В Прикарпатському університеті може з'явитися спеціальність «журналістика»

 

/data/blog/42890/8de84ff81f68e23239424583830d2ab8.jpg

 

Щороку під час вступної кампанії спеціальність «журналістика» має неабияку популярність. Вищі навчальні заклади відповідно реагують на такий попит.

 

З наступного навчального року в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника до близько 60 спеціальностей, за якими готують фахівців, може приєднатися і «журналістика».

 

Тут цю спеціальність планують відкрити у її класичному форматі з поділом на газетну, теле- і радіожурналістику.

Про це в інтерв'ю газеті "Галичина" повідомив директор інституту філології, завідувач кафедри української літератури та журналістики, доктор філологічних наук, професор Степан Хороб.

 

"Почну з того, що часто спостерігаю впродовж кількох останніх років під час вступної кампанії надзвичайний ажіотаж навколо «журналістики», яка серед абітурієнтів має неабияку популярність. Випускники все настирливіше запитують: «Чому у вас в університеті немає журналістської спеціальності? Чи є можливість відкрити її?». Крім того, за даними керівництва обласної організації Спілки журналістів України, нині на Прикарпатті явно не вистачає чи не в кожному редакційному колективі, зосібна в новостворених інтернет-виданнях, кваліфікованих журналістських кадрів, власне з фаховою освітою. А ті, хто працює журналістом і не має спеціальної освіти, за даними керівництва обласної організації Спілки журналістів України, а їх близько 80, готові вступити на заочну форму навчання. Наступний, не менш важливий чинник, що спонукає до відкриття нової спеціальності — дуже багато журналістів, котрі нині працюють в івано-франківських ЗМІ, свого часу закінчили філологічний факультет Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Це Василь Мороз, Оксана Процюк, Леся Тугай, Іван Гладиш, Іван Харук, іван Нікітін, Іван Ципердюк, Лариса Фреїшин, Ольга Котюк, Сергій Борис, Володимир Гарматюк, Наталка Голомідова, Лілія Боднарчук, Володимир Бодак, Любов Загоровська, Сабіна Ружицька і багато інших. Можна сказати, що випускники-філологи не лише знайшли себе в сучасному світі соціальних комунікацій, а й утвердилися як творчо обдаровані особистості і навіть керівники редакційних колективів. Я вже не кажу про тих, хто закінчив навчання в інституті філології і працює у всеукраїнських редакціях. Це іван Андрусяк, Христина Стебельська, Уляна Глібчук, Геннадій Шиманський, Ольга Шеремета. Або ж стали відомими українськими письменниками: Юрій Винничук, Степан Процюк, Тетяна Малярчук, Володимир Качкан, Ольга Слоньовська, Анна Баран-Арсенич, Іван Андрусяк. Як бачимо, в інституті філології існує добра творча атмосфера для самореалізації своїх літературних і журналістських інтенцій, тому саме він став тією базою, на якій, я певен, уже найближчим часом буде відкрито нову спеціальність — «журналістика». Власне, ректорат університету активно підтримує намагання дирекції інституту реалізувати цей задум. Є діяльна підтримка у цьому й обласної державної адміністрації, обласної організації Спілки журналістів України. Словом, усі зацікавлені в тому, аби в одному з найстаріших навчальних закладів Прикарпаття відбувалася підготовка фахівців сучасних ЗМі. Це і є нашою аргументацією в Міністерстві освіти і науки України, чому маємо намір відкрити цю спеціальність", - розповів пан Хороб.

 

 

Читайте також:

Прикарпатський університет та польський виш - партнери


05.11.2013 415 4
Коментарі (4)

баран-зорький 2013.11.05, 17:27
Ті люди які працюють ніби на посадах журналістів не є жадні журналісти,вони закінчили філологію і хочуть знову поступати на то саме.тільки з дипломом журналіста.У Франківську немає журналістів-є писаки і балаболи.Журналіст,це людина в повному розумінні;компетентність.розум,ідея,рішення,готовність брати відповідальність і т. д.,Чи може скажіть,що в нас є професійні оператори?знаю таких-окремих: перекидали горілку на спиртзаводі.Боже милостивитий!дай розум тим,хто ще хоч трошки дихає людиною..............
Софія 747 2013.11.05, 19:31
Цирк! Яка журналітика!? ...Хто буде вчити? ...Ольга Бабій чи Василь Лесів? ..Ото будуть журналюги )))) Клоуни!
Василь Непийгорілка 2013.11.05, 19:48
Я хочу бути журналістом ! кажіть куди занести бабло, моя мрія працювати журналістом на ТРК "Галичина" та вести передачу-розслідування про розміри хабарів та відкатів у держ.структурах Станіслава.
Мао 2013.11.06, 20:25
Журналістика є в Короля Данила, шо жаба давить?
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1687
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1676
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4956 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1977 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

233

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

566

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

729

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

859
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3490
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10053
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

708
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25939
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7566
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

758
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

938
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1264
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1087
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

705
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

937
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

813