В кого вкрали, того і засудили. Як під "кришуванням" прокуратури зруйнували бізнес на Прикарпатті

На жаль, дана історія є ще одним доказом того, що Україна є токсичною для інвесторів, а правоохоронна система, часто, - не гарантом права і захисником справедливості, а ще одним цинічним бандитсько-рекетирським угрупуванням. Але про все за порядком...


На Прикарпатті через рейдерське захоплення бізнесу та фейкову, сфабриковану  кримінальну справу, підприємець може сісти за ґрати, а його сім’я залишитись без даху над головою.

Про історію «Фабрики дитячих меблів» відомо ще з 2008 року, коли підприємство замість того, щоб набрати нові потужності – руйнується. Мова йде про підприємця Валерія Паламарчука та його багатостраждальне ПП «Карпатресурс», створене у 2006 році. Починалось усе з сімейного  бізнесу – чоловік, дружина брат і ще кілька людей.

«Нам так було зручного працювати: десь як підприємці, десь як фірма - все було легально, ми засвітились оборотами і таким чином нас вирішили прикрити використавши хитру схему», - роздумує підприємець.  

У 2008 році до складу засновників підприємства увійшли ще підприємці Олександр Мігалін та Святослав Сабадош. З того часу й бере початок недитяча історія рейдерського захоплення потужного бізнесу.

Частки бізнесу засновники розподілили: по 30% у Паламарчука та Мігаліна, 40% - у Сабадоша. У травні 2008 року на кошти, внесені до Статутного капіталу, на прилюдних торгах підприємством було придбано виробничі та адміністративні приміщення та частину обладнання підприємства-банкрута ВАТ «Отинійська меблева фабрика». Головою правління цього підприємства-банкрута на той час був Мігалін Олександр.

Підприємство «Карпатресурс» знаходилось в смт. Отинія. Був сформований трудовий колектив, за рішенням засновників директором підприємства став Паламарчук Валерій, головним бухгалтером обрали Мігаліна Олександра.

У 2008 році, коли відбувся різкий ріст курсу долара США, директор підприємства Валерій Паламарчук перед двома співзасновниками ставить питання щодо необхідності внесення додаткових коштів. Адже придбані приміщення та декілька верстатів не дають можливості повноцінно вести виробничу діяльність. Підприємство потребує сировини, матеріалів, вирішення питання з оформленням прав на земельну ділянку, вчасну виплату заробітної плати та сплати податків. В той час засновники займають позицію: «Ти директор – ти вирішуй ці питання, шукай гроші».

«Я брав на себе кредити. Вносив всі кредитні кошти, як поворотну фінансову допомогу і через банк оплачував зарплату, купував матеріали, сплачував  вартість електроенергії, податки», - розповідає підприємець.

Через три роки заборгованість підприємства перед директором Паламарчуком сягнула 450 тисяч гривень, але кошти ніхто повертати не має наміру.

Увесь цей час Паламарчук намагається підтримувати підприємство в стані платоспроможності. В той час також на зборах засновники вирішують продати придбаний майновий комплекс, проте покупця немає.

У 2010 році Коломийський міськрайонний суд постановив  стягнути з ПП «Карпатресурс» на користь Паламарчука Валерія накопичену за цей час заборгованість. Проте, коштів для повернення боргу підприємство не мало.

«Коли я почав працювати на свій страх і ризик, як то кажуть, мене почали утискати і просили написати заяву про самоусунення з посади директора. Саме усунути, а не звільнити, оскільки при звільненні прийдеться провести повний розрахунок, а робити це у них не було наміру», - каже підприємець.

У 2011 році на підставі ухвали суду підприємець В.Паламарчук отримує від ПП «Карпатресурс» в рахунок погашення боргу частину приміщень та обладнання - все відповідним чином документується.

