
Калуш став другим місто в області після Коломиї, де встановлені молокомати.
Молокомати підтримують температуру продукції на рівні +3 градусів, перемішують молоко для однорідного розподілу вершків у всій масі молока, а не тільки зверху. Крім того, молокомат гарантує безконтактне наливання молока, інформують «Вікна».
Внутрішня система молокомата промивається спеціальним розчином харчової кислоти або лугу.
У молокомати заливають молоко вищого ґатунку від здорових доглянутих корів фермерського господарства "Рідна земля", що гарантує чистоту молока. Для дітей до шести років молоко варто кип'ятити.
Молокомати успішно працюють в Європі і Америці. Також набирають популярності на Близькому Сході, зокрема, в Ізраїлі та Ірані.
У Калуші молокомати встановлені за наступними адресами: вул. Б. Хмельницького, 50 В та на вул. Євшана — в маркеті «1000», так званій «тисячці».
Теоретично молоко має бути спожите за 48 годин, однак знавці запевняють що і пізніше його можна пити, однак вже як пряжене, попередньо прокип’ятивши.
Експансії молокоматів в Україні сприяють не лише їхні безпосередні переваги, але й мода на здоровий спосіб життя та здорове харчування.
Свіже молоко з молокоматів — дешевше "магазинного", але дорожче "базарного". Проте безконтактне молоко — гарантія якості та чистоти.
До слова: встановлені в Калуші молокомати — виробництва Brunimat (Швейцарія). Вартість одного молокомата — майже 6000 євро.
Раніше калушанин Володимир Микитин пропонував встановити в усіх школах молокомати.