В центрі Івано-Франківська безплатно вимірювали глюкозу крові та артеріальний тиск охочим прикарпатцям (ФОТО)

14 листопада, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, з 11:00 по 13:00 год біля центрального корпусу ІФНМУ студенти-медики безплатно вимірювали глюкозу крові та артеріальний тиск всім охочим.

Крім того, розповідали франківцям, як запобігти такій недузі, пише Фіртка.

Сьогоднішню акцію організували з ініціативи ІФНМУ при підтримці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, фармацевтичних компаній та Лікувально-діагностичного центру Св. Луки, які надали глюкометри та тест-смужки для вимірювання глюкози крові. До речі, акція вже стала традиційною, її студенти провели у середмісті.

Відтак, в рамках події виміряли рівень глюкози крові 73 охочим пацієнтам.

Цього року IDF зосереджує свою кампанію та заходи на освіті з питань діабету. Люди, які живуть із цим захворюванням, повинні розуміти його та оновлювати свої знання про діабет, щоб контролювати захворювання та уникати ускладнень.

«З 90-х років згідно з постановою Генеральної Асамблеї ООН такий день відзначають в усіх країнах світу. Відтак, приблизно 90 країн сьогодні проводять таку акцію.

Міжнародна діабетична асоціація України сьогоднішній день назвала днем освіти для того, аби популяризувати інформацію про цукровий діабет, симптоми, ускладнення тощо.

Річ у тім, що станом на сьогодні, цукровий діабет дуже поширене захворювання. На жаль, кожна дев’ята людина у світі схильна хворіти на цю недугу», - каже Надія Скрипник, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор та ендокринолог вищої категорії.

Зараз в Україні приблизно три мільйони людей хворіють на цукровий діабет.

«Проблема полягає ще й у тому, що стрімко розвиваються хронічні ускладнення цукрового діабету, якщо вчасно не виявляти захворювання.

Тому ми проводимо таку акцію для того, щоб звернути увагу всіх мешканців нашої області до цієї проблеми. Сьогодні навчання і освіта, а завтра ми захищаємо наших пацієнтів від такого грізного захворювання як цукровий діабет», - продовжує Надія Скрипник.

За її словами, більшість пацієнтів – це люди похилого віку, у яких діагностували другий тип цукрового діабету.

«Цей тип прогресує дуже повільно, у цьому й його небезпека, бо люди тривалий час не знають, що хворіють. І, на жаль, звертаються до лікаря вже тоді, коли проявляються хронічні ускладнення, як-от зниження зору, сліпота, ураження нирок чи синдром діабетичної стопи.

Не лише на Прикарпатті, але й в цілому світі дуже багато ампутацій нижніх кінцівок через діабет. Тому треба навчити людей жити з цим захворюванням, а головне – вчасно виявляти та запобігати», - пояснює спеціалістка.

Своєю чергою Оксана Марусин, обласний ендокринолог, стверджує, що тема цукрового діабету безпосередньо пов’язана із забезпеченням інсуліном.

«В нашій області, не зважаючи на війну та кризи, не було жодного дня, аби пацієнти не були забезпечені інсуліно-терапією.

Що стосується препаратів чи засобів для вимірювання глюкози крові, то МОЗ зробило для нас великий подарунок. Зараз ми отримали глюкометри для пацієнтів з першим типом діабету. Стовідсоткове забезпечення не лише глюкометрами, але й тест-смужками.

Якраз в ці дні пацієнти починають отримувати безплатно ці глюкометри та тест-смужки», - каже Оксана Марусин.

З її слів, глюкометрами також будуть забезпечені пацієнти з другим типом діабету.

«Акцентую увагу на тому, що це стосується тих, хто отримує інсулін і має прогресуючі ускладнення.

Хочу наголосити, що ключовим моментом розвитку цукрового діабету є стресова ситуація. Ми всі зараз перебуваємо у стані хронічного стресу. Саме він є провокуючим. Тому обов’язково звертайтеся до сімейних лікарів та ендокринологів», - підкреслила обласний ендокринолог.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виплати для іванофранківців. Скільки складає допомога та хто може отримати?

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

Фотогалерея


14.11.2022 Тіна Любчик 1108
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12102 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1416
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

759
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5902
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1621
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1475

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

544

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1366

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1182

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1085
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

433
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

544
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1471
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

509
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

779
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5820
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12483
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

411
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

396
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

714 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1164