В Івано-Франківську вже два роки не працює Молочна кухня

 

Фото: www.kirovchanka.ru

 

Ще у травні минулого року йшла мова про потребу відновлення роботи Молочної кухні в Івано-Франківську. Але дотепер це питання так і не зрушило з місця.

 

Медики міста наголошували на тому, що, за попередніми підрахунками, на ремонт приміщення і заміну обладнання необхідно орієнтовно мільйон гривень. Цих грошей наразі немає.


Чи реально в умовах нашого міста відновити роботу Молочної кухні у тому приміщенні, котре відпрацювало понад сорок років? Чи є можливість відкриття так званих роздаткових пунктів при поліклініках та лікарнях як альтернативи молочним кухням? Відповісти на ці питання від журналіста ЗК погодилася головний лікар Івано-Франківської міської дитячої клінічної лікарні Неля Ходак.


«Не знаю, наскільки зараз є актуальним питання діяльності Молочної кухні, оскільки у магазинах та супермаркетах у вільному доступі є закваски, на основі котрих батьки самотужки можуть виготовити кисломолочну продукцію для своїх діточок», – каже пані Неля.


Цілком можливо, що вкрай гострої потреби у Молочній кухні сьогодні немає, адже, за словами головного дитячого лікаря, минулого року була спроба запустити щось схоже до Молочної кухні на базі дитячої поліклініки. Але тоді зголосилася тільки одна мама. Як переконують медики, навіть та одна мама не повернулася із потрібними документами. За словами Нелі Іванівни, сьогоднішнім матерям дуже важко отримати довідку про те, що вони належать до категорії малозабезпечених. До речі, багатодітні та малозабезпечені сім’ї отримували молочну продукцію безкоштовно.


Але, як відомо, послугами Молочної кухні зазвичай користувалися не тільки представники малозабезпечених сімей, а й ті, у чиїх дітей були проблеми із травленням, або ті, в кого не було можливості годувати свою дитину грудним молоком. Підмогою для таких матерів і ставала Молочна кухня. Тут виготовляли продукти, насичені корисними для травлення бактеріями. Їх отримували дітки від шести місяців до трьох років. Таке харчування призначають у першу чергу тим, хто потребує лікування чи реабілітації травної системи. Спеціальну їжу з Молочної кухні приписують також після терапії антибіотиками, операцій, тяжкохворим.


Головний дитячий лікар запевнила нас, що варіант роздаткових пунктів у поліклініках також цілком прийнятний. «Для нас це не проблема, а що будемо роздавати?» – запитує Неля Ходак.


Вона запевняє, що свого часу сировину для виготовлення продукції у Молочній кухні постачав молокозавод. Але із зменшенням потреби той відмовився. Як приклад вирішення цього питання лікар називає сусідній Львів, де молокозавод погодився взяти на себе функції Молочної кухні.


«Я прекрасно розумію, що діяльність Молочної кухні – це дуже добре для міста. І Бог милував, що за сорок років діяльності цього підрозділу у нас не було жодних спалахів інфекційних захворювань», – каже Неля Ходак.


Проблема Молочної кухні в Івано-Франківську не чужа для депутатів міської ради, оскільки чимало із них – молоді батьки. Як повідомила  депутат Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук, минулого року, за ініціативи голови постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Сергія Стефанка, депутати-«свободівці» вирішили відремонтувати Молочну кухню. Для цієї потреби в бюджеті було закладено 500 тисяч гривень. «Однак нам повідомили, що санепідемслужба заборонила в цьому приміщенні відкривати Молочну кухню, оскільки площа не відповідає державним стандартам, – зауважує Оксана Савчук. – Ми звернулись до дитячої міської лікарні, де нам повідомили, що в місті є декілька десятків сімей (близько 30), які малозабезпечені і потребують виділення їм дитячого харчування. Тому з міського бюджету на потреби цих людей на цей рік було виділено 50 тис. грн. Дитяча лікарня має надавати таким сім’ям дитяче харчування».


На думку депутата Оксани Савчук, молоді батьки, чиї діти потребують харчування з Молочної кухні, мають організувати відповідне звернення для активнішого вирішення проблеми.


Тим часом начальник Івано-Франківського міськрайонного управління держсанепідслужби в Івано-Франківській області Руслан Савчук переконує, що вони готові надати відповідний припис про відкриття цього закладу у випадку здійснення ремонту та заміни обладнання.


«Наскільки я знаю, то мова не йшла про те, що там мала площа приміщення, а більше про дотримання санітарних норм. Ми можемо поставити питання про відновлення роботи Молочної кухні, як тільки нам повідомлять про виконання тих умов, котрі і стали причиною закриття закладу. Я не зацікавлений у тому, щоб вона не працювала», – наголосив Руслан Савчук.


24.03.2014 559 2
Коментарі (2)

ДідПанАс 2014.03.24, 10:05
Дякуємо міськовій Свабоді, після приходу якої у владу, кухню біля Надії закрили. Дякуємо Гол. лікарю міста Масляку (корєшу Ануша), який обітцяв відремонтувати приміщення і знову відкрити, дякуємо і іншим міськовим депутатам, до яких тоді зверталися батьки і які обітцяли проконтролювати. Дякуємо п.Нелі, що зрівняла, яка догробила молочну кухню "ввиду" економії скорочення штату.Незабуваєм санстанцію, що тоді штампувала приписи на молочну кухню. Скоро вже вибори до міської ради. Подякуйте нашим депутатам і "проголосуйте" за них ще раз і не забувайте в Свабоди більшість у міській раді. ДЯКУЄМО. Віддячимо всім причетним за їхні діла і вчинки. Молодці, бо обітцяли зробити ремонт за пів року. Ода вдячності Свабоді. P/S/ Жодної політики, тільки господарка
гість 2014.03.24, 15:51
Вона - Савчук, він - Савчук. Родичі?
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

782
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1898
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2556
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2545

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

239

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

735

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

689

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1607
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

358
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

697
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

617
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

343
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

383
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27039
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

843
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19677
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

429
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

400
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

733
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1333 3