"В обіймах війни": прикарпатський спецпризначенець розповів про Іловайськ та полон

Сектор комунікація поліції Івано-Франківщини, розпочав серію матеріалів, про учасників АТО, під назвою: “В обіймах війни”. Сьогодні мова йде про тридцятирічного Володимира Хороба.

Чоловік відчув подих війни у 2014 році. Тоді, будучи пораненим, намагався вийти з оточення, але таки потрапив до його рук. Про вистріли над головою і пекельний тиждень на Сході розповів у рубриці «В обіймах війни».

Боєць у поліції з 2009 року. У 2014 році перевівся у батальйон особливого призначення. Того ж року поїхав на Схід. З колегами вирушив у Маріуполь, але потрапив в Іловайський котел.

Чоловік зазначає, про спокій і мир в Іловайську можна лише мріяти: постійні постріли і внутрішні хвилювання, які бійці старалися не демонструвати ззовні. У той день Володимир вперше зустрівся з війною віч-на-віч та отримав поранення.

«Проїхали перший і другий блокпост спокійно, а потім почався обстріл. Я їхав у кузові «Уралу». Повсюди шум, хаос, нічого не зрозуміло. Відверто – я таке вперше бачив, –  зізнається Володимир Хороб. – Нашого водія вбили за кермом. Машина різко зупинилася. Я чув як кулі вдаряються в борти автомобіля. Ми мали зброю, боєприпаси, гранати… словом, були наче на пороховій бочці. Ворог стріляв з різної зброї. Будучи в «Уралі, я  отримав поранення лівого стегна. Тоді ми почали вистрибувати з автомобіля. Я поранений опинився в полі, виходячи з оточення…»

Поліцейський намагався зупинити будь-яку машину «своїх». Та все марно: автомобілі не їхали, а летіли. І, мабуть, як би Володимир стояв серед дороги, то уже б не спілкувався з нами. Єдиний вихід – загубитися у полі з думками, що куля омине.

«Я ліг на землю і почав повзти по-пластунськи. Стояти чи бігти було дуже небезпечно та ризиковано. Кулі свистіли над головою. Зі мною було ще декілька товаришів: 12 осіб з нашого батальйону і 4 із ЗСУ. Ми разом доповзли до лісосмуги. Я мав біля себе лише пістолет, декілька гранат і боєприпасів», – розповідає Володимир.

Раптом бійці почули, що їде техніка. Тоді вони не знали, що це ворожий транспорт і на них чекає полон.

«Нас побачили, ми почали кричати, що взяли в полон. Нас забрали і відвезли на базу. Порозрізали нам ремені та шнурівки і сказали усім зайти в яму, де знаходилися продукти харчування. Правда, важкопораненим надали допомогу. Навіть пити дали».

Згодом командирів, а потім і Володю взяли на допит. А все тому, що він – снайпер.

«Питали скільки я вчився на снайпера і де вчився. Допитував один, а збоку сидів інший зі зброєю напоготові. Думаю, нас в полон взяла їхня «десантура». Це не ДНР чи ЛНР, бо якби були вони, то навряд я б спілкувався з вами»,  – каже спецпризначенець.

На щастя, прикарпатцю вижив, потрапивши під обмін полонених. Щоправда, спочатку надії не було, а з життям прощатися приходилося не один раз.

Попри все, Володимир добре знає, що довіряти нікому не варто, коли ти на війні, але «забрати» життя, навіть у ворога, складно:

«Сьогодні тобі усміхаються, а ввечері починаються обстріли. Відверто, я не міг вистрелити в людину. Не кожен зможе просто вбити перед собою когось, як на полюванні».

Як і в кожного бійця після війни у Володимира з’явилося відчуття неспокою. Поганий сон також нагадував події на Сході України.


Читайте також:

Прикарпатський спецпризначинець Віктор Паньків про "Беркут", справедливість, АТО та службу в поліції


17.10.2018 1464
Коментарі ()

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

257
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1565 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1819 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2643
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2376 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7613

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

385

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1092

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1164

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1951
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

332
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

710
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

948
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43451
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3152
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

979
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2003
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35202 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

329
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

538
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

679
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1006