Василь Мельник: «Політикам час думати про покаяння…»

 

 

Кор.: Пане Василю, Ви проводите активну передвиборну компанію на одномандатному виборчому окрузі №84. Які Ваші враження від процесу виборів? Які тенденції Ви помітили, перебуваючи в ролі кандидата-мажоритарника?

В.М.: Я не вперше на виборах. Бував у різних ситуаціях. Теперішні політичні перегони відзначаються особливою атмосферою щодо незалежних учасників виборів: складається враження, що результат виборів вже визначений заздалегідь і нікому не дозволено щось змінити у тому сценарії, який писали далеко, дуже далеко від Тисмениці, Тлумача і Галича. Нам ніби кажуть: «Хто ви такі? Сидіть тихо! Все вирішено, не плутайтесь у нас під ногами!» Моє завдання, як свідомого українця, як патріота, як християнина, зламати цей сценарій, довести, що виборці нашого округу не провінційна безлика «маса»,  з якою можна робити все, що заманеться, і за яку можна приймати рішення . Ми маємо гідність і маємо власну позицію. І вислів « демократичні вибори» для нас не пустий звук, а свідоме переконання у праві кожної людини, кожного мешканця нашого округу на свідоме волевиявлення.

 

Кор.: Тобто, ви відчуваєте, що й тут, на місцевому рівні, розігрується спектакль під назвою «вибори»?

В.М.: Так, відчуваю. Я все своє свідоме життя протистояв брехні і намаганням принизити наших людей. Це ж приниження, коли за спиною народу кілька столичних політиканів і місцевих – прости Господи! – «олігархів», чи то «олігархенят» за гроші чи там ще за щось все вирішили, визначили і тепер кажуть людям: «Щоби ви там не робили, а буде так, як ми сказали!» А ще ті наші «олігархи», найняли політтехнологів, а ті їм написали, що буцім-то галичани за своєю ментальністю є «консервативними», не люблять змін  і голосуватимуть знову за тих, кого «вже знають», за тих, хто на словах обстоює інтереси краян, хоча своєю поведінкою демонструє протилежне. Тобто наших людей вважають безвольними і запроданцями. Дарма вони так вважають! Я знаю наших людей. Серед них багато старших, мудрих людей, які пізнали на собі всі «радощі» влади. Серед них багато дітей та онуків вояків УПА, повстанців 40-50-их років. Серед них багато свідомих патріотів і вірних християн. І я знаю, що їх не здурити і не купити!

 

Кор.: Але ж кажуть про те, що авторитетні люди на районному рівні (як з владного табору, так і з опозиційного) працюють за згаданим Вами сценарієм. Як такий незалежний кандидат, як Василь Мельник, може переламати таку потужну «політичну машину»?

В.М.: Так, ми вже бачимо, що опозиція не зовсім опозиція, і у  кожного в цьому спектаклі під назвою « вибори» своя роль. Опозиція ніби бореться з владою, кричить: «Ми їх зупинимо!», але проти олігархів навмисно виставила таких кандидатів, яких, м’яко кажучи , виборці не дуже сприймають за опозиційних. Складається враження, що це відвертий зговір. А ще друкуються  так звані «соціологічні опитування», в яких, зрозуміло, перші сходинки рейтингу займають «потрібні люди». На перший погляд, неможливо розібратися в тому потоці інформації, в якій фальш і правда перемішані далеко не в рівних пропорціях. Але не все так безнадійно, як здається на перший погляд. Наші краяни давно вже навчилися розуміти, коли їх дурять. А ще за правду стоїть Церква, стоять священники. Галичани вірять в Бога. Й це важливіше, аніж весь той гнилий «піар», яким забивають нам голови.

 

Кор.: У Вашій агітаційній компанії християнська тема займає чільне місце. А тим часом політологи кажуть нам, що вплив Церкви на думку виборців Прикарпаття вже не такий вирішальний як у 90-их роках.

В.М.: Тим політологам, про яких ви кажете, напевне добре платять, щоби вони робили подібні висновки. Насправді, як і в старі часи, Церква залишається берегинею духовного спадку Українського народу, найавторитетнішою інституцією. На Церкву спрямовані погляди і надії наших краян. Так було за часів польської і « совіцької» окупації, так є і тепер. Подивіться, скільки людей збирається на прощі до наших святинь. Скільки народу йде кожного року вклонитися чудотворним іконам Матері Божої до Зарваниці, Погоні, Гошева. Сотні тисяч людей! Ці люди йдуть до монастирів не тому, що їм хтось заплатив, не тому, що там їм гроші дадуть. Зовсім ні. Зовсім інша мотивація в них, духовна. Ці люди йдуть за велінням свого християнського українського серця. Ці люди прагнуть очищення через покаяння. Це ж якраз те, чого не стає нашим заблуканим, забреханим політикам. Вони не вміють каятися, не відчувають у цьому потреби, а, можливо, і бояться каяття. Бо якщо щиро покаються, то більше не зможуть грішити і слугувати тій системі, де править не Боже Слово, а бажання як можна більше нагарбати, не думаючи про мораль. Адже тут треба вибирати, якою дорогою ідеш: з « золотим тільцем» чи з Богом. А вони вже звикли добре жити, рахувати мільйони, вважати себе «елітою» і не помічати бездомних, пенсіонерів, яким пенсії стає лише на хліб, хворих дітей, батьки яких не мають звідки взяти гроші на лікування, молоді, яка не бачить майбутнього в своїй країні. Звикли ставитись до тих, хто їх годує і наживає їм мільйонні статки, як до безликої « маси», яку треба задобрити, закидати подачками лише перед виборами.

