В Надвірній розпочато будівництво вулиці Визволення (фото)

 

/data/blog/109877/384bbd13029b3643f5594ade3bd64b7b.jpg

 

На сьогодні в Надвірній проходять роботи по відновленню та ремонту дорожнього покриття вулиць та доріг.

 

При розробці Плану соціально-економічного розвитку керівництвом міської ради спільно з депутатським корпусом та громадою міста визначено перелік пріоритетних вулиць, прибудинкових територій та пішохідних доріжок, де є необхідним першочергове проведення ремонтних робіт, пише Фіртка з посиланням на Надвірнянську міську раду.

 

улиця Визволення потрапила в число таких вулиць і потребує на сьогодні практично нового будівництва. Варто зазначити, що вул.Визволення є однією з найстаріших вулиць міста, була заселена мешканцями ще в XVI ст. і до сьогодні зберегла свою первинну історичну назву. Якщо повернутись до історії нашого міста, вулиці вимощували тесаним каменем, на зразок сучасної бруківки, що добре збереглось до сьогодні. Тому завданням є не тільки провести ремонт, а й відновити історичний вигляд вулиць центральної частини міста таких, як: Лисенка, Петрушевича (колишня назва Пекарська), Федьковича, Визволення, Шептицького (колишня назва Кілінського), Крушельницької (колишня назва Сокола) та ін.", - кажуть в міській раді.

 

Вулиця Визволення комунальної форми власності і перебуває на балансі Надвірнянської міської ради, є стратегічно важливою транспортною артерією, адже веде до практично всіх суб’єктів житлово-комунального господарства, таких як Надвірнянського управління газового господарства, комунальних служб, Державної податкової інспекції, а також до міського парку ім.І.Франка.

 

"Питання капітального ремонту даної вулиці пройшло ретельне вивчення із залученням спеціалістів та проектантів, після чого було вирішено вимостити дану вулицю бруківкою. Використовуючи досвід минулих років, мощення бруківкою вулиць, в порівнянні з асфальтом, є дешевшим та практичнішим. Даний матеріал, на відміну від асфальтно-бетонного покриття, є більш стійкішим до зміни погодних умов і при потребі легкий в демонтажі та надає кращого естетичного вигляду вулиці. Оскільки на вулиці Визволення спостерігається значне транспортне навантаження вантажівками, вирішено використовувати бруківку більшої товщини – 8 см. До вибору матеріалу та проведення якості робіт міський голова підходить завжди прискіпливо та вимогливо. Враховуючи цінову політику, а також якість продукту, на конкурсних засадах обрано бруківку українського виробництва фірми «Магік». З даним матеріалом в місті працюють вже не один рік, якість бруківки перевірена часом", - розповідають надвірнянські посадовці.

 

Орієнтовна вартість 1 м² відповідно до локального кошторису складає 350-400 грн. Варто зазначити, що в Плані соціально-економічного розвитку закладено кошти в сумі 1 500 тис.грн. на асфальтування вул.Визволення. Провівши розрахунки, при використанні бруківки, вартість робіт складатиме близько 1 250 – 1 300 тис. грн. Тому на сьогодні є можливість 200-250 тис. грн. направити на ремонт прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення.

 

Роботи проводяться за відповідними нормами, щоб покриття дороги не просідало і термін експлуатації  був довший, так як і на вулицях Петрушевича, Шептицького та Федьковича, де було проведено капітальний ремонт в минулому році. Крім того, за особистим дорученням міського голови Зіновія Андрійовича, кожен день проходить контроль за об’ємом використаного матеріалу та якістю роботи. Ремонт частини вулиці Визволення планують завершити протягом 2-3 місяців, оскільки об’єм робіт є дуже великим. Площа дорожнього полотна та прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення, на яких планують проводити роботи, складає близько 4 000 м².

 

Враховуючи сприятливі погодні умови, планують ближчим часом розпочати роботи по мощенню бруківки і на інших об’єктах, а саме: тротуар та частина прибудинкової території вул.Котляревського-В.Великого,  вул.Руднєва (від Надвірнянського будинку дитини до будинку №12 по вул.М.Черемшини) та частина прибудинкової території, входи в під’їзди будинку№31 по вул.Мазепи. На бюджетній комісії вирішено підтримати місцевого виробника і на конкурсних засадах надати можливість виконувати дані роботи. В місті Надвірна на сьогодні є 4-5 бригад, які можуть одночасно мостити бруківку на кількох об’єктах.

 

Оскільки вартість матеріалів та робіт постійно зростає, зволікати з ремонтом дорожнього покриття вулиць, доріг, прибудинкових територій, тротуарів та пішохідних доріжок не можна. Сьогодні головним завданням є виконати роботи, в першу чергу, якісно, щоб в наступних роках не повертатись до даних об’єктів з проведенням поточного чи ямкового ремонту.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


25.06.2016 655 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2684
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20718
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2304
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3939

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

566

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2056

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1352
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

418
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

942
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

654
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8125
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

632
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

818
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771