Через рік В.Паламарчук передає належні йому приміщення в оренду декільком іншим підприємцям. В орендованих приміщеннях вони здійснюють активну господарську діяльність, працювало понад 40 чоловік трудового колективу, сплачувались податки до Державного та місцевого бюджетів, були проведені ремонтні роботи, відновлено сушильне господарство. Підприємцями було встановлено належне їм деревообробне обладнання, проведено ремонт кабінетів, завезено офісні меблі.

У серпні 2013 року, через два роки після винесення судом рішення про стягнення з ПП «Карпатресурс» на користь В.Паламарчука заборгованості, апеляційний суд Івано-Франківської області задовольнив апеляційну скаргу Святослава  Сабадоша, яку він подав особисто, а не як представник ПП «Карпатресурс» та скасував рішення суду про стягнення коштів.

Як зазначає В.Паламарчук, С.Сабадош свій позов мотивує тим, що його, як одного із співзасновників фірми не було залучено до розгляду у справі про стягнення з підприємства боргу. Він вважає, що його права були порушені і просить скасувати рішення. Колегія суддів довго не думаючи скасовує рішення та зазначає, що всіх засновників фірми потрібно було залучити у справу про стягнення боргу до підприємства «Карпатресурс», яке заборгувало Паламарчуку 450 тисяч гривень.

За словами Валерія Паламарчука, чи справді борг існував, суд не цікавило, важливим для суду було лише те, що підприємця С.Сабадоша  позбавили права прийняти участь в судовому розгляді справи.

Як пояснює юрист Олена Паламарчук, за логікою цивільного процесуального закону таку справу повинні були повернути на новий судовий розгляд у місцевому суді, для того, щоб надати можливість співзасновнику висловити свої заперечення проти пред’явленого позову. Проте, апеляційний суд вирішив фактично позбавити В.Паламарчука перспективи отримати від підприємства повернення боргу.

Відтак, отримавши рішення апеляційного суду про відмову в позові, Валерій Паламарчук та орендарі очікували встановленого законом повороту виконання рішення – скасування реєстрації права власності на приміщення за Паламарчуком, перереєстрації цього права за ПП «Карпатресурс» та повідомлення орендарів про розірвання договорів оренди з новим власником та необхідність виселення з орендованих приміщень.

Проте, події розвивались куди драматичніше.

У листопаді 2013 року Святослав Сабадош та Олександр Мігалін,  скориставшись силовою підтримкою працівників охоронної  фірми «Ангел», яка зареєстрована в Івано-Франківську, її директор Василь Гнєзділов, захопили орендовані приміщення в смт. Отинія. 

А наступного дня працівників не допустили до робочих місць, не дозволили їм навіть забрати особисті речі, не кажучи вже про готову продукцію, обладнання, пиломатеріали та іншу сировину.

За заявами підприємця В.Паламарчука та орендарів у 2013 році порушили кримінальну справу за самоуправство. Слідство доручили Коломийському відділу міліції, слідчій Петрук Ользі. В той час, поки велось слідство, О.Мігалін з С.Сабадошем вивезли з приміщень всі пиломатеріали, всю готову продукцію, вивезли деревообробне обладнання.

«Готової продукції на 30 тисяч доларів стояло - це вони вивезли, а ще заготовки були», - зауважує підприємець.

Потерпілі за кожним фактом вивезення їх майна подавали заяви слідчій, проте слідство продовжувало бездіяльність – заяви долучали до матеріалів справи, але викраденню майна не протидіяли.

За результатами такого розслідування, в червні 2015 року під час обшуку було виявлено, що все майно Паламарчука та орендарів, що було залишено у захоплених приміщеннях, зникло.

Залишили лише те, що складно було демонтувати та могло знадобиться новим власникам. Зокрема обладнання сушильного господарства, камери відеоспостереження, деталі до дитячих ліжок.

«Поліції було відомо, що відбувається вивіз нашого майна, проте слідча О.Петрук такі повідомлення ігнорувала», - зазначає підприємець В.Паламарчук.

