Івано-Франківщина стала четвертою областю в Україні за кількістю релокованих підприємств.
За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, найбільше підприємств переїхали до Львівської — 24%, Закарпатської — 14,5%, Чернівецької — 9,8%, Івано-Франківської — 8,3% областей.
Зокрема, за рік в Івано-Франківську область релокувалося 80 великих підприємств, з яких 49 відновили роботу на нових локаціях.
"А якщо порахувати й дрібні, й середні, то буде понад 200 таких підприємств, які перевезли до нас своє обладнання, яким ми знайшли відповідні площі, які перевезли з собою людей і вони також тут працюють", — поділилась очільниця Івано-Франківської області Світлана Онищук.
Крім того, попри усі виклики активно продовжує працювати місцевий бізнес.
Щоб дізнатись, які основні проблеми у діяльності бізнесу під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалась з очільником Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, членом Правління Бізнес-Асоціації Івано-Франківська Віктором Вінтоняком.
"Сьогодні найосновніше для кожного громадянина — безпека. На щастя, наша область є тиловою, тут немає активних бойових дій, тому бізнес може продовжувати функціонувати.
Як показав час — ті, хто підготувався та мав «подушку безпеки», дає собі раду, але ми бачимо, що насправді працювати у таких реаліях складно.
Багато хто втратив роботу або ж просто фізично не може працювати там, де раніше: зламались клієнтські та партнерські ланцюги, логістичні ланцюги постачання товарів та їхніх складових".
За його словами, ефективним механізмом як підтримати бізнес є державне замовлення. Однак, продовжує очільник Агенції регіонально розвитку, загалом універсального рецепта немає.
"Щоб врятувати економіку та розвивати роботу підприємств під час війни, необхідно оперативно реагувати на виклики та знаходити нові ресурси для підтримки діяльності бізнесу.
Найбільш доцільним, на мою думку, виходом з ситуації, яка склалась сьогодні для підприємств, є експорт.
Крім того, я є учасником спільнот Українського кластерного альянсу, і з досвіду можу сказати, що кластери, як спосіб згуртованості та допомоги одне одному довели свою ефективність, надали можливість долучатись до ланцюгів доданої вартості й інтегрувати партнерів, не конкуруючи".
Детальніше у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни