Пропорційна система виборів, яка практикувалася в Україні кілька останніх років, дещо знівелювала відповідальність народних депутатів перед виборцями. На виборах у жовтні виборці матимуть реальний шанс оцінити роботу народних обранців, оскільки тепер половина депутатів Верховної Ради обиратимуться за списками, ще стільки ж — по “мажоритарці”. У першому випадку люди голосуватимуть за політичні бренди та відомих лідерів, у другому — за конкретних людей. І це позитив, адже можна сподіватися, що, принаймні, половина Верховної Ради буде сформована не завдяки політичним обіцянкам, а на основі реальних справ кандидатів у депутати. Кандидат-“мажоритарник” є відповідальним перед своїми виборцями. І дуже важливо, щоб його робота на окрузі розпочалася не напередодні чи навіть у час виборів, а тривала впродовж його діяльності як публічної особи. Саме цей фактор має стати одним із основних орієнтирів виборців. Калуш нині має на кого орієнтуватися.
Народний депутат Валерій Келестин, згідно із розподілом депутатів Верховної Ради, з 2010 року закріплений за Калуським виборчим округом. Проте, проблемами округу займається не тільки цих 2 роки, а впродовж усього терміну перебування у статусі депутата ВР. Для Калуша підтримка Валерія Келестина вилилася у мільйони гривень на соціально-економічний розвиток та оновлення медичного обладнання. Саме завдяки його підтримці держава звернула увагу на екологічні проблеми міста.
— Кожен депутат, потрапивши до Верховної Ради, обирає, яким шляхом йому рухатися: займатися тільки кабінетною законотворчою діяльністю, чи ще і вирішувати проблеми звичайних людей. Для мене робота на окрузі є дуже потрібною, бо законотворчість грунтується на першочерговому вивченні проблем. Крім того, така робота дає колосальний заряд енергії, адже реально бачиш, як крок за кроком вирішуються проблеми, а округ — розвивається, — стверджує Валерій Келестин.
Калуш: плідна співпраця
Калуш — це особлива ланка у роботі народного депутата Валерія Келестина. Особливість полягає у тісній співпраці міського голови Ігоря Насалика із народним депутатом. Саме завдяки цьому місто змогло реалізувати ряд проектів, які принесли мільйонні вливання у розвиток інфраструктури.
— Приємно щось робити, якщо ти бачиш реальну підтримку та справжню зацікавленість у реалізації задумів, — каже Валерій Келестин. — Співпраця із міським головою Калуша завжди результативна. Саме Ігор Насалик є генератором багатьох ідей, які уже втілені у місті. Але оскільки ці задуми не локального, а більш масштабного характеру, звісно, вони потребують підтримки на вищому рівні. Таку підтримку я завжди намагаюся забезпечити.
Завдяки зусиллям Валерія Келестина Калуш свого часу набув статусу зони екологічного лиха, а держава врешті повернулася лицем до екологічних проблем міста. Завдяки мільйонним вливанням із Державного бюджету Калуш зміг суттєво поліпшити свій соціально-економічний та інфраструктурний рівень.
Завдяки законотворчій діяльності:
— позитивне голосування у ВР щодо екологічних проблем Калуша; додаткових 30 млн. гривень з Держбюджету на соціально-економічний розвиток Калуша; 90 млн. гривень — для придбання медобладнання;
— виплата заборгованості із зарплати за судовими рішеннями колишнім працівникам ВАТ “Оріана”; виплата заробітної плати освітянам та медикам;
— 5,2 млн. гривень від НАК “Нафтогаз України” на газифікацію сіл Ріп’янської сільської ради;
— демонтаж аварійної галереї ДП “Калійний завод”;
— зараз — вирішення питання про запровадження для Калуша екологічного коефіцієнта, що дасть додаткових 40 млн. гривень у бюджет міста; законопроект “Про підвищення престижності шахтарської праці”, що дозволить шахтарям Калущини отримати належне соціальне забезпечення.
Меценатська діяльність:
— 221 тис. гривень на матеріальні допомоги мешканцям Калущини та хворим дітям;
— 15 тис. гривень на потреби церков у Довжці та Сівці Калуській;
— 55 тис. гривень для художніх колективів, на проведення міжнародного турніру з боксу, поїздку кращих школярів-спортсменів у 5 європейських країн, оздоровлення школярів;
— 5 тис. гривень на ремонт Ріп’янської школи.
