В основу реформ має бути покладено християнське бачення економіки

 

 

Одним з найбільш шкідливих залишків комуністичної ідеології в Україні є спотворені уявлення про економіку. Люди, які керують нашою державою, все ще мислять за Марксом і Леніним. Більшість наших економістів та господарників продовжують сповідувати застарілі догми, мислити радянськими схемами. Звідси примітивність, злиденність та упослідженість нашої господарської структури. Звідси й господарська корупція, приниження виробника і торжество спекулянтів. Адже марксисти завжди вважали мораль не самостійною цінністю, а чимось похідним від товарно-грошових відносин.

 

Тим часом добробут у розвинутих країнах починався з християнського підходу до економіки. Багатіли ті країни, де панувала строга християнська мораль. Ті, хто закладав фундамент теперішнього європейського багатства, розуміли, що не може ефективно діяти господарство, працівники якого думають лише про нестримне збагачення за будь-яку ціну.

 

Відсутність християнської моралі у господарській сфері України ми відчуваємо кожного дня. Ми бачимо, яка низька якість деяких вироблених у нас товарів. Попри те ціни на ці товари високі, іноді вищі за європейські. Це кричуща ситуація! Коли нам кажуть, що Україні потрібна політика економічного націоналізму, нам кажуть лише половину правди. Адже іноземні товари переважають у нас не лише тому, що вони мають кращу рекламу і дешевші, але нерідко й через низьку якість наших товарів. Ми повинні не лише захистити вітчизняний ринок і вітчизняного виробника від недобросовісної іноземної конкуренції, але й підняти культуру українського виробництва на новий рівень.

 

В агропромисловій галузі нам потрібно спиратись на три основи:

 

1)    піднімати культуру аграрного виробництва через забезпечення соціального захисту селян, в першу чергу, за рахунок звільнення села від податкового тягаря;

 

2)    впроваджувати кооперацію сучасного типу, що передбачала б організацію кооперативного ланцюга «з поля до столу», тобто прямого замовлення у виробника через логістичні склади та доставку продукції безпосередньо додому замовникові, в обхід посередників і спекулянтів;

 

3)    впровадження на виробництві принципів християнської моралі, особистої відповідальності кожного працівника сільськогосподарської галузі за якість продукції.

 

Без комплексного підходу до реформи аграрного сектору ми отримаємо лише нове панування посередників. Без впровадження християнської моралі у культуру виробництва економічний націоналізм обернеться лише обмеженням конкуренції і збільшенням прибутків наших олігархів-монополістів.

 

Тому я стояв і стою на тому, що починати реформи економіки потрібно з виховання виробників в дусі християнської відповідальності за результати своєї праці. Віруючий українець-християнин ніколи не допустить виробництва недоброякісної, шкідливої для здоров’я або ж бракованої продукції.

 

Виховання виробничої сумлінності має починатися з дитинства, зі школи. Вчитель має пояснити дитині, що вона у своїй праці є відповідальною не перед контрольними органами, не перед начальниками, а перед Богом, від якого не сховати ані браку, ані недоробок. Маючі в душі віру, людина швидше досягає майстерності у своїй галузі, швидше здобуває повагу людей як фахівець і сумлінний працівник. Якщо українець з дитинства розумітиме ці прості й чинні для кожного справжнього християнина істини, він зможе на рівних конкурувати з будь-яким іноземним виробником. Працьовитість і винахідливість нашого народу, помножені на християнське сумління, здатні вивести Україну з позиції сировинного придатка сусідніх країн до рівня сучасного світового виробництва.

 

Українцям треба поспішати, адже з кожним роком наше відставання від розвинутих країн збільшується. Подивимося на сусідню Польщу, яка отримує дотації на сільське господарство  з Євросоюзу. Там швидкими темпами впроваджується сучасна культура агропромислового виробництва. Поля обробляються культиваторами, витримуються новітні агротехнології, до мінімуму зведено використання ручної праці. Частина польських сільськогосподарських кооперативів працюють у сфері виробництва дорогої екологічно чистої продукції.

 

Нам до Євросоюзу далеко, дотацій не маємо. Тому я буду у Верховній раді відстоювати повне звільнення селян від податків. Це дасть змогу накопичити кошти на сучасну техніку, «розігнути спини» українських селян, які працюють здебільшого так само, як наші прадіди у дев’ятнадцятому столітті. Нашим можновладцям це вигідно. Їм зручно, щоби українські селяни були бідні, примітивно споряджені та «забиті податками». Так їм легше керувати та обкрадати народ України. Якщо наш селянин збагатіє , ним значно важче буде управляти нашим олігархам.

 

Тільки свідомий працівник-християнин зможе протистояти олігархічній економіці. Тільки людина з чистим сумлінням спроможна свідомо кинути виклик самозваним господарям українського життя. На українській землі, заповіданій нам батьками і дідами, мають панувати лише вільні трударі-українці, які хочуть, вміють і готові самовіддано працювати для власного блага і блага держави. 

 

Василь Мельник,

кандидат в народні депутати України

в одномандатному виборчому окрузі № 84


18.10.2012 Василь Мельник 942 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1736
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1092
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1344 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3872 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33933
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2920

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

397

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

811

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1778

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1131
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1139
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

684
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

559
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2041
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12254
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1557
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1343
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

613
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

316
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

385
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

431
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1319