Валерій Фролов: Ми занадто захопились у війську питаннями фарбування стін

 

Минулого тижня в усіх військових частинах та установах Івано-Франківського гарнізону працювала інспекційна перевірка Головної інспекції Міністерства оборони України, яку очолює Валерій Фролов.

 

Частини військового гарнізону складали ряд іспитів та перевірок, результатом яких стало визначення їх готовності до виконання завдань за призначенням, відповідності підготовки особового складу до вимог займаних посад, стан бойової підготовки, рівень керівництва. Військові інспектори побували також в інших частинах, дислокованих на Прикарпатті. Забігаючи наперед, можна сказати, що за підсумком інспекційної перевірки всі частини та установи готові до виконання поставлених перед ними завдань.

 

Одним з головних об’єктів перевірки був стан справ у 114-й Івано-Франківській бригаді тактичної авіації. Адже саме на цих військових авіаторів покладено важливе і відповідальне завдання по збереженню безпеки неба під час проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012». Тому особлива увага інспекторів приділялась не лише особистій підготовці кожного окремого спеціаліста, але й тому, як вміють і діють всі посадові особи бригади під час заступлення на бойове чергування та при оголошенні сигналу небезпеки в зоні відповідальності авіаторів.

 

Військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації в цілому продемонстрували високий вишкіл та згуртованість дій. А виліт винищувачів у повітря після отримання сигналу про небезпеку навіть перекрив існуючий норматив. Так само добре показали себе і частини зв’язку та спостереження за повітряним рухом. Також під час перевірки льотчиками та представниками інших родів військ було відпрацьовано нову вертикаль співпраці, що дозволить оперативніше реагувати на зміни в повітряній обстановці. І хоча у фаховій підготовці авіаторів сумніватись не доводиться, під час перевірки командування бригади порушило низку важливих питань, зокрема про те, як і яким чином буде налагоджена співпраця з власниками легких літальних апаратів. Лише на Прикарпатті людей, що мають власний гелікоптер або невеликий літак, близько сотні. Крім цього, існує ще чимало незареєстрованих літаючих засобів. 

 

– Усі вони знаходяться на приватних територіях, які охороняються, і наш доступ до них, так само як і інших правових органів, просто неможливий, – зокрема наголосив командувач повітряного командування «Захід» генерал-лейтенант Станіслав Павлович. – На жаль більшість власників цих літальних апаратів не звітують, коли і куди вони літають чи хочуть полетіти. Ставляться до перельотів, як до прогулянки на велосипеді: захотів – сів і поїхав. Як правило, це не є проблемою військових, адже існує чимало інших структур, які повинні контролювати такі польоти. Однак, коли на нас покладена безпека неба під час «Євро-2012», то потрібно навести лад. Адже якщо ми відслідкуємо неакредитований літак чи гелікоптер у небі, то він буде розцінюватись як об’єкт потенційної загрози – терорист. І мимоволі перетвориться в ціль для сил ППО. Для його перехоплення та посадки буде задіяно чимало сил. Також невідомо, чи взагалі власники приватних літальних апаратів мають відповідну підготовку та документи.

 

Отримавши цю інформацію, головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов пообіцяв найближчим часом довести цю проблему  вищому рівню керівництва держави. Також до початку чемпіонату буде заплановано та проведено ряд попереджувальних акцій. Зокрема, Міністерством оборони України буде підготовлене та розповсюджене офіційне звернення до всіх власників малої авіації. Крім цього, буде проведено ряд заходів з залученням міліції та інших силових структур з виявлення незареєстрованих в Україні літаків і гелікоптерів та місць для їх посадки і утримання.

 

На підсумковому засіданні було оговорено й низку важливих проблем із забезпечення військових авіаторів пальним та іншими ресурсами, необхідності підвищення кваліфікації і льотчиків, і технічного складу бригади.

 

– Ми занадто захопились у війську питаннями фарбування стін, обрізання можливих і неможливих бирочок та плакатників, – наголосив Головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов. – З цим потрібно покінчувати. Треба звертати увагу на реальну роботу, реальне вміння людей виконувати свої посадові обов’язки, які є в кожного військовослужбовця. А побілку стель давайте залишати структурам, які за це відповідають.

 

Окрема увага Головної інспекції Міністерства оборони України була приділена рівню готовності та вмінню виконувати поставлені завдання військовими комісаріатами області. Головний інспектор Міністерства оборони зазначив, що всі структури армії завжди повинні бути підготовленими до дій в особливий період, і військкомати в цей час стають ключовими в обороноздатності країни. Адже саме завдяки ним буде проводитись доукомплектування частин спеціалістами, мобілізація не тільки громадян, але й техніки та інших ресурсів.

 

– Військові комісаріати повинні мати і мусять вміти використовувати засоби агітації і пропаганди, – зокрема зазначив Головний інспектор Міністерства оборони України Валерій Фролов. – Адже від цього залежить мотивація людей до служби, до захисту Батьківщини. Скажімо, лише одна пісня чернівецького автора «Україна» змогла підняти дух усіх учасників заходів під патронатом Президента на якісно вищий рівень. Люди різних партій, з різних регіонів нашої держави, почувши цю пісню, піднімались з місць. Бо всі вони відчували свою належність до великої Батьківщини. Саме від заступника військового комісара з виховної роботи залежатиме чи не основа всієї територіальної оборони. Адже хто, як не він, має знати специфіку людей регіону: кого з ким можна призивати в одну роту, а кого не варто залишати навіть в одному батальйоні.

 

Головний інспектор поставив також вимогу підготувати пропозиції з цього питання. Але пропозиції мусять бути лише реальні, відповідно до вимог часу. Валерій Фролов розповів, як в одну з миротворчих місій було призначено керівника розвідки, який у своїй роботі керувався лише розробками, отриманими під час навчання у навчальному закладі, і який абсолютно не міг провести аналіз сучасних вимог бою. І лише диво не призвело до людських втрат, адже помилкові розрахунки цього керівника ґрунтувалися ще на досвіді Другої світової війни і не працювали в умовах сучасної напівпартизанської війни.

 

Окремо головний інспектор цікавився питаннями співпраці та організації роботи між відділом призову обласного військового комісаріату та територіальним центром комплектування військ. Власне, в цих питаннях виявилось чимало проблем. Зокрема, в обласних військових комісаріатах немає власного психолога, і для того, щоб здійснити відбір кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади, залучаються фахівців з органів самоврядування. Головний інспектор поцікавився і тим, хто і як проводить зараз відбір на військову службу за контрактом, які методики використовуються, які є критерії оцінки, і якою взагалі є механіка роботи набору на військову службу та відбору тих фахівців, хто проводить цей відбір. Результатом майже півторагодинної бесіди головного інспектора з особовим складом військкомату стало його прохання підготувати йому реальні пропозиції з покращення взаємодії різних структур військкомату, поліпшення роботи фахівців з молоддю тощо.

 

– До проведення інспектування ми готувались, – зазначив начальник Івано-Франківського військового гарнізону полковник Ігор Боловицьких. – І хоча результати не такі, як ми очікували, все ж рівень підготовки, а головне –бажання військовослужбовців сумлінно виконувати свої обов’язки є високим. А це означає, що ми зможемо виправити помилки і подолати всі недоліки, і що найважливіше – сумлінно виконати покладені на нас державою обов’язки.

 

Тарас Грень


13.02.2012 2198 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

754
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1921
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3143 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3904
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3419
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2371

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

249

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

829

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

672

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

469
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

675
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1001
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1021 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5225
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

538
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1092
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

498
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

236
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

463
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

464 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

546