В Україні вже можливо купувати нове житло за програмою «єВідновлення». Як оформити житловий сертифікат в «Дії»?

З 27 грудня 2023 року Уряд дозволив використовувати житлові сертифікати для придбання нової оселі через застосунок «Дія». Тобто, українські сім’ї, житло яких було пошкоджене внаслідок російських обстрілів, тепер можуть використовувати компенсовані державою кошти, щоб купити нову квартиру або будинок.

Які можливості мають власники житлового сертифіката?

Житловий сертифікат є цифровим документом, який гарантує фінансування державою купівлю нового житла на заміну зруйнованому в рамках програми «єВідновлення». Його можна оформити у застосунку «Дія» та швидко отримати нарахування компенсації за знищену нерухомість.

Які переваги житлового сертифіката?

Перша і найважливіша перевага – перед заявником відкривається увесь ринок нерухомості. Скористатися сертифікатом можна у будь-якому регіоні України, незалежно від прописки чи фактичного проживання. Тобто, сім’я, яка через війну шукає безпечнішого місця для життя, може вибирати місто, яке ідеально підходить для переїзду.

Друга важлива перевага – можливість купити квартиру в новобудові. Програма розширює вибір житла для купівлі, тож заявник може, окрім вторинного ринку, вибирати нову домівку серед пропозицій забудовників. А це сучасні житлові комплекси з власною інфраструктурою, великим двором, майданчиками, паркінгом і новими технологіями для життя. Тож завдяки розширеним можливостям «єВідновлення» тисячі українських сімей зможуть отримати нову сучасну квартиру, а разом із нею – якісне життя з комфортом та зручностями.

«Житловий сертифікат – це цінний інструмент, який дозволяє швидко отримати компенсацію за втрачене житло. І наша компанія, blago, має цікаві пропозиції під такі умови. Це готові квартири поблизу центра міста, популярні в місті ЖК біля озера, затишний житловий комплекс у Пасічній. Поступово ми добудовуємо та здаємо нові секції, тож можемо допомогти вибрати ідеальну квартиру з красивими видами та зручним розташування», – розповіли представники відомої в Івано-Франківську компанії, яка будує нерухомість.

Третя перевага – простіше юридичне оформлення. При купівлі вторинного житла прийдеться самостійно шукати нотаріуса та заглиблюватися в деталі купівлі. Водночас будівельні компанії пропонують повний юридичний супровід та допомагають з оформлення усіх документів.

«Програма «єОселя», молодіжна іпотека та інші програми державного пільгового кредитування навчили нас працювати з усіма типами оформлення документів. І щоб не обтяжувати наших покупців тривалими та виснажливими паперовими процедурами, ми пропонуємо повний документальний супровід», – зазначили менеджери з продажу компанії blago.

Четверта перевага – менша сума податкових платежів. Оформлення права власності на квартиру від фізичної особи обійдеться дорожче, ніж у випадку купівлі безпосередньо в будівельної компанії.

Важливо, що подаватися на житловий сертифікат можуть також українці, які перебувають за кордоном. Вони мають можливість повернутися додому, в новий дім.

Як отримати житловий сертифікат на купівлю квартири через «Дію»

Оформити компенсацію на знищену нерухомість можна через смартфон. Для цього потрібно мати встановлену останню версію мобільного додатку «Дія». Після входу в застосунок слід вибрати в меню розділ «Сервіси». Тут можна повідомити про пошкоджене житло, подати заявку на виплату відшкодування та очікувати на сертифікат.

Крок 1. Повідомити про знищену нерухомість. У додатку «Дія» вибрати об’єкт нерухомості з переліку або додати самостійно. Додати опис пошкоджень та фото до і після руйнувань.

Крок 2. Подати заявку про виплату. Заявка на компенсацію може перебувати на розгляді до 30 днів. За цей час спеціальна комісія повинна оцінити вартість знищеного житла за параметрами: площа, рік будівництва, клас забудови, середня ринкова вартість 1 кв. м аналогічного класу нерухомості. На основі порахованої суми й буде сформований розмір грошової компенсації. Якщо комісія схвалить рішення, повідомлення про видачу сертифіката надійде заявнику повідомленням у додатку.

Крок 3. Забронювати кошти. На використання погодженої суми дається термін 30 днів. Тож важливо не зволікати з вибором, а заздалегідь підібрати декілька квартир, щоб не порушити строку бронювання коштів і не проґавити житло, яке сподобалося. Якщо за цей час купівля не відбулася, потрібно робити бронювати повторно.

Крок 4. Вибрати квартиру серед пропозицій на ринку та оформити купівлю сертифікатом. У випадку успішної угоди протягом 5 днів кошти будуть зараховані на рахунок продавця.

Якщо вартість вибраного житла перевищує суму компенсації, покупець повинен доплатити власними коштами, або розглянути дешевші пропозиції. Якщо ж ціна житла менша за суму компенсації, різниця буде виплачена заявнику з майбутніми виплатами.

Використати житловий сертифікат потрібно протягом 5 років з моменту отримання.

Хто може скористатися житловим сертифікатом

Жодних обмежень на купівлю житла за сертифікатом немає. Єдина умова – потрібно мати дозвіл на виплату компенсації. Законопроєкт №7198 визначає перелік громадян, які мають право на відшкодування за втрачене майно, а також тих, хто має право отримати компенсацію в першочерговому порядку. Це учасники бойових дій, українці з інвалідністю через війну, мобілізовані без статусу учасника бойових дій, українці з інвалідністю 1 і 2 груп.

Скільки вже використано сертифікатів на купівлю нерухомості

Згідно з останніми даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, для виплати компенсацій за повністю знищене житло сформовано 1826 житлових сертифікатів. 21,9% з них вже мають бронювання коштів на купівлю нової житлової нерухомості. Тобто, кожна п’ята родина вже визначилася з квартирою чи будинком та готова оформляти угоду купівлі-продажу.

За словами менеджерів з продажу blago, у січні цього року компанія вже здійснила близько 10 успішних угод з використанням житлових сертифікатів. І відмічає велику зацікавленість до цієї програми.

Очікується, що завдяки житловим сертифікатам чимало українських сімей зможуть придбати нове якісне житло та продовжити життя у своїй країні.


01.02.2024 972
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13932 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6176
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1738

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13724
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

566
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2