В Коломиї поліція відкрила кримінальне провадження за фактом руйнування церкви, яку займає УПЦ МП

 

 

Слідчі Коломийського відділу поліції у Івано-Франківській області відкрили кримінальне впровадження по факту руйнування пам‘ятки архітектури національного значення Церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї за ст.298 ККУ «Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури».

 

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці – пам’ятка архітектури XVI ст. Висвячена 1587 року, вона мала всі шанси потрапити у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але сталася так звана «реставрація»: класичну для Гуцульщини ґонту замінили на шматки заокруглених планок світлого кольору. Це представники ЮНЕСКО кваліфікували як суттєве відхилення від автентичного вигляду пам’ятки архітектури, тому про захист культурної спадщини Коломиї забули на невизначений термін, пише Вільне.ІНФО.

 

Нагадаємо, у Коломиї, 4 червня 2017 року, без конфліктів, криків й сутичок представники різних партій та громадських організацій, духовенство УГКЦ, представники депутатського корпусу та виконавчих структур пройшли колоною від ратуші до Монастирка і зупинилися біля Могили борцям за незалежність України. Після панахиди представники духовенства увійшли до церкви Благовіщення, де, після нетривалих перемовин з правлячим парохом, здійснили богослужіння.

 

Від неділі – 4 червня – триває суперечка між представниками різних конфесій: греко-католики заявляють, що церква була надана православним (УПЦ МП) у тимчасове користування ще 1989 року до часу, поки їхня церковна громада не збудує власного храму. Православні сприймають ці заяви як «утиски православія» і тепер сайти московського патріархату і телеканали РФ рясніють криками про «рейдерське захоплення церкви» та інші подібні речі. До резонансної події долучилися атовці, громадські активісти і прості прихожани різних парафій. Зараз на приміщення Благовіщенської церкви претендує і УПЦ КП, і УАПЦ (автокефальна).

 

З метою уникнення загострення ситуації представники влади, громадські активісти, священнослужителі різних конфесій та силових структур провели тривалі консультації, в наслідок яких було прийняте наступне рішення: будь-які богослужіння в церкві тимчасово припинити; створити робочу групу з представників різних конфесій, влади, представників депутатського корпусу, які вже у вівторок повинні провести першу зустріч з метою пошуку шляхів виходу з даної ситуації. представниками правоохоронних структур забезпечили дотримання правопорядку на території церкви Благовіщення Діви Марії. Приміщення храму було опечатано до врегулювання проблеми в рамках законодавства.

 

29 червня 2017 року члени комісії робочої групи провели візуальне обстеження пам‘ятки архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення та встановили, що споруда зазнає руйнування. В акті обстеження зазначено: закриті, вентиляційні отвори мінеральної ватою, дерев‘яні прогони даху церкви провислі, стропильні ноги підашшя мають ознаки загнивання, під дахом церкви здійснено добудову – цегляна котельня, яка оббита дерев‘яною вагонкою та ряд інших зауважень.

 

«Виходячи з вищенаведеного, вважаємо за потрібне терміново прийняти необхідні заходи для недопущення подальшої руйнації пам‘ятки архітектури національного значення», – резюмують члени комісії.

 

В свою чергу міський голова м.Коломиї Ігор Слюзар направив відповідного листа до коломийської поліції з вимогою провести перевірку викладених фактів, які відображені у акті обстеження, щодо руйнації пам‘яткі архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення. Наразі триває досудове розслідування.

 


06.07.2017 715 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1352
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1035
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1315

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

326
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24243
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

382
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

602
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1489
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2210
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

575
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1455 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518