В Надвірній розпочато будівництво вулиці Визволення (фото)

 

/data/blog/109877/384bbd13029b3643f5594ade3bd64b7b.jpg

 

На сьогодні в Надвірній проходять роботи по відновленню та ремонту дорожнього покриття вулиць та доріг.

 

При розробці Плану соціально-економічного розвитку керівництвом міської ради спільно з депутатським корпусом та громадою міста визначено перелік пріоритетних вулиць, прибудинкових територій та пішохідних доріжок, де є необхідним першочергове проведення ремонтних робіт, пише Фіртка з посиланням на Надвірнянську міську раду.

 

улиця Визволення потрапила в число таких вулиць і потребує на сьогодні практично нового будівництва. Варто зазначити, що вул.Визволення є однією з найстаріших вулиць міста, була заселена мешканцями ще в XVI ст. і до сьогодні зберегла свою первинну історичну назву. Якщо повернутись до історії нашого міста, вулиці вимощували тесаним каменем, на зразок сучасної бруківки, що добре збереглось до сьогодні. Тому завданням є не тільки провести ремонт, а й відновити історичний вигляд вулиць центральної частини міста таких, як: Лисенка, Петрушевича (колишня назва Пекарська), Федьковича, Визволення, Шептицького (колишня назва Кілінського), Крушельницької (колишня назва Сокола) та ін.", - кажуть в міській раді.

 

Вулиця Визволення комунальної форми власності і перебуває на балансі Надвірнянської міської ради, є стратегічно важливою транспортною артерією, адже веде до практично всіх суб’єктів житлово-комунального господарства, таких як Надвірнянського управління газового господарства, комунальних служб, Державної податкової інспекції, а також до міського парку ім.І.Франка.

 

"Питання капітального ремонту даної вулиці пройшло ретельне вивчення із залученням спеціалістів та проектантів, після чого було вирішено вимостити дану вулицю бруківкою. Використовуючи досвід минулих років, мощення бруківкою вулиць, в порівнянні з асфальтом, є дешевшим та практичнішим. Даний матеріал, на відміну від асфальтно-бетонного покриття, є більш стійкішим до зміни погодних умов і при потребі легкий в демонтажі та надає кращого естетичного вигляду вулиці. Оскільки на вулиці Визволення спостерігається значне транспортне навантаження вантажівками, вирішено використовувати бруківку більшої товщини – 8 см. До вибору матеріалу та проведення якості робіт міський голова підходить завжди прискіпливо та вимогливо. Враховуючи цінову політику, а також якість продукту, на конкурсних засадах обрано бруківку українського виробництва фірми «Магік». З даним матеріалом в місті працюють вже не один рік, якість бруківки перевірена часом", - розповідають надвірнянські посадовці.

 

Орієнтовна вартість 1 м² відповідно до локального кошторису складає 350-400 грн. Варто зазначити, що в Плані соціально-економічного розвитку закладено кошти в сумі 1 500 тис.грн. на асфальтування вул.Визволення. Провівши розрахунки, при використанні бруківки, вартість робіт складатиме близько 1 250 – 1 300 тис. грн. Тому на сьогодні є можливість 200-250 тис. грн. направити на ремонт прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення.

 

Роботи проводяться за відповідними нормами, щоб покриття дороги не просідало і термін експлуатації  був довший, так як і на вулицях Петрушевича, Шептицького та Федьковича, де було проведено капітальний ремонт в минулому році. Крім того, за особистим дорученням міського голови Зіновія Андрійовича, кожен день проходить контроль за об’ємом використаного матеріалу та якістю роботи. Ремонт частини вулиці Визволення планують завершити протягом 2-3 місяців, оскільки об’єм робіт є дуже великим. Площа дорожнього полотна та прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення, на яких планують проводити роботи, складає близько 4 000 м².

 

Враховуючи сприятливі погодні умови, планують ближчим часом розпочати роботи по мощенню бруківки і на інших об’єктах, а саме: тротуар та частина прибудинкової території вул.Котляревського-В.Великого,  вул.Руднєва (від Надвірнянського будинку дитини до будинку №12 по вул.М.Черемшини) та частина прибудинкової території, входи в під’їзди будинку№31 по вул.Мазепи. На бюджетній комісії вирішено підтримати місцевого виробника і на конкурсних засадах надати можливість виконувати дані роботи. В місті Надвірна на сьогодні є 4-5 бригад, які можуть одночасно мостити бруківку на кількох об’єктах.

 

Оскільки вартість матеріалів та робіт постійно зростає, зволікати з ремонтом дорожнього покриття вулиць, доріг, прибудинкових територій, тротуарів та пішохідних доріжок не можна. Сьогодні головним завданням є виконати роботи, в першу чергу, якісно, щоб в наступних роках не повертатись до даних об’єктів з проведенням поточного чи ямкового ремонту.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


25.06.2016 626 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

616
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1466 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2197
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2120 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7473
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15195 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

240

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

977

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1051

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1835
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

235
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

611
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

856
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3091
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

863
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1909
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

951
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35097 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

181
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

439
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

580
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

908