В Івано-Франківську продовжують реконструювати площу перед адмінбудинком. Робітники, засукавши рукави, вже третій тиждень поспіль виконують ремонтні роботи: міняють стару плитку на нову.
Проте у декого з мешканців міста уже встигли виникнути підозри щодо непрозорості виконання реставрації площі перед «білим домом».
Серед іванофранківців поширилися чутки про те, що цей ремонт насправді приховано пов'язаний із масштабною реконструкцією вулиці Шевченка.
А саме, начебто плитку, яку знімають сьогодні на центральних алеях міського парку, влада збирається використати саме на ремонт площі перед держадміністрацією, аби зекономити значні кошти. Люди кажуть, дорожня плитка у парку Шевченка була встановлена буквально кілька років тому та знаходилась в ідеальному стані, тож її демонтаж так чи інакше викликає недвозначні підозри. Мовляв, у одному місці плитку знімають, а у іншому в цей самий час встановлюють, та ще й поряд з держадміністрацією/
Отож, чи справді місцева влада «позичає» у міського парку будматеріали – досліджував "ЗК".
У пошуках істини найперше вирушаємо до адміністрації парку ім. Шевченка, питаємо, чому ж з алей знімають плитку лише дворічної давності? Але директор міського парку Володимир Ротару каже, що до демонтажу адміністрація парку жодного відношення немає, мовляв, одного дня їх просто поставили перед фактом, що проводитимуться роботи.
«Але наскільки мені відомо, усе це пов’язано із реконструкцією вулиці Шевченка», – запевнив Володимир Ротару.
У департаменті комунального господарства МВК причини зняття плитки у парку культури і відпочинку пояснив заступник начальника Василь Білик: «Вулицю Шевченка очікують кардинальні зміни – не тільки дорожнього полотна, а й усіх без винятку комунікацій, зокрема, заміна каналізаційного колектора. Тому і плитку у парку необхідно зняти. Без цього труби не заміниш».
У облдержадміністрації чутки про те, що плитку з паркових алей використовують для ремонту площі перед «білим домом», називають абсурдом.
«Подібні чутки ну ніяк не можуть бути правдою, – переконує Роман Пацак, начальник управління капітального будівництва ОДА. – Для реконструкції ми використовуємо новеньку плитку, яка спеціально для цього була закуплена у львівської фірми «Магік». Якщо люди придивляться, то помітять, що наша плитка і плитка з міського парку навіть за формою не однакова».
«Більше того, гроші, виділені на ремонт площі, – це субвенція з державного бюджету обласному бюджету, – продовжує Роман Пацак. – А облдержадміністарція, щоб допомогти місту, взяла на себе витрати на ремонт площі».
Хоча, як додає начальник управління капітального будівництва, це було зроблено як виняток, адже питання реконструкції усіх площ і вулиць міста – це компетенція Івано-Франківської міської ради. Як, власне, і ремонт вулиці Шевченка.
«Ці два проекти жодним чином між собою не пов’язані, – каже пан Роман. – Навіть у плані бюджетів, з яких вони фінансуються. Одна реконструкція проводиться за рахунок обласного бюджету, а інша – за кошти міського. То який тут може бути зв'язок?».
Влада також запевняє, що демонтовану у парку Шевченка плитку згодом, після закінчення усіх ремонтних робіт, мають встановити знову..
Приблизна вартість ремонту площі біля держадміністрації – 750 тисяч гривень.