Рогатинщина: від малого до великого
Саме так можна охарактеризувати діяльність Валерія Келестина на своїй малій батьківщині. Загалом, не могутня промислово, Рогатищина вражає своїм туристичним, історичним та лікувально-оздоровчим потенціалом.
— Для мене розвиток Рогатинського району — принциповий. Знаю про потреби району не з чиїхось розповідей. Тому ніколи не відмовляю, якщо до мене звертаються за допомогою земляки, — наполягає Валерій Келестин. — Це — мій дім, і тут я почуваю себе не народним депутатом, а частиною великої громади. Тому вкладати у розвиток краю вважаю своїм обов’язком, адже такий же вклад у міру своїх можливостей роблять і мої земляки: хто — працею, хто — матеріальними ресурсами. Для мене нормальне технічне та інтелектуальне забезпечення галузей освіти, медицини та культури є пріоритетом, адже це не тільки вимоги часу, але й виправдана побутова необхідність. Ну, а культурний розвиток суспільства неможливий без духовного збагачення.
Меценатська діяльність:
— 2,4 млн. гривень одноразових грошових допомог для малозабезпечених;
— 82 тис. гривень — для допомоги у будівництві та облаштуванні церков. Окрім того, допомога храмам, будівельними матеріалами, озвученням, електроприладами;
— 72 тис. гривень вкладено в освіту, культуру, медицину та здоровий спосіб життя;
— для цих галузей, окрім того, придбано 20 систем озвучення (мікрофон, музичний програвач DVD дисків з караоке, 2 колонки, підсилювач), 214 м’яких крісел, 5 комп’ютерів, встановлено приблизно 60 енергозберігаючих металопластикових вікон, 5 огорож та ковану браму, закуплено 7 комплектів спортивних форм для футбольних команд. Крім того, народний депутат допомагав будівельними матеріалами у ремонтах закладів бюджетної сфери;
— для шкіл, дитячих садків та бібліотек було придбано комплекти музичних інструментів (баяни, акордеони), посуд, літературу, електрообладнання, ноутбуки, матеріал для пошиття сценічних костюмів, медичні інструменти та ліки для сільських закладів охорони здоров’я.
— 30 сільських рад Рогатинського району отримали матеріальну допомогу для вирішення своїх соціально-економічних питань, зокрема — і що стосується встановлення вуличного освітлення та облаштування пам’ятників.
Галич: у полі зору — малозабезпечені і діти
Проблемні точки Галицького району вимагають мільйонних фінансових ресурсів. Одна із найбільш актуальних — це будівництво Галицької ЦРЛ, яке триває уже більше 20 років.
Таку глобальну проблему Валерій Келестин не може вирішити самотужки, тому звернувся за підтримкою до урядових інстанцій. Проте, за прикладом Рогатина, особливу увагу народний депутат зосередив на поліпшенні матеріально-технічної бази дошкільних та шкільних навчальних закладів та — на енергозбереженні.
— Думаю, ігрові комплекси, оргтехніка, телевізори з DVD-програвачами, ноутбуки, — це те, що потрібно не тільки малюкам, але й школярам, — вважає Валерій Келестин.
Крім того, акцент народний депутат робить на соціально незахищених верствах населення: саме їм дуже потрібна увага у період економічного становлення держави.
Завдяки законотворчій діяльності:
— направлено депутатський запит про виділення коштів на добудову Галицької ЦРЛ;
— депутатський запит про проблеми поштової галузі.
Меценатська діяльність:
— 31 тис. гривень на соціально-економічний розвиток Галицького району;
— 33 комплекти меблів для дитячих садочків, 85 м’яких крісел, більше 10 металопластикових енергозберігаючих вікон; 4 комп’ютери і принтер;
— для дитячих і дорослих художніх колективів придбано комплекти взуття і одягу, дитячу художню літературу для сільських бібліотек, медичне обладнання для амбулаторії, волейбольну форму для районної команди. Дві школи отримали матеріальну підтримку у вигляді шкільних меблів, спортивного та музичного інвентаря, комп’ютерної та електротехніки.
— регулярна допомога одиноким, малозабезпеченим, дітям-сиротам та дітям-інвалідам. Зокрема, за сприяння народного депутата були проведені акції до Дня захисту дітей-інвалідів, до Великодніх свят (для одиноких і малозабезпечених), до Дня Перемоги, до Дня святого Миколая. Допомога ГО “Відкрий своє серце дітям”.