В Коломиї поліція відкрила кримінальне провадження за фактом руйнування церкви, яку займає УПЦ МП

 

 

Слідчі Коломийського відділу поліції у Івано-Франківській області відкрили кримінальне впровадження по факту руйнування пам‘ятки архітектури національного значення Церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї за ст.298 ККУ «Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури».

 

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці – пам’ятка архітектури XVI ст. Висвячена 1587 року, вона мала всі шанси потрапити у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але сталася так звана «реставрація»: класичну для Гуцульщини ґонту замінили на шматки заокруглених планок світлого кольору. Це представники ЮНЕСКО кваліфікували як суттєве відхилення від автентичного вигляду пам’ятки архітектури, тому про захист культурної спадщини Коломиї забули на невизначений термін, пише Вільне.ІНФО.

 

Нагадаємо, у Коломиї, 4 червня 2017 року, без конфліктів, криків й сутичок представники різних партій та громадських організацій, духовенство УГКЦ, представники депутатського корпусу та виконавчих структур пройшли колоною від ратуші до Монастирка і зупинилися біля Могили борцям за незалежність України. Після панахиди представники духовенства увійшли до церкви Благовіщення, де, після нетривалих перемовин з правлячим парохом, здійснили богослужіння.

 

Від неділі – 4 червня – триває суперечка між представниками різних конфесій: греко-католики заявляють, що церква була надана православним (УПЦ МП) у тимчасове користування ще 1989 року до часу, поки їхня церковна громада не збудує власного храму. Православні сприймають ці заяви як «утиски православія» і тепер сайти московського патріархату і телеканали РФ рясніють криками про «рейдерське захоплення церкви» та інші подібні речі. До резонансної події долучилися атовці, громадські активісти і прості прихожани різних парафій. Зараз на приміщення Благовіщенської церкви претендує і УПЦ КП, і УАПЦ (автокефальна).

 

З метою уникнення загострення ситуації представники влади, громадські активісти, священнослужителі різних конфесій та силових структур провели тривалі консультації, в наслідок яких було прийняте наступне рішення: будь-які богослужіння в церкві тимчасово припинити; створити робочу групу з представників різних конфесій, влади, представників депутатського корпусу, які вже у вівторок повинні провести першу зустріч з метою пошуку шляхів виходу з даної ситуації. представниками правоохоронних структур забезпечили дотримання правопорядку на території церкви Благовіщення Діви Марії. Приміщення храму було опечатано до врегулювання проблеми в рамках законодавства.

 

29 червня 2017 року члени комісії робочої групи провели візуальне обстеження пам‘ятки архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення та встановили, що споруда зазнає руйнування. В акті обстеження зазначено: закриті, вентиляційні отвори мінеральної ватою, дерев‘яні прогони даху церкви провислі, стропильні ноги підашшя мають ознаки загнивання, під дахом церкви здійснено добудову – цегляна котельня, яка оббита дерев‘яною вагонкою та ряд інших зауважень.

 

«Виходячи з вищенаведеного, вважаємо за потрібне терміново прийняти необхідні заходи для недопущення подальшої руйнації пам‘ятки архітектури національного значення», – резюмують члени комісії.

 

В свою чергу міський голова м.Коломиї Ігор Слюзар направив відповідного листа до коломийської поліції з вимогою провести перевірку викладених фактів, які відображені у акті обстеження, щодо руйнації пам‘яткі архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення. Наразі триває досудове розслідування.

 


06.07.2017 694 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

92
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

777
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1752
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3325
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2257 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

611

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

548

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

575
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10171
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1006
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4461
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

799
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2601
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1017
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34266 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

458
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

527
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

868 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1086