В основу реформ має бути покладено християнське бачення економіки

 

 

Одним з найбільш шкідливих залишків комуністичної ідеології в Україні є спотворені уявлення про економіку. Люди, які керують нашою державою, все ще мислять за Марксом і Леніним. Більшість наших економістів та господарників продовжують сповідувати застарілі догми, мислити радянськими схемами. Звідси примітивність, злиденність та упослідженість нашої господарської структури. Звідси й господарська корупція, приниження виробника і торжество спекулянтів. Адже марксисти завжди вважали мораль не самостійною цінністю, а чимось похідним від товарно-грошових відносин.

 

Тим часом добробут у розвинутих країнах починався з християнського підходу до економіки. Багатіли ті країни, де панувала строга християнська мораль. Ті, хто закладав фундамент теперішнього європейського багатства, розуміли, що не може ефективно діяти господарство, працівники якого думають лише про нестримне збагачення за будь-яку ціну.

 

Відсутність християнської моралі у господарській сфері України ми відчуваємо кожного дня. Ми бачимо, яка низька якість деяких вироблених у нас товарів. Попри те ціни на ці товари високі, іноді вищі за європейські. Це кричуща ситуація! Коли нам кажуть, що Україні потрібна політика економічного націоналізму, нам кажуть лише половину правди. Адже іноземні товари переважають у нас не лише тому, що вони мають кращу рекламу і дешевші, але нерідко й через низьку якість наших товарів. Ми повинні не лише захистити вітчизняний ринок і вітчизняного виробника від недобросовісної іноземної конкуренції, але й підняти культуру українського виробництва на новий рівень.

 

В агропромисловій галузі нам потрібно спиратись на три основи:

 

1)    піднімати культуру аграрного виробництва через забезпечення соціального захисту селян, в першу чергу, за рахунок звільнення села від податкового тягаря;

 

2)    впроваджувати кооперацію сучасного типу, що передбачала б організацію кооперативного ланцюга «з поля до столу», тобто прямого замовлення у виробника через логістичні склади та доставку продукції безпосередньо додому замовникові, в обхід посередників і спекулянтів;

 

3)    впровадження на виробництві принципів християнської моралі, особистої відповідальності кожного працівника сільськогосподарської галузі за якість продукції.

 

Без комплексного підходу до реформи аграрного сектору ми отримаємо лише нове панування посередників. Без впровадження християнської моралі у культуру виробництва економічний націоналізм обернеться лише обмеженням конкуренції і збільшенням прибутків наших олігархів-монополістів.

 

Тому я стояв і стою на тому, що починати реформи економіки потрібно з виховання виробників в дусі християнської відповідальності за результати своєї праці. Віруючий українець-християнин ніколи не допустить виробництва недоброякісної, шкідливої для здоров’я або ж бракованої продукції.

 

Виховання виробничої сумлінності має починатися з дитинства, зі школи. Вчитель має пояснити дитині, що вона у своїй праці є відповідальною не перед контрольними органами, не перед начальниками, а перед Богом, від якого не сховати ані браку, ані недоробок. Маючі в душі віру, людина швидше досягає майстерності у своїй галузі, швидше здобуває повагу людей як фахівець і сумлінний працівник. Якщо українець з дитинства розумітиме ці прості й чинні для кожного справжнього християнина істини, він зможе на рівних конкурувати з будь-яким іноземним виробником. Працьовитість і винахідливість нашого народу, помножені на християнське сумління, здатні вивести Україну з позиції сировинного придатка сусідніх країн до рівня сучасного світового виробництва.

 

Українцям треба поспішати, адже з кожним роком наше відставання від розвинутих країн збільшується. Подивимося на сусідню Польщу, яка отримує дотації на сільське господарство  з Євросоюзу. Там швидкими темпами впроваджується сучасна культура агропромислового виробництва. Поля обробляються культиваторами, витримуються новітні агротехнології, до мінімуму зведено використання ручної праці. Частина польських сільськогосподарських кооперативів працюють у сфері виробництва дорогої екологічно чистої продукції.

 

Нам до Євросоюзу далеко, дотацій не маємо. Тому я буду у Верховній раді відстоювати повне звільнення селян від податків. Це дасть змогу накопичити кошти на сучасну техніку, «розігнути спини» українських селян, які працюють здебільшого так само, як наші прадіди у дев’ятнадцятому столітті. Нашим можновладцям це вигідно. Їм зручно, щоби українські селяни були бідні, примітивно споряджені та «забиті податками». Так їм легше керувати та обкрадати народ України. Якщо наш селянин збагатіє , ним значно важче буде управляти нашим олігархам.

 

Тільки свідомий працівник-християнин зможе протистояти олігархічній економіці. Тільки людина з чистим сумлінням спроможна свідомо кинути виклик самозваним господарям українського життя. На українській землі, заповіданій нам батьками і дідами, мають панувати лише вільні трударі-українці, які хочуть, вміють і готові самовіддано працювати для власного блага і блага держави. 

 

Василь Мельник,

кандидат в народні депутати України

в одномандатному виборчому окрузі № 84


18.10.2012 Василь Мельник 989 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1664
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

473
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2