Фото: obozrevatel.com
Західні експерти попереджають, що золотовалютні резерви України перебувають на критичній межі у 22,7 мільярда доларів і скоро не зможуть покривати об’єм імпорту, що означає небезпеку дефолту.
Економічна криза, припускають, можлива вже восени цього року.
Тому перед Україною стоїть стара вже дилема – чи ж далі брати гроші в борг під все вищий відсоток, чи ж проводити такі важкі і непопулярні реформи.
На думку, відомого українського еконоімста і політика Вячеслава Кредісова, брати в черговий раз гроші в борг – це вже крайній вихід із ситуації, бо "відомо, що зичиш чужі гроші, а віддавати маєш свої".
Натомість, політик пропонує розвивати виробництво на місцях, що повинно покликати за свобою зростання ВВП і відповідно збільшення золотовалюних резервів. Як приклад, він наводить Прикарпаття, де основна маса грошей надходить від заробітчан.
"Рекомендації по виходу із кризи прості та підкріплені моїм досвідом життя на Прикарпатті. На цій Богом даній землі є все, крім грошей. Тобто вони теж є, але основна їх маса – гроші наших заробітчан, які змушені працювати не в рідній країні. Впевнений, що практично кожен з цих людей повернеться на батьківщину, якщо в декілька разів збільшиться кількість товаровиробників у сфері сільського господарства, промислового виробництва, будівництва. Саме ці галузі мають створювати валовий національний продукт та потенціал для покриття об’єму імпорту і, як наслідок, збільшувати золотовалютний резерв держави", - вважає Кредісов.
На думку експерта, нині потрібно, щоб великий капітал вкладав гроші та відроджував свою промисловість, а не виводив шалені прибутки в офшорні зони. Однак, для цього, констатує Вячеслав Кредісов, потрібна політична воля можновладців, щоб зважитись жити не сьогоднішнім днем, а перспективою.