 

 Як Ви собі уявляєте це каяття?

В.М.: Ми бачили, як кандидати від деяких політичних сил приймали присягу перед своїми лідерами, що не зрадять, якщо їх оберуть до Верховної Ради, що не стануть «тушками». Але що то за присяги, якщо вони не творяться на Святому Письмі, якщо вони звучать не під церковним склепінням. Усі князі, королі та владні люди минулого приймали присяги у храмах, перед вівтарями, а наші політики присягають перед натягнутим над сценою плакатом з портретом чергового «вождя». Питаю вас: яка ціна такої присяги? Зрозуміло, що невисока. Думаю, що першим кроком до каяття було би присягання на вірність Українському народу перед його, народу, святинями. Такі клятви було би страшно зламати навіть нашим цинічним політикам. От тоді ми б могли спитати з них, як з клятвопорушників, проклятих на віки вічні. А наступний крок: колективне покаяння владних мужів за те, що зробили вони з Україною за останні десятиліття. Без такого покаяння ми й кроку вперед не ступимо.

 

Кор.: Чому?

В.М.: Тому що не матимемо духовного орієнтиру. Як не мали його раніше. Звідси , я переконаний, усі наші проблеми, усі наші поразки. Можна скільки завгодно оперувати цифрами приросту продукції, або кількістю побудованих об’єктів. Проте, якщо при цьому Держава і Нація не мають духовного орієнтиру, всі ці кількісні досягнення не підуть на користь люду. Будуть розкрадені або ж бездарно використані без прицілу на майбутнє. Коли в Українській Державі святилищем замість храму часто стає стадіон, а духовними лідерами спортсмени, мабуть, варто задуматись. Наша Нація історично перемагала завдяки духовному заступництву Святих Угодників Божих. Князь Ярослав як символ нової держави що будував? Копію візантійського іподрому чи Святу Софію Київську? Якби замість храму він у Києві побудував іподром або якусь там копію Колізею, то довго би протрималася Княжа Держава? Ми ж всі знаємо українську історію, чого ж не робимо висновків? Що, князь Ярослав Мудрий був дурнішим від теперішніх президентів? Ні, був мудрішим. І знав, що держава починається від духовного джерела, від храму.

 

Кор.: Але ж ми живемо у ХХІ столітті, а не в княжі часи.

В.М.: Часи завжди однакові. Подивіться на сусідню Росію. На що намагається опертись Путін, щоби відновити імперію, підняти до світового рівня? Він намагається опертися на Церкву, він дає відсіч сатанітам, які паскудять у Божих храмах. А в нас хреста спиляли , і ніхто нічого не робить. А цей хрест, між іншим, українці встановили для вклоніння пам’яті жертв сталінських репресій. І ніхто за ту наругу не відповів. Сьогодні хреста спиляли безкарно, а завтра почнуть церкви палити. До чого йдемо, брати-українці? Якщо не повернемось до Бога, не знайдемо духовного шляху,  про майбутнє не варто й мріяти.

 

                                                                  Кор.  Орест Демчук 

 


03.10.2012 1116 4
Коментарі (4)

штефан 2012.10.07, 20:03
Якщо він говорить щро то шкода що такі люди не прри владі
Хрунь 2012.10.08, 12:29
Словом "тушки" особисто мене вже всі дістали. А чи не "тушки" ті, хто голосує у ВР так, як їм наказує їхнє партійне керівництво (в т.ч. і з так званої опозиції)? Та всі вони у ВР продалися за гроші. Всі без винятку. Питання лише у тому, кому продалися і за скільки. А практично всі кандидати йдуть до ВР не для того, щоб щось змінити на нашу користь, а щоб повигідніше продатись...
гість 2012.10.08, 16:52
Альтруїсти ! Ви ще щось пишете ,коментуєте ! Адже тут видаляють все що не співпадає з їхньою думкою.І цей комент видалять. _____________________________ ФІРТКА. Видаляють тут: 1. Заклики до повалення існуючого ладу в насильницький спосіб, 2. Заклики до насильства загалом, 3. Коменти, що сіють расову, національну, релігійну ворожнечу, 4. Звинувачення в кримінально карних діяння без рішення суду (на завжди). 5. Нецензурну лайку (не завжди - "високохудожню" нецензурну лайку залишаємо)). 6. Відверте хамство.
Антось 2012.10.08, 19:51
Яне хотів писати комент але напишу 1екс-священнослужитель(хай розкаже про свої подвиги на Тернопільській єпархії що там вкрав)2 екс-голова колгоспу(розвалив колгосп)екс-прокурор (вигнали з природоохоронної прокуратури)це брехло спитайте любого в Чорнолізцях Слобідці Хом"яківці...був КОМУНІСТОМ ЦЕ ФАКТ
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

187
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

660
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1183
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2514
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1365
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2013 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

293
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686