В одному із сіл Прикарпаття конфлікт навколо встановлення вишки мобільного зв'язку

 

Конфліктна ситуація назріла у селі Добровлянах Калуського району: місцеве населення проти встановлення у їхньому селі базової станції стільникового зв’язку одного з операторів мобільного зв’язку.

 

Ось які коментарі є на сайті “Добровляни — село над Лімницею”:

 

Василь: “Цікаво ? Яка така величезна потреба в тій антені. Навіть якщо сумніваєтесь, то поцікавтесь в селах, де вже є такі потужні антени, які проблеми із здоров’ям почалися…”

 

Ліля: “Люди добрі! Спам’ятайтеся! Біля найчистішої річки в Україні будувати “бомбу” повільної дії. Звичайно, за рік чи два, можливо, наслідків і не буде, проте пройдуть роки, і як ми будемо пояснювати нашим дітям, чому ми свідомо їх травимо і вбиваємо. Маємо в приклад Домбровський кар’єр, “хімію”, шахти, екологічну зону... Невже мало??? ”

 

Жителька району: “Люди добрі, нам вистачає хімії з Калуша, а ви ще хочете якихось антен!!!”

 

Іра: “Я не розумію, чому таке важливе питання не винесли на обговорення жителів села?.. Люди, моліться Богу, щоб влада щиро хотіла подбати за нас, простий люд, і боялася ввійти в історію села, як така, що прирекла на хвороби нас через те, що їхня думка має бути вище. Бо коли поставлять вишку, тоді вже нічого не можна буде змінити…” Оксана: “Голова і депутати, чи не боїтеся ви людських прокльонів? Чи подумали ви, приймаючи рішення про подальше життя ваших односельців, дітей чи онуків? Чи ж не з вашої “доброї волі” вони ПРИРІКАЮТЬСЯ бути ЗАРУЧНИКАМИ власного життя та здоров’я?..” Обласна санепідстанція заспокоює.

 

Зокрема, помічник обласного санітарного лікаря Лук’ян Богак пояснив, що (РТО), “базова станція мобільного зв’язку — це радіотехнічний об’єкт, який випромінює в навколишнє середовище електромаг-нітну енергію, яка може негативно впливати на людський організм. Щоб запобігти цьому, ще в серпні 1996 року Мінздоров’я України ввело в дію “Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання”.

 

Ними й передбачені вимоги щодо розташування та експлуатації РТО. Відповідно до санітарних норм, рівні електромагнітного поля, що створюються базовими станціями мобільного зв’язку, не повинні перевищувати гранично допустимий рівень. До речі, на Івано-Франківщині встановлено більше 700 “вишок” і на жодній не виявлено перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного поля”. Нагадаю, в Україні він найжорсткіший і становить 2,5 мкВТ/см кв., тоді як, наприклад, у Росії, Білорусі, Угорщині — 10 мкВТ/см кв., а в окремих країнах Скандинавії — аж 100 мкВТ/см кв.

 

“Випромінювання від антен, що прикріплені до будь-яких базових станцій, має горизонтальний напрям і ніколи не спрямоване вниз. Тому, — пояснює Лук’ян Богак, — діють обмеження: електромагнітне випромінювання повинно іти поверх усіх житлових будинків. Особливо ми звертаємо на це увагу в містах, де є багатоповерхівки. На базову станцію, яку планують поставити в Добровлянах, Державна установа “Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва АМН України” розробила санітарний паспорт, де у висновку вказано, що у цьому населеному пункті електромагнітне випромінювання повинно бути не нижче 21 метра від землі, а воно проходить на рівні 40-41метра. Тобто хвилюватися нічого. Але якщо люди не хочуть, щоб “вишку” встановлювали, — наголосив п. Богак, — то її не встановлять”.

 

вікна


26.09.2011 3288 1
Коментарі (1)

Ilata N. 2011.09.28, 16:11
Джерело інформації — тижневик “Вісті Калущини” (http://visti-kalush.com.ua/news/2108.html)
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

861 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

794
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1612
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2240
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4216 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3217

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

219

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

447

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

387

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

859
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

629
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

672
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

960
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1073
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

673
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6256
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1749
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31764 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1544
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

757 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

721