, 12:29
Словом "тушки" особисто мене вже всі дістали. А чи не "тушки" ті, хто голосує у ВР так, як їм наказує їхнє партійне керівництво (в т.ч. і з так званої опозиції)? Та всі вони у ВР продалися за гроші. Всі без винятку. Питання лише у тому, кому продалися і за скільки. А практично всі кандидати йдуть до ВР не для того, щоб щось змінити на нашу користь, а щоб повигідніше продатись...
гість 2012.10.08, 16:52
Альтруїсти ! Ви ще щось пишете ,коментуєте ! Адже тут видаляють все що не співпадає з їхньою думкою.І цей комент видалять. _____________________________ ФІРТКА. Видаляють тут: 1. Заклики до повалення існуючого ладу в насильницький спосіб, 2. Заклики до насильства загалом, 3. Коменти, що сіють расову, національну, релігійну ворожнечу, 4. Звинувачення в кримінально карних діяння без рішення суду (на завжди). 5. Нецензурну лайку (не завжди - "високохудожню" нецензурну лайку залишаємо)). 6. Відверте хамство.
Антось 2012.10.08, 19:51
Яне хотів писати комент але напишу 1екс-священнослужитель(хай розкаже про свої подвиги на Тернопільській єпархії що там вкрав)2 екс-голова колгоспу(розвалив колгосп)екс-прокурор (вигнали з природоохоронної прокуратури)це брехло спитайте любого в Чорнолізцях Слобідці Хом"яківці...був КОМУНІСТОМ ЦЕ ФАКТ
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

957 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

190
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1