Ситуація в українській економіці катастрофічна і драматична – вважають опозиціонери.
Йдеться про те, що золотовалютні резерви Національного банку України зменшилися на 17 млрд. доларів і Україна опинилася на грані девальвації національної грошової одиниці. У країні немає валюти для того, щоб утримувати валютний курс.
Про це сьогодні з трибуни ВРУ заявив Арсеній Яценюк.
Таку ситуацію відомий український економіст і політик Вячеслав Кредісов коментує як традицію в опозиційному середовищі кожної осені вимагати від Уряду та Президента відповідей на болючі питання: як буде виконуватися держбюджет до кінця року в умовах зростання його дефіциту та як виконуватимуться зобов’язання перед бюджетниками.
«Якщо говорити мовою цифр, то дефіцит бюджету у 2011 році складав 5,1 млрд. гривень, минулого – 16 млрд., а в цьому році вже озвучено 17 млрд., - говорить експерт. - Звісно, це насторожуюча тенденція, яку потрібно не лише брати до уваги, а й змінювати кардинально. Без стабільного росту промислового виробництва, збільшення темпів інвестицій, розширення ринків збуту вітчизняної продукції, визначення основних цілей пріоритетного розвитку країни та встановлення термінів їх досягнення, існуючу тенденцію не змінити».
Щодо того чи нині дійсно існує загроза девальвації національної валюти, то Кредісов стверджує, що впродовж 2013 року гривню вдалось втримати, але це коштувало Нацбанку кількох мільярдів доларів з золотовалютних резервів. Політик прогнозує, що позиції гривні не зміняться з огляду на те, що попереду в Україні «сезон виборів».
«Гривня – не лише національна валюта, вона ще й лакмусовий папірець політичної ситуації. А зважаючи на те, що вже зовсім скоро розпочнеться передвиборча кампанія 2015-го року, гривню триматимуть з усіх сил приблизно на існуючій позиції», - говорить Кредісов і радить українцям формувати свій валютний кошик пропорційно між іноземними та національною валютою, що пом’якшить потенційний ризик за умови виникнення загрози девальвації.