В Коломиї немає коштів на зарплати працівникам культури та музичну школу

 

У Музеї історії міста Коломиї відбулася підсумкова колегія відділу культури Коломийської міської ради за 2012 рік.

 

Начальник відділу Уляна Мандрусяк звітувала перед членами колегії, працівниками відділу, депутатами і присутніми коломийцями.

 

За словами пані Уляни, у 2012 році значно зросла кількість проведених мистецьких заходів та концертів.

 

Загалом у підпорядкуванні відділу працює 13 установ з чисельністю 242 працівники, робота яких ось уже не один рік поспіль отримує схвальні відгуки як від влади, так і від громадян. Натомість, за належну працю платити працівникам цього відділу у 2013 скоріш за все не буде чим.

 

«Як би не банально це не звучало, проте найболючішою проблемою відділу залишається фінансування, - наголосила Уляна Мандрусяк. Згідно з формульним розрахунком, на виплату заробітної плати нашим працівникам закладено лише 62%, тобто цього вистачить лише на півроку».

 

Заклади культури в бюджеті на 2013 рік отримали найменше коштів на забезпечення своїх потреб у відсотковому відношенні порівняно з іншими відділами Коломийської міської ради.

 

«Інколи у нас закрадається підозра, що очільники міста не можуть терпіти на посаді керівника відділу енергійну, працелюбну, творчу особистість Уляну Мандрусяк, адже для них вона має один «недолік» - партійність. Вже не один рік пані Уляна є членом партії «Фронт Змін» і часто-густо голосує не так, як від неї вимагає керівництво, чим і не влаштовує своїх начальників, які не проти замінити її на поступливішу особу, яка б чітко виконувала побажання мера і його команди», – припускає голова Фракції «За зміни у Коломиї» Любомир Глушков.

 

Проте, пані Уляна на ворожнечу не зважає і відстоює культуру Коломиї. От, зокрема, і так звану «оптимізацію» в очолюваному відділі не бачить реальної можливості проводити, адже кожен працівник на вагу золота – заробітна плата невелика, а роботи виконують чимало: фестивалі, культурно-масові заходи, постійна просвітницька робота.

 

Питання фінансування стоїть нині настільки гостро, що під час колегії «геніальна» думка, як зекономити бюджетні кошти міста, виникла у соратниці по партії коломийського міського голови, свого роду рупора Ігоря Слюзара Галини Іномістової. Так, як одіозний Жиріновський у Путіна бере удар на себе, так і Галина Іномістова вирішила взяти весь удар на себе і запропонувала об’єднати музичні школи. Але от красномовності і нахабства пані Іномістовій трохи не вистачило, та й факти не на користь «економних» очільників міста.

 

Обидві школи мають 100-відсоткову наповнюваність класів та навіть більше – дві школи не здатні забезпечити усіх охочих дітей навчатися музики, тож уже не один рік у закладах існують черги і, за словами директорів, об’єднання двох самодостатніх установ – це не що інше, як скорочення працівників, а, відповідно, і зменшення кількості учнів… Керівники закладів сподіваються, що влада ще не наскільки безголова, аби руйнувати те, що створювалось десятиліттями і нині працює на благо суспільства.

 

«Найгостріше наразі стоїть питання фінансування установ культури в Коломиї, і нашої школи зокрема. Щодо об‘єднання шкіл в одну, то це нереально, тому що в нашій школі, як і в першій, є 100-відсоткова мережа. У нас повністю наповнені класи і понад те, нині у школах є черги дітей, яких ми, на жаль, не можемо прийняти, бо наша мережа налічує максимум 200 учнів. Закрити установу – означає залишити дітей без мрій і на вулиці. Такий крок – не є свідомим, я сподіваюсь, керівники міста не підуть на це. Нещодавно нам запропонували скоротити, але не працівників, а робочі години, власне потрібно зробити оптимізацію так, щоб діти не постраждали. Але скорочення кількості додаткових занять - це є мінус для розвитку учнів, і він в певній мірі таки шкодить процесу навчання, але ми мусимо виходити з цього положення і мабуть з вересня будемо підвищувати оплату за навчання», - зазначила директор Коломийської дитячої музичної школи №2 ім. Галини Грабець Наталія Алєксєва.

