В Україні вже можливо купувати нове житло за програмою «єВідновлення». Як оформити житловий сертифікат в «Дії»?

З 27 грудня 2023 року Уряд дозволив використовувати житлові сертифікати для придбання нової оселі через застосунок «Дія». Тобто, українські сім’ї, житло яких було пошкоджене внаслідок російських обстрілів, тепер можуть використовувати компенсовані державою кошти, щоб купити нову квартиру або будинок.

Які можливості мають власники житлового сертифіката?

Житловий сертифікат є цифровим документом, який гарантує фінансування державою купівлю нового житла на заміну зруйнованому в рамках програми «єВідновлення». Його можна оформити у застосунку «Дія» та швидко отримати нарахування компенсації за знищену нерухомість.

Які переваги житлового сертифіката?

Перша і найважливіша перевага – перед заявником відкривається увесь ринок нерухомості. Скористатися сертифікатом можна у будь-якому регіоні України, незалежно від прописки чи фактичного проживання. Тобто, сім’я, яка через війну шукає безпечнішого місця для життя, може вибирати місто, яке ідеально підходить для переїзду.

Друга важлива перевага – можливість купити квартиру в новобудові. Програма розширює вибір житла для купівлі, тож заявник може, окрім вторинного ринку, вибирати нову домівку серед пропозицій забудовників. А це сучасні житлові комплекси з власною інфраструктурою, великим двором, майданчиками, паркінгом і новими технологіями для життя. Тож завдяки розширеним можливостям «єВідновлення» тисячі українських сімей зможуть отримати нову сучасну квартиру, а разом із нею – якісне життя з комфортом та зручностями.

«Житловий сертифікат – це цінний інструмент, який дозволяє швидко отримати компенсацію за втрачене житло. І наша компанія, blago, має цікаві пропозиції під такі умови. Це готові квартири поблизу центра міста, популярні в місті ЖК біля озера, затишний житловий комплекс у Пасічній. Поступово ми добудовуємо та здаємо нові секції, тож можемо допомогти вибрати ідеальну квартиру з красивими видами та зручним розташування», – розповіли представники відомої в Івано-Франківську компанії, яка будує нерухомість.

Третя перевага – простіше юридичне оформлення. При купівлі вторинного житла прийдеться самостійно шукати нотаріуса та заглиблюватися в деталі купівлі. Водночас будівельні компанії пропонують повний юридичний супровід та допомагають з оформлення усіх документів.

«Програма «єОселя», молодіжна іпотека та інші програми державного пільгового кредитування навчили нас працювати з усіма типами оформлення документів. І щоб не обтяжувати наших покупців тривалими та виснажливими паперовими процедурами, ми пропонуємо повний документальний супровід», – зазначили менеджери з продажу компанії blago.

Четверта перевага – менша сума податкових платежів. Оформлення права власності на квартиру від фізичної особи обійдеться дорожче, ніж у випадку купівлі безпосередньо в будівельної компанії.

Важливо, що подаватися на житловий сертифікат можуть також українці, які перебувають за кордоном. Вони мають можливість повернутися додому, в новий дім.

Як отримати житловий сертифікат на купівлю квартири через «Дію»

Оформити компенсацію на знищену нерухомість можна через смартфон. Для цього потрібно мати встановлену останню версію мобільного додатку «Дія». Після входу в застосунок слід вибрати в меню розділ «Сервіси». Тут можна повідомити про пошкоджене житло, подати заявку на виплату відшкодування та очікувати на сертифікат.

Крок 1. Повідомити про знищену нерухомість. У додатку «Дія» вибрати об’єкт нерухомості з переліку або додати самостійно. Додати опис пошкоджень та фото до і після руйнувань.

Крок 2. Подати заявку про виплату. Заявка на компенсацію може перебувати на розгляді до 30 днів. За цей час спеціальна комісія повинна оцінити вартість знищеного житла за параметрами: площа, рік будівництва, клас забудови, середня ринкова вартість 1 кв. м аналогічного класу нерухомості. На основі порахованої суми й буде сформований розмір грошової компенсації. Якщо комісія схвалить рішення, повідомлення про видачу сертифіката надійде заявнику повідомленням у додатку.

Крок 3. Забронювати кошти. На використання погодженої суми дається термін 30 днів. Тож важливо не зволікати з вибором, а заздалегідь підібрати декілька квартир, щоб не порушити строку бронювання коштів і не проґавити житло, яке сподобалося. Якщо за цей час купівля не відбулася, потрібно робити бронювати повторно.

Крок 4. Вибрати квартиру серед пропозицій на ринку та оформити купівлю сертифікатом. У випадку успішної угоди протягом 5 днів кошти будуть зараховані на рахунок продавця.

Якщо вартість вибраного житла перевищує суму компенсації, покупець повинен доплатити власними коштами, або розглянути дешевші пропозиції. Якщо ж ціна житла менша за суму компенсації, різниця буде виплачена заявнику з майбутніми виплатами.

Використати житловий сертифікат потрібно протягом 5 років з моменту отримання.

Хто може скористатися житловим сертифікатом

Жодних обмежень на купівлю житла за сертифікатом немає. Єдина умова – потрібно мати дозвіл на виплату компенсації. Законопроєкт №7198 визначає перелік громадян, які мають право на відшкодування за втрачене майно, а також тих, хто має право отримати компенсацію в першочерговому порядку. Це учасники бойових дій, українці з інвалідністю через війну, мобілізовані без статусу учасника бойових дій, українці з інвалідністю 1 і 2 груп.

Скільки вже використано сертифікатів на купівлю нерухомості

Згідно з останніми даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 1826 житлових сертифікатів. 21,9% з них вже мають бронювання коштів на купівлю нової житлової нерухомості. Тобто, кожна п’ята родина вже визначилася з квартирою чи будинком та готова оформляти угоду купівлі-продажу.

За словами менеджерів з продажу blago, у січні цього року компанія вже здійснила близько 10 успішних угод з використанням житлових сертифікатів. І відмічає велику зацікавленість до цієї програми.

Очікується, що завдяки житловим сертифікатам чимало українських сімей зможуть придбати нове якісне житло та продовжити життя у своїй країні.


01.02.2024 854
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

756 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2442
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33488
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2372
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3215
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5257 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

447

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1249

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

802

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1009
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

331
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

617
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

671 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1202
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

997
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1094
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

861
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30240 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

974
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3956
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

540
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

571