В основу реформ має бути покладено християнське бачення економіки

 

 

Одним з найбільш шкідливих залишків комуністичної ідеології в Україні є спотворені уявлення про економіку. Люди, які керують нашою державою, все ще мислять за Марксом і Леніним. Більшість наших економістів та господарників продовжують сповідувати застарілі догми, мислити радянськими схемами. Звідси примітивність, злиденність та упослідженість нашої господарської структури. Звідси й господарська корупція, приниження виробника і торжество спекулянтів. Адже марксисти завжди вважали мораль не самостійною цінністю, а чимось похідним від товарно-грошових відносин.

 

Тим часом добробут у розвинутих країнах починався з християнського підходу до економіки. Багатіли ті країни, де панувала строга християнська мораль. Ті, хто закладав фундамент теперішнього європейського багатства, розуміли, що не може ефективно діяти господарство, працівники якого думають лише про нестримне збагачення за будь-яку ціну.

 

Відсутність християнської моралі у господарській сфері України ми відчуваємо кожного дня. Ми бачимо, яка низька якість деяких вироблених у нас товарів. Попри те ціни на ці товари високі, іноді вищі за європейські. Це кричуща ситуація! Коли нам кажуть, що Україні потрібна політика економічного націоналізму, нам кажуть лише половину правди. Адже іноземні товари переважають у нас не лише тому, що вони мають кращу рекламу і дешевші, але нерідко й через низьку якість наших товарів. Ми повинні не лише захистити вітчизняний ринок і вітчизняного виробника від недобросовісної іноземної конкуренції, але й підняти культуру українського виробництва на новий рівень.

 

В агропромисловій галузі нам потрібно спиратись на три основи:

 

1)    піднімати культуру аграрного виробництва через забезпечення соціального захисту селян, в першу чергу, за рахунок звільнення села від податкового тягаря;

 

2)    впроваджувати кооперацію сучасного типу, що передбачала б організацію кооперативного ланцюга «з поля до столу», тобто прямого замовлення у виробника через логістичні склади та доставку продукції безпосередньо додому замовникові, в обхід посередників і спекулянтів;

 

3)    впровадження на виробництві принципів християнської моралі, особистої відповідальності кожного працівника сільськогосподарської галузі за якість продукції.

 

Без комплексного підходу до реформи аграрного сектору ми отримаємо лише нове панування посередників. Без впровадження християнської моралі у культуру виробництва економічний націоналізм обернеться лише обмеженням конкуренції і збільшенням прибутків наших олігархів-монополістів.

 

Тому я стояв і стою на тому, що починати реформи економіки потрібно з виховання виробників в дусі християнської відповідальності за результати своєї праці. Віруючий українець-християнин ніколи не допустить виробництва недоброякісної, шкідливої для здоров’я або ж бракованої продукції.

 

Виховання виробничої сумлінності має починатися з дитинства, зі школи. Вчитель має пояснити дитині, що вона у своїй праці є відповідальною не перед контрольними органами, не перед начальниками, а перед Богом, від якого не сховати ані браку, ані недоробок. Маючі в душі віру, людина швидше досягає майстерності у своїй галузі, швидше здобуває повагу людей як фахівець і сумлінний працівник. Якщо українець з дитинства розумітиме ці прості й чинні для кожного справжнього християнина істини, він зможе на рівних конкурувати з будь-яким іноземним виробником. Працьовитість і винахідливість нашого народу, помножені на християнське сумління, здатні вивести Україну з позиції сировинного придатка сусідніх країн до рівня сучасного світового виробництва.

 

Українцям треба поспішати, адже з кожним роком наше відставання від розвинутих країн збільшується. Подивимося на сусідню Польщу, яка отримує дотації на сільське господарство  з Євросоюзу. Там швидкими темпами впроваджується сучасна культура агропромислового виробництва. Поля обробляються культиваторами, витримуються новітні агротехнології, до мінімуму зведено використання ручної праці. Частина польських сільськогосподарських кооперативів працюють у сфері виробництва дорогої екологічно чистої продукції.

 

Нам до Євросоюзу далеко, дотацій не маємо. Тому я буду у Верховній раді відстоювати повне звільнення селян від податків. Це дасть змогу накопичити кошти на сучасну техніку, «розігнути спини» українських селян, які працюють здебільшого так само, як наші прадіди у дев’ятнадцятому столітті. Нашим можновладцям це вигідно. Їм зручно, щоби українські селяни були бідні, примітивно споряджені та «забиті податками». Так їм легше керувати та обкрадати народ України. Якщо наш селянин збагатіє , ним значно важче буде управляти нашим олігархам.

 

Тільки свідомий працівник-християнин зможе протистояти олігархічній економіці. Тільки людина з чистим сумлінням спроможна свідомо кинути виклик самозваним господарям українського життя. На українській землі, заповіданій нам батьками і дідами, мають панувати лише вільні трударі-українці, які хочуть, вміють і готові самовіддано працювати для власного блага і блага держави. 

 

Василь Мельник,

кандидат в народні депутати України

в одномандатному виборчому окрузі № 84


18.10.2012 Василь Мельник 809 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1961
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5491 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10257
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883