В медуніверситеті триває всеукраїнська олімпіада з терапії

 

/data/blog/104984/5044d5bb6abf3c47aaa489ffc55abab6.jpg

 

На базі кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з терапії (внутрішні хвороби).

 

До вишу прибули студенти і науковці з усіх куточків України, пише Фіртка з посианням на ІФНМУ.

 

Участь в олімпіаді беруть 38 студентів-медиків 5-го та 6-го курсів, з яких шестеро навчаються в ІФНМУ: Микита Белінський, Мар’яна Гатайло, Кароль Дьорді, Ірина Лутчин, Олексій Скакун, Василь Хорощак.

 

Оцінюють студентів члени журі – 11 авторитетних науковців з різних українських медичних вишів, зокрема і семеро з ІФНМУ: завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Ігор Вакалюк, який також є головою журі, декан медичного факультету Роман Яцишин, професор кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Нестор Середюк, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології з курсом професійних хвороб Микола Островський, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Наталія Глушко, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Василь Нейко, завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Василь Міщук.

 

"Проведення такої олімпіади на базі ІФНМУ є важливим визнанням для нашого вишу", - зауважив ректор Микола Рожко під час урочистого відкриття заходу. 

 

Олімпіада складається з кількох етапів і триватиме два дні. Під час першого етапу студенти мали пройти тестовий контроль знань за змістовними модулями (кардіологія, нефрологія, ревматологія, алергологія, гастроентерологія, гематологія). Другий етап олімпіади включав роботу в умовах, що наближені до професійної діяльності – біля ліжка терапевтичного хворого. Цей тур олімпіади відбувався на базі різних відділень обласної клінічної лікарні.

 

На базі навчально-виробничо-рекреаційної бази ІФНМУ «Арніка» пройде заключний третій етап, під час якого члени журі оцінюватимуть клінічне мислення учасників за моделлю вирішення ситуаційних задач, тактику ведення та надання невідкладної допомоги терапевтичному хворому. Щоправда, у третій етап потраплять лише 15 студентів із найкращими результатами за підсумками попередніх двох етапів.

 

Як зазначали чимало студентів-учасників, найскладнішим випробуванням для них є практична робота в гематологічному відділенні. Кажуть, там важко виставити правильний діагноз.

 

До перевірки знань студентів члени журі підходять доволі прискіпливо, у кожного свої основні критерії оцінювання.

 

«Як на мене, дуже важливу роль відіграє практична частина олімпіади. Адже далеко не кожному вдається цілковито застосувати набуті теоретичні знання на практиці, – каже завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 і клінічної імунології та алергології Харківського національного медичного університету Павло Кравчун. – Окрім цього, терапевт повинен уміти швидко і правильно реагувати в будь-якій ситуації».

 

Завідувач кафедри госпітальної терапії Ужгородського національного університету Микола Рішко теж чи не найважливішим вважає другий етап – біля ліжка хворого.

 

«Часом під час теоретичного тестового контролю студент може просто випадково обрати правильну відповідь, але це не означає, що він буде хорошим лікарем, – каже науковець. – А ось під час практичного туру одразу видні знання та вміння студента».

 

Вадим Жебель, завідувач кафедри внутрішньої медицини медичного факультету №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, наголошує, що ключовим напрямком терапії є кардіологія.

 

«Саме через кардіологічні причини наразі в Україні маємо не тільки високу захворюваність серед населення, але й смертність», – пояснює медик.


23.04.2016 699 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2114
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1271 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003