В одному із сіл Прикарпаття конфлікт навколо встановлення вишки мобільного зв'язку

 

Конфліктна ситуація назріла у селі Добровлянах Калуського району: місцеве населення проти встановлення у їхньому селі базової станції стільникового зв’язку одного з операторів мобільного зв’язку.

 

Ось які коментарі є на сайті “Добровляни — село над Лімницею”:

 

Василь: “Цікаво ? Яка така величезна потреба в тій антені. Навіть якщо сумніваєтесь, то поцікавтесь в селах, де вже є такі потужні антени, які проблеми із здоров’ям почалися…”

 

Ліля: “Люди добрі! Спам’ятайтеся! Біля найчистішої річки в Україні будувати “бомбу” повільної дії. Звичайно, за рік чи два, можливо, наслідків і не буде, проте пройдуть роки, і як ми будемо пояснювати нашим дітям, чому ми свідомо їх травимо і вбиваємо. Маємо в приклад Домбровський кар’єр, “хімію”, шахти, екологічну зону... Невже мало??? ”

 

Жителька району: “Люди добрі, нам вистачає хімії з Калуша, а ви ще хочете якихось антен!!!”

 

Іра: “Я не розумію, чому таке важливе питання не винесли на обговорення жителів села?.. Люди, моліться Богу, щоб влада щиро хотіла подбати за нас, простий люд, і боялася ввійти в історію села, як така, що прирекла на хвороби нас через те, що їхня думка має бути вище. Бо коли поставлять вишку, тоді вже нічого не можна буде змінити…” Оксана: “Голова і депутати, чи не боїтеся ви людських прокльонів? Чи подумали ви, приймаючи рішення про подальше життя ваших односельців, дітей чи онуків? Чи ж не з вашої “доброї волі” вони ПРИРІКАЮТЬСЯ бути ЗАРУЧНИКАМИ власного життя та здоров’я?..” Обласна санепідстанція заспокоює.

 

Зокрема, помічник обласного санітарного лікаря Лук’ян Богак пояснив, що (РТО), “базова станція мобільного зв’язку — це радіотехнічний об’єкт, який випромінює в навколишнє середовище електромаг-нітну енергію, яка може негативно впливати на людський організм. Щоб запобігти цьому, ще в серпні 1996 року Мінздоров’я України ввело в дію “Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання”.

 

Ними й передбачені вимоги щодо розташування та експлуатації РТО. Відповідно до санітарних норм, рівні електромагнітного поля, що створюються базовими станціями мобільного зв’язку, не повинні перевищувати гранично допустимий рівень. До речі, на Івано-Франківщині встановлено більше 700 “вишок” і на жодній не виявлено перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного поля”. Нагадаю, в Україні він найжорсткіший і становить 2,5 мкВТ/см кв., тоді як, наприклад, у Росії, Білорусі, Угорщині — 10 мкВТ/см кв., а в окремих країнах Скандинавії — аж 100 мкВТ/см кв.

 

“Випромінювання від антен, що прикріплені до будь-яких базових станцій, має горизонтальний напрям і ніколи не спрямоване вниз. Тому, — пояснює Лук’ян Богак, — діють обмеження: електромагнітне випромінювання повинно іти поверх усіх житлових будинків. Особливо ми звертаємо на це увагу в містах, де є багатоповерхівки. На базову станцію, яку планують поставити в Добровлянах, Державна установа “Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва АМН України” розробила санітарний паспорт, де у висновку вказано, що у цьому населеному пункті електромагнітне випромінювання повинно бути не нижче 21 метра від землі, а воно проходить на рівні 40-41метра. Тобто хвилюватися нічого. Але якщо люди не хочуть, щоб “вишку” встановлювали, — наголосив п. Богак, — то її не встановлять”.

 

вікна


26.09.2011 2987 1
Коментарі (1)

Ilata N. 2011.09.28, 16:11
Джерело інформації — тижневик “Вісті Калущини” (http://visti-kalush.com.ua/news/2108.html)
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1806
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1791
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1775
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5277 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2076 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

615

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

709

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

905

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

936
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1670
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3602
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10181
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26057
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10090 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7655
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

841
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1343
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

316
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1204
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

793
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1018