В одному із сіл Прикарпаття конфлікт навколо встановлення вишки мобільного зв'язку

 

Конфліктна ситуація назріла у селі Добровлянах Калуського району: місцеве населення проти встановлення у їхньому селі базової станції стільникового зв’язку одного з операторів мобільного зв’язку.

 

Ось які коментарі є на сайті “Добровляни — село над Лімницею”:

 

Василь: “Цікаво ? Яка така величезна потреба в тій антені. Навіть якщо сумніваєтесь, то поцікавтесь в селах, де вже є такі потужні антени, які проблеми із здоров’ям почалися…”

 

Ліля: “Люди добрі! Спам’ятайтеся! Біля найчистішої річки в Україні будувати “бомбу” повільної дії. Звичайно, за рік чи два, можливо, наслідків і не буде, проте пройдуть роки, і як ми будемо пояснювати нашим дітям, чому ми свідомо їх травимо і вбиваємо. Маємо в приклад Домбровський кар’єр, “хімію”, шахти, екологічну зону... Невже мало??? ”

 

Жителька району: “Люди добрі, нам вистачає хімії з Калуша, а ви ще хочете якихось антен!!!”

 

Іра: “Я не розумію, чому таке важливе питання не винесли на обговорення жителів села?.. Люди, моліться Богу, щоб влада щиро хотіла подбати за нас, простий люд, і боялася ввійти в історію села, як така, що прирекла на хвороби нас через те, що їхня думка має бути вище. Бо коли поставлять вишку, тоді вже нічого не можна буде змінити…” Оксана: “Голова і депутати, чи не боїтеся ви людських прокльонів? Чи подумали ви, приймаючи рішення про подальше життя ваших односельців, дітей чи онуків? Чи ж не з вашої “доброї волі” вони ПРИРІКАЮТЬСЯ бути ЗАРУЧНИКАМИ власного життя та здоров’я?..” Обласна санепідстанція заспокоює.

 

Зокрема, помічник обласного санітарного лікаря Лук’ян Богак пояснив, що (РТО), “базова станція мобільного зв’язку — це радіотехнічний об’єкт, який випромінює в навколишнє середовище електромаг-нітну енергію, яка може негативно впливати на людський організм. Щоб запобігти цьому, ще в серпні 1996 року Мінздоров’я України ввело в дію “Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання”.

 

Ними й передбачені вимоги щодо розташування та експлуатації РТО. Відповідно до санітарних норм, рівні електромагнітного поля, що створюються базовими станціями мобільного зв’язку, не повинні перевищувати гранично допустимий рівень. До речі, на Івано-Франківщині встановлено більше 700 “вишок” і на жодній не виявлено перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного поля”. Нагадаю, в Україні він найжорсткіший і становить 2,5 мкВТ/см кв., тоді як, наприклад, у Росії, Білорусі, Угорщині — 10 мкВТ/см кв., а в окремих країнах Скандинавії — аж 100 мкВТ/см кв.

 

“Випромінювання від антен, що прикріплені до будь-яких базових станцій, має горизонтальний напрям і ніколи не спрямоване вниз. Тому, — пояснює Лук’ян Богак, — діють обмеження: електромагнітне випромінювання повинно іти поверх усіх житлових будинків. Особливо ми звертаємо на це увагу в містах, де є багатоповерхівки. На базову станцію, яку планують поставити в Добровлянах, Державна установа “Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва АМН України” розробила санітарний паспорт, де у висновку вказано, що у цьому населеному пункті електромагнітне випромінювання повинно бути не нижче 21 метра від землі, а воно проходить на рівні 40-41метра. Тобто хвилюватися нічого. Але якщо люди не хочуть, щоб “вишку” встановлювали, — наголосив п. Богак, — то її не встановлять”.

 

вікна


26.09.2011 3232 1
Коментарі (1)

Ilata N. 2011.09.28, 16:11
Джерело інформації — тижневик “Вісті Калущини” (http://visti-kalush.com.ua/news/2108.html)
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

327
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1800
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721