Василь Чуднов: Закон України «Про вищу освіту» містить положення, в яких чітко простежується дискримінація права громадян України на освіту

Народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Василь Чуднов ініціював внесення до Верховної Ради України  проекту Закону про внесення змін до частини другої статті 44 Закону України «Про вищу освіту» щодо усунення дискримінації права громадян України на освіту.

 

«Починаючи з 2008 року зарахування до вищих навчальних закладів на навчання відбувається на основі конкурсного відбору за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань. Однак, як показує практика, ця система оцінювання містить істотні недоліки, які потребують негайного усунення. Так, зазначена система передбачає проведення зовнішнього незалежного оцінювання у тому числі і для громадян України, які вступають на навчання до вищих навчальних закладів за кошти фізичних або юридичних осіб. Проте, разом з тим, зовнішнє незалежне оцінювання чомусь не проводиться для громадян інших держав, які вступають на навчання до вищих навчальних закладів на таких же умовах. А це, як на мене, дискримінація права громадян України на освіту в порівнянні з іноземцями » -  так прокоментував свою законодавчу ініціативу парламентар.

 

Водночас, народний депутат наголосив, що з часу застосування зовнішнього незалежного оцінювання до абітурієнтів, які вступають за кошти фізичних або юридичних осіб, спостерігається тенденція до різкого зменшення кількості  студентів-платників, що в свою чергу спричиняє погіршення фінансового стану вищих навчальних закладів. «Адже саме за рахунок коштів від оплати за навчання фінансуються капітальні видатки вищих навчальних закладів. А тому продовження такої тенденції може призвести до кризових явищ у сфері вищої освіти» - зауважив регіонал.

 

Саме тому Василь Чуднов разом із народним депутатом – Миколою Круцем подали на розгляд Верховної Ради проект Закону про внесення змін до частини другої статті 44 Закону України «Про вищу освіту» щодо усунення дискримінації права громадян України на освіту, де пропонується проводити прийом осіб на навчання до вищих навчальних закладів за кошти фізичних або юридичних осіб незалежно від результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Також у законопроекті передбачено право вступати до вищого навчального закладу незалежно від результатів зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які за наслідками здобуття повної загальної середньої освіти були нагороджені золотою або срібною медалями. Правда, тут парламентарі ввели певне часове обмеження, відповідно до якого це право поширюється тільки на тих, хто вступає саме у рік здобуття повної загальної середньої освіти.  

 

Поруч із цим Василь Чуднов зазначив, що запропоновані ним зміни повинні обов’язково бути розглянуті і авторами нової редакції проекту закону України «Про вищу освіту», в якому чомусь цей момент також був упущений.


23.06.2011 2495 6
Коментарі (6)

Кікі 2011.06.23, 10:14
а сей шось зачив пірити сє, нема ради... шось певно хоче сей чудной "почесний депутат" франківскої міської ради:))
Таке 2011.06.23, 10:18
Та шо він може хотіти? Відомо - бабок. А для того він хоче або знов стати депутатом (але в списку регіонів він не попадає в прохідну чатину, то буде пробувати по мажоритарці), або ще краще - в губернатори. Він давно копає під Вишиванюка. Але обидві перспективи для Чуднова примарні, щоби сказати неймовірні. Та й Таке.
Олег 2011.06.23, 10:59
Хитро гундосить цей чудік, "проводити прийом осіб на навчання до вищих навчальних закладів за кошти фізичних або юридичних осіб незалежно від результатів зовнішнього незалежного оцінювання" - себто лише конкурс гаманців, як в дупутати...
Вітер 2011.06.23, 13:58
А хто за цих позаконкурсників буде вчитися?! Це прямий шлях до корупції, бо вчитися вони будуть за гроші. І не требв ригоналам порівнювати права іноземців і українців. Іноземці їдуть вчитися в Україну, бо навчання тут до смішного дешеве порівняно з іншими країнами, а якість поки-що витримується. А виконання пропозицій приведе до ще більшої деградації нашої освіти.
Шато 2011.06.23, 15:51
ну вони ж праффєсіанали
Я 2011.06.23, 17:20
Можна й так - все ж трохи грошей для освіти... Але за однієї умови - в дипломі крупними літерами писати: "КУПЛЕНО в такому-то виші" і потім при назві посади чи спеціальності такого випускника обов*язково має бути написано: "..... згідно КУПЛЕНОГО диплому такого-то...". І звичайно ж: депутатам лікуватись і обслуговуватись виключно в таких спеціалістів з такими дипломами! Тільки так!
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

821
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1417
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3224 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2541
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3403
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2961

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

308

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

774

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

778

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1386
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3222
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20710
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

945
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

463
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

541
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1101
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5795
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

188
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3582 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

649 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

984
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1329 2