Василь Мельник: Якщо не ми, то хто?

 

Країна знову опинилась у глухому куті. Україна не скористалася шансом на швидке соціальне оновлення та радикальні політичні і економічні реформи, наданим  проголошенням незалежності  у 91-му та Помаранчевою революцією у 2004 роках.

 

Ми опинились у державі, владу в якій  спочатку захопили  комуністичні бюрократи та олігархічні клани, а потім і партії-корпорації, які задля збільшення цієї влади готові змагатись один з одним, забувши про інтереси держави  та її громадян.

 

Правовий хаос та беззаконня, корупція на всіх щаблях державної влади призвели до того, що ніхто – ні вчений, ні робітник, ні селянин, ні лікар, ні підприємець, ні військовослужбовець не впевнені , що у власній країні  можуть  реалізувати свої здібності та забезпечити успішне сьогодення та майбутнє своє та своїх дітей.

 

Ми вже майже повірили, що сильні, успішні і чесні люди в українській політиці не затребувані, що український виборець, не зважаючи на всі уроки, голосує лише за популістів, які обіцяють все і зараз, не вдаючись у роздуми, яким чином це має бути досягнуто.

 

В режимі напруженого очікування наступної  виборчої кампанії, політичні сили в парламенті  орієнтовані на конфронтацію, а не на співпрацю, – як результат, замість демократичної системи врядування – демократичний хаос, державна машина  функціонує не надто ефективно, судовій та правоохоронній системам не довіряють громадяни, а нові вибори стають єдино можливим несиловим варіантом виходу з конфліктів.

 

Партії стали "улюбленими іграшками" лідерів та бізнес-проектами для олігархів – донорів, а заручниками політичних амбіцій окремих особистостей стаємо ми з вами. 

 

Серед усіх парламентських партій існує певна "кругова порука": жодна з них не лобіюватиме кроки, які зможуть демократизувати політичну систему і поновити зв’язок між партіями і виборцями . А , значить, і далі будуть існувати такі явища, як закриті партійні списки і торгівля місцями  у цих списках, прихід до парламенту абсолютно випадкових людей, яким не болить душа за державу.

 

Популізм, за який ми готові голосувати на кожних чергових та позачергових виборах, є головною перешкодою до реальних змін. Більше того, він стає причиною кризових явищ в економіці ,  відсутності результативних реформ у соціальній сфері, медицині, освіті , тощо.

 

Чи можемо ми й надалі довіряти наше життя сьогоднішнім політикам?

Ні і ніколи. Ви можете собі уявити, що діючі політики змінять Конституцію, або ухвалять закони, що відкриють шлях внутрішньопартійної конкуренції?

 

Що вони зроблять судову владу справді незалежною , що вони змінять виборчу систему так, щоб виборець впливав на формування виборчих списків партій?

 

Що вони створять країну,  де правоохоронні органи будуть захищати права громадян, а не можновладців,  де права громади будуть підкріплені реальними можливостями, де підприємець в ціну товару або послуги не буде включати вартість хабара представнику контролюючого органу, де  політик буде слугою народу, а не "хазяїном життя"?

 

Ставити перед політиками вимогу таких змін – життєва необхідність.  Країна втрачає час і не може більше чекати.

 

Що ми маємо робити?

Єдиний вихід – самим збудувати державу, яка б відповідала сучасним та майбутнім цивілізаційним викликам, захищала нас та наших дітей, задовільняла наші потреби та інтереси.

 

Для цього потрібно усвідомити себе громадянами – суб’єктами державотворення, укласти між собою угоду про принципи взаєможиття та взаєморозвитку,  на засадах яких має бути відтворена українська державність.

 

МИ повинні згадати, що виключно МИ і є влада. Що МИ можемо її здійснювати не тільки через органи , які  ми обираємо,  а й безпосередньо. І коли ці органи не справляються з цією роллю і шкодять суспільству, тобто нам , ми можемо і повинні їх ігнорувати.

 

Ми повинні згадати, що тільки МИ можемо визначати і змінювати конституційний лад в Україні, і це наше право не може бути узурповано ні державою, ні її неспроможними політиками.

 

Ми повинні згадати, що нічия згода для того щоб стати громадянином і взяти відповідальність на себе, нам не потрібна. Це наше природне право, і це право гарантовано статтею 5 діючої Конституції  України.

 

Чим більше нас – тим менше їх

За роки незалежності з’явилися нове покоління людей, які мислять інакшим чином. Які здатні постояти самі за себе, не довіряють існуючому політичному дискурсу і готові до серйозної та чесної розмови з політиками.

 

Формується середній клас, яким би аморфним і несвідомим своїх інтересів він  не був. З’явилось багато громадських активістів та громадських організацій, об’єднаних прагненням демократизувати країну. На політичну арену виходять нові лідери, народжені громадянським суспільством. І політики, які думають схожим з нами чином, але бояться афішувати свої думки – є у кожному з політичних таборів.

 

Критична маса сформована. Потрібно лише організуватися, закасати рукави і впрягтися у воза розбудови   вільної, багатої та достойної власних громадян держави. А тому – зробити правильний, усвідомлений вибір, за який потім не буде соромно, перед собою, передовсім.


24.10.2012 844 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

875
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

676
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1789
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3117
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2501
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

139

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

639

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1512
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

265
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

609
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

568
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

270
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26974
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

793
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

367
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

682
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1179 1