Як розповіла пані Наталя, такої «оптимізації» вимагає міський голова Ігор Слюзар задля економії бюджетних коштів. Напевне, очільник міста рідко бачить своїх дітей і не зовсім до кінця розуміє, що залишає обдаровану юнь без можливості вдосконалювати свої вміння. До того ж здорожчання навчання може значно вплинути на кількість дітей, адже тих, хто живе в родині з середнім достатком, збільшення платні може змусити задуматись над тим чи продовжувати займатися музикою чи придбати щось найнеобхідніше… По суті міський голова своїми руками хоче позбавити Коломию здобутків у класичній музиці…

Теперішньому становищу дивується й обурюється і директор Коломийської дитячої музичної школи №1 Богдан Іванчук: «За десять років моєї праці на посаді директора цієї установи я не пригадую такого ганебного становища. Звісно, було нелегко, але зараз навпаки, за логікою речей, все мало б прогресувати і йти до кращого, а на жаль, все повертається до гіршого. Варто відзначити, що нині із 57 шкіл естетичного виховання в нашій області коломийські за рівнем навчально-виховного процесу отримали найвищі бали, а наша школа №1 вкотре в обласному рейтингу посіла перше місце. Але за відсутності фінансування такого рівня досягнути буде важко, а багато колективів можуть просто перестати існувати. Кожна година відіграє важливу роль, адже все розподілено вже і так в доволі стислому форматі, і ще скорочувати години - це означає забирати знання від учнів, яких нині у школі навчається 480.

 

Дуже прикро, що влада вибрала такий підхід до фінансування культури, адже ці рамки в 62% просто згублять надбання десятиліть і, схоже, опустять той високий рівень знань, який є нині».

 

До слова, торік з ініціативи частини депутатів Коломийської міської ради з цією проблемою впоралися, просто дотували нестачу з другого кошика, цьогоріч такого вирішення проблеми влада не передбачає і наполягає на необхідності скорочення.

 

Депутати міської ради, присутні на колегії, такою ситуацією обурені.

 

«Я дуже подивований ставленням міського голови і його «команди» до вирішення проблем закладів культури у місті. Як добрий тато своїх дітей, має думати де знайти кошти, щоб їх прогодувати, мер має не шукаю варіанти, як зняти з себе відповідальність за їхню долю. Потрібно вишукати кошти в бюджеті, тим паче що це реально. Нехай команда міського голови скоротить видатки на своє утримання, і думаю, що тих коштів вистачить для обох музичних шкіл», – запропонував депутат Коломийської міської ради від «ВО «Батьківщина» Роман Бортейчук.

 

Його підтримав і депутат Коломийської міської ради, голова фракції «За зміни в Коломиї» Любомир Глушков: «Коломия завжди була центром культури і духовності і такою повинна залишатися навіть попри фінансові складнощі. Нині непроста ситуація в країні і наше головне завдання - зберегти те, що ми маємо. Сподіваюся, що ті проблемні питання, які пролунали, будуть взяті до уваги очільником Коломиї. І відповідно депутатський корпус, міський голова, виконавчий комітет, керівники відділів докладуть максимум зусиль, щоб питання не оптимізації, а збереження і примноження культурно-духовних цінностей ми вирішили якомога швидше».

 

«Сподіваємося, що міський голова та його команда прислухаються до здорового глузду і знайдуть кошти не лише на дорогі автомобілі для власного комфорту, а й для нашого майбутнього – наших дітей», – наголошує голова фракції «Батьківщина» Сергій Федчук. 

 

Дискусія тривала доволі довго, але в кінці кінців прийшли до спільної думки, що обидві школи місту потрібні і перед тим, як робити різкі кроки, необхідно спочатку дуже добре подумати про наслідки для майбутніх поколінь.

 

Наостанок Уляна Мандрусяк подякувала усім присутнім за увагу та висловила сподівання, що влада міста подбає про всебічний культурний розвиток містян.

 

«Дякую усім працівникам відділу культури і туризму, які надзвичайно професійно, відповідально і надзвичайно фанатично ставляться до своїх обов‘язків, незважаючи на ті обставини, які склалися з фінансуванням. Факт залишається фактом – коштів нам справді не вистачає. Наша культура утверджувалася десятиліттями, і ми не можемо тільки тому, що формульний розрахунок не дозволяє утримувати ці установи, нині їх скоротити чи закрити. Формула для Донеччини, де не має належного рівня культури не підходить для високоосвічченої, інтелігентної Галичини. Звісно, якщо б вони не функціонували на належному рівні, то можна було б порушувати питання оптимізації, а так – наші установи найкращі і найдостойніші в області, то питання про скорочення і закриття просто недоцільне», – підсумувала У. Мандрусяк.

В Коломиї немає коштів на зарплати працівникам культури та музичну школу


21.02.2013 2342 1
Коментарі (1)

Василь 2013.02.21, 09:09
Ця Іномістова ще та "штучка". Вона все життя тільки вирішувала свої проблеми. Виявляється що за те що вона так лиже одне місце меру, на фірму її чоловіка з бюджету міста перекинули минулого року більше ста тисяч гривень, за це можна і одне місце собі рвати за мера.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

751 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2435
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33486
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2368
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3183
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5247 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

446

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1244

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

800

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1008
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

329
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

616
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

670 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1195
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

996
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1092
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

860
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30239 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

965
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3953
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

539
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

570