В одному із сіл Прикарпаття конфлікт навколо встановлення вишки мобільного зв'язку

 

Конфліктна ситуація назріла у селі Добровлянах Калуського району: місцеве населення проти встановлення у їхньому селі базової станції стільникового зв’язку одного з операторів мобільного зв’язку.

 

Ось які коментарі є на сайті “Добровляни — село над Лімницею”:

 

Василь: “Цікаво ? Яка така величезна потреба в тій антені. Навіть якщо сумніваєтесь, то поцікавтесь в селах, де вже є такі потужні антени, які проблеми із здоров’ям почалися…”

 

Ліля: “Люди добрі! Спам’ятайтеся! Біля найчистішої річки в Україні будувати “бомбу” повільної дії. Звичайно, за рік чи два, можливо, наслідків і не буде, проте пройдуть роки, і як ми будемо пояснювати нашим дітям, чому ми свідомо їх травимо і вбиваємо. Маємо в приклад Домбровський кар’єр, “хімію”, шахти, екологічну зону... Невже мало??? ”

 

Жителька району: “Люди добрі, нам вистачає хімії з Калуша, а ви ще хочете якихось антен!!!”

 

Іра: “Я не розумію, чому таке важливе питання не винесли на обговорення жителів села?.. Люди, моліться Богу, щоб влада щиро хотіла подбати за нас, простий люд, і боялася ввійти в історію села, як така, що прирекла на хвороби нас через те, що їхня думка має бути вище. Бо коли поставлять вишку, тоді вже нічого не можна буде змінити…” Оксана: “Голова і депутати, чи не боїтеся ви людських прокльонів? Чи подумали ви, приймаючи рішення про подальше життя ваших односельців, дітей чи онуків? Чи ж не з вашої “доброї волі” вони ПРИРІКАЮТЬСЯ бути ЗАРУЧНИКАМИ власного життя та здоров’я?..” Обласна санепідстанція заспокоює.

 

Зокрема, помічник обласного санітарного лікаря Лук’ян Богак пояснив, що (РТО), “базова станція мобільного зв’язку — це радіотехнічний об’єкт, який випромінює в навколишнє середовище електромаг-нітну енергію, яка може негативно впливати на людський організм. Щоб запобігти цьому, ще в серпні 1996 року Мінздоров’я України ввело в дію “Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання”.

 

Ними й передбачені вимоги щодо розташування та експлуатації РТО. Відповідно до санітарних норм, рівні електромагнітного поля, що створюються базовими станціями мобільного зв’язку, не повинні перевищувати гранично допустимий рівень. До речі, на Івано-Франківщині встановлено більше 700 “вишок” і на жодній не виявлено перевищень гранично допустимих рівнів електромагнітного поля”. Нагадаю, в Україні він найжорсткіший і становить 2,5 мкВТ/см кв., тоді як, наприклад, у Росії, Білорусі, Угорщині — 10 мкВТ/см кв., а в окремих країнах Скандинавії — аж 100 мкВТ/см кв.

 

“Випромінювання від антен, що прикріплені до будь-яких базових станцій, має горизонтальний напрям і ніколи не спрямоване вниз. Тому, — пояснює Лук’ян Богак, — діють обмеження: електромагнітне випромінювання повинно іти поверх усіх житлових будинків. Особливо ми звертаємо на це увагу в містах, де є багатоповерхівки. На базову станцію, яку планують поставити в Добровлянах, Державна установа “Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва АМН України” розробила санітарний паспорт, де у висновку вказано, що у цьому населеному пункті електромагнітне випромінювання повинно бути не нижче 21 метра від землі, а воно проходить на рівні 40-41метра. Тобто хвилюватися нічого. Але якщо люди не хочуть, щоб “вишку” встановлювали, — наголосив п. Богак, — то її не встановлять”.

 

вікна


26.09.2011 3350 1
Коментарі (1)

Ilata N. 2011.09.28, 16:11
Джерело інформації — тижневик “Вісті Калущини” (http://visti-kalush.com.ua/news/2108.html)
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

900
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1719 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3854
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5643
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1795

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

315

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

301

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

1001
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

599
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

592
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

871
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

97
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2119
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

639
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

963
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1226
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

522 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

716
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

488
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

815