Вже влітку 2015 року, було виявлено місцезнаходження викраденої готової продукції – дитячих ліжок. Встановлені особи, що реалізовували їх в торгівельній мережі, але винних осіб слідча «встановити не змогла».

Наприкінці 2015 року прокуратура справу передала  на розслідування в обласне управління МВС.

Протягом двох років працівники обласних правоохоронних органів нічого нового «не дослідили». Окрім того, що станом на вересень 2017 року навіть те майно потерпілих, яке ще було в наявності під час обшуку влітку 2015 року «утилізовано» директором ПП «Карпатресурс» Олександром Мігаліним. Виявлені у торгівельній мережі дитячі ліжка вже розпродані, пиломатеріали експортовані у Польщу. В той же час: винних осіб не встановлено, «слідство активізовано, ведеться досудове розслідування». Саме такі відповіді на свої скарги отримували потерпілі підприємці, на очах яких зникали їх майно та докази у справі.

Проте ця історія не була б такою цікавою, якби не наступні факти.

В лютому 2018 року розслідування даної справи знову було передано до Коломийського відділу поліції. Коло замкнулось – винних осіб досі не встановлено, досудове розслідування триває.

Після захоплення підприємства, Олександр Мігалін в лютому 2014 року, від імені ПП «Карпатресурс», подав до Коломийської міліції заяву про те, що В.Паламарчук привласнив собі майно та грошові кошти підприємства в значному розмірі. Була порушена кримінальна справа, до матеріалів якої О.Мігалін подав висновок аудитора з Київської області. Якщо узагальнити висновки аудитора, то виходить наступне: Паламарчук В.М., будучи директором ПП «Карпатресурс», не ефективно провадив господарську діяльність, а тому підприємство не змогло заробити тих коштів, які могло б заробити при інший тактиці та стратегії керівництва.

Слідство за заявою Мігаліна О.М. у 2015 році «переїхало» до Головного управління МВС в Івано-Франківській області.  

В обласному управлінні поліції опинились дві справи: одна за заявою Паламарчука Валерія щодо протиправних дій Олександра Мігаліна та Святослава Сабадоша з захоплення та крадіжок майна (слідчий Луканюк Ігор Богданович), друга - за заявою Мігаліна О.М. щодо зловживань Паламарчуком Валерієм своїми службовими обов´язками як директора ПП «Карпатресурс» (слідчий Тимчишин Дмитро Михайлович) .

На початку 2017 року  процесуальне керівництво в обох справах здійснював один і той самий працівник обласної прокуратури  - Гриненко Андрій Володимирович.

Станом на сьогоднішні у справі про захоплення та крадіжки жодного підозрюваного не виявлено, обвинувачень не пред’явлено.

«Минулого року ми почали активно писати скарги в прокуратуру, щодо провадження, в якому ми є потерпілими - нічого не робиться. Прокуратура нас "футболила" півроку. Але оскільки ми писали скарги на область, на внутрішню безпеку, генеральну прокуратуру - ми їх дістали і за два тижні "згадали" про провадження 2014 року, яке було порушено за заявою О.Мігаліна до В.Паламарчука, в результаті - останньому була вручена підозра», - зауважує Олена Паламарчук. 

А щодо кримінальної справи, де заявником фігурує О.Мігалін - матеріали вже в суді, В.Паламарчуку оголошено обвинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу, до справи в якості потерпілого приєднався і Святослав Сбадош.

Таким чином, справа, в якій В.Паламарчук є потерпілим, цілеспрямовано затягується. А справа, ініційована О.Мігаліним проти В.Паламарчука активно «просувається» вперед.

«Коли прокурором області був Владислав Братюк (прокурор Івано-Франківської області з 16 червня 2015 року по липень 2016 року – ред.) я потрапив до нього на прийом, розповів ситуацію, показав документи, фотографії. Він пообіцяв розібратись у ситуації.  Наступного разу я приїжджаю на прийом до прокурора, а на його місці уже інший прокурор», - пригадує підприємець Паламарчук.

