Часто жінки запитують, скільки кілограмів можна набрати за дев'ять місяців. Однозначної відповіді на це запитання немає. Все залежить від початкової ваги до настання вагітності. Існує думка, що під час вагітності потрібно їсти за двох.
Насправді протягом I триместру організму майбутньої мами потрібно в добу всього на 100 кілокалорій більше (це приблизно стакан молока або соку), а в II і III триместрі - на 300 кілокалорій (банан або йогурт). Тому загальна надбавка за всю вагітність повинна скласти: у жінок з нормальною і дефіцитною вагою до вагітності близько 9-15 кг; у тих, хто має зайву вагу, - 7-10 кг, а при ожирінні - не більше 5-6 кг.
При токсикозі I триместру вагітності часто виникають стрибки в наборі ваги. Спочатку це буває втрата маси тіла, яку через деякий час організм намагається компенсувати, внаслідок чого жінка різко додає кілька кілограмів. Тому лікар при спостереженні за вагітною орієнтується на її вихідну вагу, а не на ту, яка вийшла після схуднення, пов'язаного з раннім токсикозом.
Надлишкова вага під час вагітності призводить до підвищення артеріального тиску. А це негативно позначається на самопочутті вагітної, негативно впливає на перебіг вагітності.
Часто через зайву вагу буває варикознерозширення вен, яке не тільки псує ніжки, але і є однією з причин судом. Спина вагітної, яка набрала зайву вагу, змушена справлятися із більшим навантаженням. Тому з'являються болі в спині, втома, відчуття дискомфорту.
Задишка – теж наслідок зайвої ваги під час вагітності. Через задишку порушується правильна організація дихання, що перешкоджає насиченню клітин крові киснем, негативно позначається на здоров'ї дитини.
Також через зайву вагу, набрану під час вагітності, порушується обмін речовин і стає можливим розвиток цукрового діабету.
Крім великих неприємностей, зайва вага під час вагітності провокує й дрібні. А саме – виникнення геморою, досить неприємного явища, здатного завдати жінці багато проблем під час вагітності.
Щоб не набрати зайву вагу під час вагітності, необхідно добре висипатися. Адже, як відомо, брак сну організм компенсує калоріями.
Буває так, що під час вагітності жінка відчуває сильний голод. Буквально здається, що можеш з'їсти слона. І тут ти, побоюючись нашкодити фігурі, починаєш обмежувати себе в їжі. Під час вагітності голодувати категорично не можна, особливо в третьому триместрі.
Щоб вгамувати апетит, їж по трохи, але часто, 5-6 разів на день. Щоб врятувати себе від переїдання, візьми за правило їсти тільки з однієї і тієї ж самої маленької тарілки. Коли їси, не відволікайся ні на що, думай тільки про хороше і насолоджуйся кожним шматочком їжі. Експериментуй зі смаками, змішуй несподівані продукти, приготуй те, що ти раніше ніколи не готувала.
Поївши трохи, навіть якщо не вгамувала остаточно голод, зроби перерву на 20 хв. На думку дієтологів, саме стільки часу необхідно для того, щоб мозок отримав "повідомлення" від шлунка про ситість. Їж красиву їжу і запам'ятовуй її кількість, це також допоможе тобі менше їсти.
Найголовніше, хоч що ти робиш під час вагітності, роби це з думкою про малюка. І якщо хочеш з'їсти гамбургер або жирний торт, просто уяви, як цю гидоту їсть твоя зовсім крихітна дитинка. І тобі одразу перехочеться.