За останні 5 років в країну було завезено 447,8 млн кг секонд-хенду, або по 10 кг на кожного українця.
Нардеп від "Батьківщини" Віталій Немилостивий вніс у Раду законопроект, яким пропонується заборонити в Україні оптову та роздрібну торгівлю уживаними текстильними виробами, одягом та взуттям (секонд-хендом).
"У 2012 році обсяг товарів, які були ввезені на територію України, склав 98,6 тис. тонн, а за останні 5 років він склав 447,8 млн кг (це по 10 кг на кожного українця). Ці показники щорічно збільшуються, що негативно впливає на розвиток, як вітчизняної легкої промисловості, так і економіки країни в цілому", - йдеться у пояснювальній записці до документу.
Крім того, народний обранець переконаний, що ввезення товарів, що були у вжитку, без належного проведення санітарно-епідеміологічної експертизи і подальша реалізація цих товарів, несе загрозу життю людей та навколишньому середовищу, а також створює негативний імідж країни у світі, інформує ТСН.
Нагадаємо, ідею обмеження секонд-хенду в Україні вже обговорювали на рівні уряду в 2011 році, в рамках створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Так, уряд вже тоді почав обговорювати легальні способи обмежити ввезення в Україну секонд-хенду, оскільки ідея заборонити його імпорт викликала масові протести. Крім того, заборона на імпорт секонд-хенду суперечить принципам ЗВТ з ЄС.
Довідка "Фіртки":
У світі не існує однієї системи позначення та класифікації одягу секонд-хенд, але можна відзначити найбільш часто вживані види категорій:
STOCK - новий одяг або взуття
LUX, EXTRA - одяг з мінімальним відсотком зносу (майже нова).
Перша категорія - не рвана, не брудна, з малим відсотком шкарпетки.
Друга категорія - часто попадаються речі, не придатні до продажу.
Третя категорія - дрантя, ганчірки (якщо бавовняні - придатні для продажу в автосервіс, миття і т. д.)
Одяг всіх перерахованих категорій (крім останньої) може бути упакована в тюки вагою від 10 до декількох сотень кілограмів. Тюки можуть бути прозорими (що краще) і немає.
Одяг може бути сортований за якоюсь ознакою. Наприклад: сорочки, блузки; шорти, купальники; пальто, куртки; брюки, спідниці. Цей вид одягу second-hand називають «сортування».
Якщо в тюки упаковані речі за принципом: зимова, літня; чоловіча, жіноча, дитяча (причому зустрічаються найрізноманітніші речі). Такий одяг називається «MIX» секонд-хенд.