
В Івано-Франківську відбувся Business Networking до участі в якому були запрошені як місцеві підприємці, так і власники бізнесів котрі через війну вимушено перевезли свої підприємства на Прикарпаття.
Метою заходу стало створення ефективного майданчика для налагодження комунікацій та нових можливостей для внутрішніх підприємців і релокованих, а також пошук інвесторів і партнерів для запуску нових підприємств, пише Фіртка.
Україна зазнала найважчого потрясіння на європейському континенті за останні 70 років. Звичні умови ведення бізнесу після 24 лютого різко зазнали змін: від розподілу галузей економіки по регіонах – до ринків сировини та можливостей збуту товарів. Унеможливлення діяльності підприємств на Сході, Півдні та в Центральних регіонах країни спонукає компанії до переїзду – релокації. Приблизно 40% учасників Форуму – саме релоковані підприємці з окупованих територій.
«Під час заходу підприємці говорили про розвиток бізнесу, як такого, в умовах війни. Про те, як важливо уміти перепрофілювати виробництво одного продукту на інший. Говорили про той бізнес, який впав за період війни, і про той бізнес, який зараз відновився, або відновлюється. Одні люди були змушені виїхати, чи їх мобілізували – бізнес зупинився. Проте настрій у підприємців бойовий.
Особа, яка веде бізнес, готова працювати в різних умовах, давати прибуток, наповнювати бюджет і допомагати армії», – розповів учасник заходу перший проректор УКД Михайло Косьмій.
В навчальному закладі стверджують, що готові реагувати на зміну специфіки економічного розвитку та розпочати підготовку спеціалістів відповідно до нових вимог роботодавців. Зокрема, удосконалювати наявні освітні програми та створювати нові спеціальності.
«Ми, як освітній заклад, є платформою для креативних ідей. Кожен ринок має певні виклики. Викликом для освіти є: продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану, залучення креативної молоді до якісної освіти, морально-психологічні аспекти, які проявляються у підтримці і студентів, і викладачів. Формула успіху – вірити в те, що робиш. Головне – не зупинятися, а завжди рухатися вперед», – наголошує Михайло Косьмій.
За даними Уряду 601 підприємство, які взяли участь в програмі релокації, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії. 390 з них вже відновили роботу на нових майданчиках у західних регіонах України. Ще 87 підприємств знаходяться на різних стадіях транспортування.
Переміщення обладнання здійснюється потужностями “Укрзалізниці”, “Укрпошти”, або власними ресурсами (з компенсацією). Незабаром переїдуть ще 151 підприємство, які на даний час вже знаходяться на маршрутах або оформлюють необхідні документи.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
За тиждень прямі втрати економіки України через війну зросли на $12,2 млрд
З квітня держава на час війни гарантуватиме всю суму банківського вкладу фізичних осіб та ФОП