Карпатський біосферний заповідник Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 27 серпня за результатами тендеру уклав з ТОВ «БК «Еверест-М» угоду на будівництво Міжнародного навчально-дослідного центру з вивчення букових пралісів Карпат.
Вартість угоди склала 21,85 млн грн.
Як інформують Наші гроші, про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».
Навчально-дослідний центр мають збудувати у с. Кваси, Рахівський району, Закарпатської області до кінця 2014 року
.
За словами директора Карпатського біосферного заповідника Федіра Гамора, в будівлі центру збираються розмістити готель на 50 місць, лабораторно-навчальні приміщення, бібліотеку, конференц-зал на 150 місць, їдальню, виставкові холи площею в 600 кв. м з інтерактивною експозицією букових пралісів. В центрі окрім досліджень планують проводити міжнародні конференції в рамках започаткованої Карпатським біосферним заповідником та редакцією газети «Голос України» ідеї створення «екологічного Давосу». Також український дослідницький центр відіграватиме координуючу роль у мережі навчальних центрів, які паралельно створюються в Словаччині та Німеччині у рамках україно-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».
Проект Центру лісу, який має бути збудовано до кінця 2014 року
Пропозиція «Евересту» не була найдешевшою на тендері. У конкурсі крім нього брали участь ще шість компаній і п’ять з них пропонували виконати замовлення на кілька мільйонів дешевше, однак частина з них не мала досвіду виконання подібних робіт, а частина не надала усі необхідні документи, тому їх заявки було відхилено.
Букові праліси Карпат — транснаціональний природний об’єкт, що простягається від Рахівських гір та Чорногірського хребта в Україні на захід до гір Буковські Врхи та Вигорлат у Словаччині. Об’єкт займає площу 78 тис га, з яких майже 30 тис га складають заповідне ядро, і ще 48 тис га — буферну зону. Понад 70% території об’єкта розташовані саме в Україні.
28 червня 2007 року Комітет у справах Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення про включення «Букових пралісів Карпат» до переліку об`єктів Всесвітньої природної спадщини у складі об’єкту «Незаймані букові ліси Карпат і реліктові букові ліси Німеччини (Словаччина, Україна, Німеччина)».
Комплекс вважаються цінним як приклад недоторканих природних комплексів помірних лісів.