В Отинії масово хворіють діти, гине риба і бджоли: місцеві пов’язують це із діяльністю сільськогосподарського підприємства

 

 

В Отинії громада б’є на сполох: діти і дорослі масово хворіють, скаржаться на погане самопочуття, у водоймах вимирає риба, у вуликах - бджоли.

 

Місцеві пов’язують це із тим, що сільськогосподарське підприємство «Оскар» на території селищної ради обробляє поля невідомими, на їх думку отруйними препаратами.

 

Як повідомив селищний голова Володимир Кінащук, ПСП «Оскар» кілька років тому були надані в оренду земельні паї за межами населених пунктів Отинійського куща для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – вирощують ріпаки та зернові культури.

 

Договори оренди укладені з власниками паїв. Селищний голова стверджує, що орендну плату підприємець своєчасно виплачує в грошовому або товарному еквіваленті.

 

Мешканці ж заявляють, що про обприскування полів їх ніхто не повідомляє, чим саме обробляють землю їм не відомо, більше того - кроплять навіть вдень, коли світить сонце і препарати випаровуються.

 

З цим пов’язують те, що масово хворіють діти, в основному на захворювання верхніх дихальних шляхів – лорингіт, фарингіт, бронхіт, мають розлади шлунково-кишкового тракту. Були й випадки гострого інфекційного отруєння, днями, кажуть місцеві, в Коломийській лікарні заледве врятували дитину. Така «епідемія» почалась після того, як 1 квітня підприємство стало обприскувати поля.

 

«Вже третього квітня в лікарні не було де стати, за один день прийшло близько 200 хворих дітей зі скаргами на високу температуру, сльозивість очей, першіння в горлі, кашель. При тому, що всю осінь-зиму діти взагалі не хворіли, імунітет добрий мали, а зараз і антибіотики не помагають», - каже місцева жителька Світлана Гуляк.

 

«Мало того, що діти хворі, дорослі теж погано почуваються. Дружина каже, що ноги і руки їй крутить, запаморочення в голові, слабість. Це повторюється вже другу весну і триває до середини літа» - додав Михайло Балита.

 

Володимир Янішак, лікар УЗД і за сумісництвом педіатр денного стаціонару Отинійської лікарні каже, що справді кількість хворих за останній час зросла, особливо багато звертається людей, які живуть у будинках прилеглих до полів. Ріст захворюваності може бути пов’язаний із перепадами температури повітря, авітамінозом, причиною може бути і оприскування полів, однак аби бути впевненим у цьому необхідно провести відповідні хімічні дослідження.

 

В той час, завідувач дитячого відділення поліклініки Любов Соботник стверджує, що така кількість хворих у весняний період є нормою, а бронхіт, лорингіт чи ангіна викликаються вірусами, а не отруєнням.

 

«Для того, щоб поставити діагноз отруєння пестицидами, якими користується фермер, має бути мінімум два випадки тяжких госпіталізованих вдень, про які змушена повідомити в санстанцію. На сьогодні не було ні одного такого випадку. Ні одна мама на прийомі не сказала, що дитина отруїлася», - заявила Соботник.

 

Особливо на діяльність підприємства скаржаться ті, хто живе за 20-30 метрів від полів, в селі Глибока. Там окрім постійних захворювань жителів, вимерли бджоли. Побоюються, що і вода може бути отруєна, адже неоднарозово знаходили у водоймах мертву рибу.

 

«Після того як обробили поле стояв страшний сморід, а через деякий час всі бджоли в вуликах просто вимерли. І так ще у декількох сусідів. У мене було 16 сімей бджіл, я за ними дивлюсь вже 47 років, і за ці роки жодного разу такого не було» - каже жителька села Марія.

 

Місцеві жителі обурені бездіяльністю місцевої влади, самотужки зібрали підписи, звернулись до Держспоживчстандарту з проханням перевірити грунт та препарати, якими обробляють землю.

 

«Минулого року ми звертались у селищну раду, отримували лише відписки, жодні міри не приймались, орендарі на сесії не з’являлись. Пройшов рік і ми знов попали на ті самі граблі. Просимо нашу адміністрацію вирішити цю проблему. Якщо нас не почують, ми будемо вдаватись до більш кардинальних дій – будемо перекривати дорогу, блокувати трактори, викликати правоохоронні органи», - запевнив місцевий активіст Валерій Шовгенюк.


12.05.2017 1304 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

264
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1570 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1824 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2648
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7615

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

388

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1953
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

950
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43456
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

981
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1008