
Минулого тижня Львівський апеляційний адміністративний суд в складі трьох суддів розглянув у відкритому судовому засіданні у Львові апеляційну скаргу Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року у справі за позовом прокурора Надвірнянського району Івано-Франківської області до Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області про визнання незаконним рішення.
В судовому засіданні встановлено, що 23.03.2011 року прокурор Надвірнянського району Івано-Франківської області звернувся з позовом до Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області, в якому просив визнати незаконним рішення відповідача від 26.11.2010 року № 7-1/2010 «Про обрання заступників голови районної ради», пише Надвірнянська Правда.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано рішення Надвірнянської районної ради «Про обрання заступників голови районної ради» № 7-1/2010 від 26.11.2010 року незаконним.
Постанова мотивована тим, що відповідачем в порушення вимог абз. 1 ч. 1 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обрано двох заступників голови районної ради, а не одного, тому рішення відповідача є незаконним.
Колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Матеріалами підтверджується, що рішенням першої сесії шостого скликання Надвірнянської районної ради «Про обрання заступників голови районної ради» від 26.11.2010 року № 7-1/2010 заступниками голови Надвірнянської районної ради обрано Івана Степника та Ігоря Писклинця.
Відповідно до Додатку 2 до постанови Кабінету міністрів України № 1349 від 03.12.1997р. «типові штати районних рад» кількість штатних одиниць визначається від 11до 13 з можливістю введення штатних одиниць «спеціаліста» від 3 до 4, керуючого справами від 0 до 1, при цьому передбачається 1 штатна одиниця заступника голови ради.
Виходячи з аналізу зазначених норм, законодавством не передбачено права районної ради на обрання декількох заступників голови ради, а зазначено лише про заступника голови районної ради.
Як зазначено вище, Надвірнянською районною радою в порушення вимог ст. 56 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та чинного законодавства обрано двох заступників, а не одного.
Відтак, прийняття рішення Надвірнянською районною радою від 26.11.2010 року № 6-1/2010 «Про обрання заступників голови районної ради» щодо обрання заступників голови ради ОСОБА_3 та ОСОБА_2 суперечило існуючому штатному розкладу, оскільки на одну штатну одиницю було обрано дві особи.
Разом з тим, колегія суддів погоджується з висновками суду про безпідставність доводів відповідача з приводу того, що Ігор Писклинець відповідно до розпорядження голови Надвірнянської районної ради від 16.12.2010 року № 47-к «Про переведення на посади та умови оплати праці працівників виконавчого апарату районної ради» переведено з посади «заступника голови районної ради» на посаду «керуючого справами, заступник голови районної ради», оскільки вказане переведення не спростовує факт обрання районною радою двох заступників.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Оскільки ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення, це означає, що ближчим часом на сесії районної ради має бути обрано одного заступника голови Надвірнянської районної ради.