В Надвірнянському районі борг перед Песійним фондом становить 600 тисяч гривень

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до повноважень органів Пенсійного фонду України належить проведення планових і позапланових перевірок, застосування фінансових, адміністративних санкцій, стягнення із платників страхових внесків, в тому числі єдиного внеску, несплачені суми страхових внесків тощо.

 

Перевіркою встановлено, що у поточному році спостерігається значний ріст боргу зі сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій перед управлінням ПФУ в Надвірнянському районі, що на Прикарпатті. Так, станом станом на 1 червня цього року він становив майже 600 тис. гривень. Значні суми недоїмки допустили ТзОВ «Надвірнянський завод молочних продуктів» та «Надвірна-молоко». Причиною цього є недостатнє використання працівниками управління ПФУ у Надвірнянському районі наданих законодавством повноважень щодо вжиття заходів по забезпеченню надходження коштів до Пенсійного фонду України, виявлення та ліквідації схем ухилення від сплати боргу керівниками підприємств-боржників. Територіальні органи Пенсійного фонду України проводять не частіше ніж один раз на календарний рік планову, а у випадках передбачених законом – позапланову перевірку на підприємствах, установах, організаціях, застосовують фінансові санкції, стягують з платників несплачені суми єдиного внеску та здійснюють інші функції, передбачені чинним законодавством.

 

Прокуратурою встановлено, що спеціалістами управління ПФУ в Надвірнянському районі у цьому році проводились планові та позапланові перевірки. Однак, за результатами страхові внески не донараховувались, фінансові санкції не накладались і в кінцевому результаті такі перевірки виявились безрезультатними.

 

Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підприємства, установи, організації різних форм власності постійно подають в органи пенсійного фонду України звіти про фактичні витрати на оплату праці, зазначають суми відрахувань по страхових внесках та не пізніш ніж через 20 календарних днів до закінчення звітного періоду страхові внески сплачуються страхувальниками до бюджету. У разі порушення строків сплати внесків особи притягуються до адміністративної відповідальності.

 

Однак, працівниками управління ПФУ в Надвірнянському районі не виконуються вимоги вищевказаного законодавства, проводяться поверхові перевірки, факти приховування (заниження) службовими особами підприємств, установ, організацій фонду оплати праці; ухилення від взяття на облік не виявляються. Не дотримуються працівниками управління вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні керівників підприємств до адміністративної відповідальності. Встановлено також, що посадовими особами Управління ПФУ в згаданому районі при розгляді заяв і скарг громадян порушуються вимоги Закону України «Про звернення громадян». З приводу скарг до матеріалів перевірки не долучаються будь-які підтверджуючі документи, на підставі яких можна зробити висновок про перевірку викладених у заяві фактів, що призводить до порушення права заявника на захист, в тому числі і судовий, написання повторних скарг в правоохоронні органи.

 

Основними причинами виявлених порушень, на думку прокурорів, є неналежна організація роботи працівників управління ПФУ в Надвірнянському районі із страхувальниками, недостатній контроль з боку керівництва за роботою підлеглих та халатне відношення окремих працівників до виконання своїх посадових обов’язків. У зв’язку з цим, начальнику управління Пенсійного фонду, прокуратурою Надвірнянського району внесено подання.


18.06.2011 2635 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

102
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2878
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1334 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

117
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

120
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

790 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

864
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806