«Після призначення нового прокурора (мова йде про Олександра Стратюка, який призначений на посаду у липні 2016 року - ред.) я кілька разів приїжджав на прийом, а як виявилось згодом, такі прийоми громадян ігнорувались прокуратурою. На скарги подані нами на особистому прийомі  у прокурора, відповіді на них надходили від його заступників, а не його самого та були беззмістовними", -  пригадує підприємець. 

В той час, коли прокуратура активно працює над обвинувачуванням для В.Паламарчука по всіх статтях щодо зловживання службовим становищем, забуває додати, що після свого звільнення з посади директора ПП «Карпатресурс» В.Паламарчук залишив новому директору О.Мігаліну та його компаньйону С.Сабадошу підприємство без боргів перед бюджетом та іншими контрагентами.

А сам В.Паламарчук так і не отримав від підприємства ні повернення боргу, ні виплати частки в статутному капіталі.

"Наше підприємство використовувало для виробів вітчизняну сировину, ми створили робочі місця, платили податки до бюджету, мали навіть визнання в Україні, а виходить, що цього не потрібно нашій державі. Прийшли зруйнували і все", - підсумовує підприємець.

Цікаво, що раніше Олександр Мігалін був директором ВАТ «Отинійська меблева фабрика», він й довів підприємство до банкрутства.

Як відомо, Святослав Сабадош має старшого брата Любомира. На той час Любомир Сабадош був керівником ДНВО «Комунар»  з 2006 - 2015 рр. у місті Харків. 

Крім того, Любомир Сабадош з серпня 2015 року по липень 2016 року був головою Національного космічного агентства України. Також він був помічником народного депутата від партії «Народний фронт» Андрія Тетерука та радником  той час прем'єр-міністра Арсенія Яценюка  з космічної діяльності.

«У 2013 році, коли розпочались ці справи, голову ОДА Михайла Вишиванюка звільнили та поставили Василя Чуднова. С.Сабадош і працював під крилом нового на той час очільника області. Коли ми мали можливість вивезти своє майно (обладнання і сировину), в Отинію до фабрики приїхав цілий відділок міліції. Тоді підійшов до мене нещодавно призначений начальник коломийської міліції Олександр Кочкін і передав, що йому зателефонували та наказали не віддавати нічого із території. Тож ми були змушені розвантажити машини», - пригадує підприємець.

Нагадаємо, Олександр Кочкін "прославився" у 2016 році, коли у травні його  затримали за сприяння наркозлочинності. Тоді у його кабінеті вилучили значну суму готівки та велику партію наркотиків. Він визнав свою вину у вчиненні злочинів, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочинів.

Суд визнав його винним у вчинені злочинів передбачених ст.309 ч.1, ст.28 ч.2 ст.369-2 ч.2 КК України, та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 роки із позбавленням права обіймати посади, пов'язані із виконанням в правоохоронних органах організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на три роки.

Оцінивши ситуацію можна припустити, що ця історія із прокуратурою та компаньйонами має дещо спільне.

Як відомо, обласний прокурор Стратюк Олександр Миколайович до призначення прокурором Івано-Франківської області працював заступником прокурора Харьковської області (з 2014 по 2016 роки).

Отже, і скасування рішень суду через два роки після їх ухвалення та ігнорування слідчими й прокуратурою області явних доказів участі Святослава Сабадоша у захопленні та протизаконному продажі майна  Паламарчука та інших потерпілих може бути наслідком використання Сабадошем можливостей, знайомств та зав’язків старшого брата Любомира.


16.05.2018 5826
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1641
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1046
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3784 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33892
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2862

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

371

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1725

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1087
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1067
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2004
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1513
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

565
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

346
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283