В Івано-Франківську вже два роки не працює Молочна кухня

 

Фото: www.kirovchanka.ru

 

Ще у травні минулого року йшла мова про потребу відновлення роботи Молочної кухні в Івано-Франківську. Але дотепер це питання так і не зрушило з місця.

 

Медики міста наголошували на тому, що, за попередніми підрахунками, на ремонт приміщення і заміну обладнання необхідно орієнтовно мільйон гривень. Цих грошей наразі немає.


Чи реально в умовах нашого міста відновити роботу Молочної кухні у тому приміщенні, котре відпрацювало понад сорок років? Чи є можливість відкриття так званих роздаткових пунктів при поліклініках та лікарнях як альтернативи молочним кухням? Відповісти на ці питання від журналіста ЗК погодилася головний лікар Івано-Франківської міської дитячої клінічної лікарні Неля Ходак.


«Не знаю, наскільки зараз є актуальним питання діяльності Молочної кухні, оскільки у магазинах та супермаркетах у вільному доступі є закваски, на основі котрих батьки самотужки можуть виготовити кисломолочну продукцію для своїх діточок», – каже пані Неля.


Цілком можливо, що вкрай гострої потреби у Молочній кухні сьогодні немає, адже, за словами головного дитячого лікаря, минулого року була спроба запустити щось схоже до Молочної кухні на базі дитячої поліклініки. Але тоді зголосилася тільки одна мама. Як переконують медики, навіть та одна мама не повернулася із потрібними документами. За словами Нелі Іванівни, сьогоднішнім матерям дуже важко отримати довідку про те, що вони належать до категорії малозабезпечених. До речі, багатодітні та малозабезпечені сім’ї отримували молочну продукцію безкоштовно.


Але, як відомо, послугами Молочної кухні зазвичай користувалися не тільки представники малозабезпечених сімей, а й ті, у чиїх дітей були проблеми із травленням, або ті, в кого не було можливості годувати свою дитину грудним молоком. Підмогою для таких матерів і ставала Молочна кухня. Тут виготовляли продукти, насичені корисними для травлення бактеріями. Їх отримували дітки від шести місяців до трьох років. Таке харчування призначають у першу чергу тим, хто потребує лікування чи реабілітації травної системи. Спеціальну їжу з Молочної кухні приписують також після терапії антибіотиками, операцій, тяжкохворим.


Головний дитячий лікар запевнила нас, що варіант роздаткових пунктів у поліклініках також цілком прийнятний. «Для нас це не проблема, а що будемо роздавати?» – запитує Неля Ходак.


Вона запевняє, що свого часу сировину для виготовлення продукції у Молочній кухні постачав молокозавод. Але із зменшенням потреби той відмовився. Як приклад вирішення цього питання лікар називає сусідній Львів, де молокозавод погодився взяти на себе функції Молочної кухні.


«Я прекрасно розумію, що діяльність Молочної кухні – це дуже добре для міста. І Бог милував, що за сорок років діяльності цього підрозділу у нас не було жодних спалахів інфекційних захворювань», – каже Неля Ходак.


Проблема Молочної кухні в Івано-Франківську не чужа для депутатів міської ради, оскільки чимало із них – молоді батьки. Як повідомила  депутат Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук, минулого року, за ініціативи голови постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Сергія Стефанка, депутати-«свободівці» вирішили відремонтувати Молочну кухню. Для цієї потреби в бюджеті було закладено 500 тисяч гривень. «Однак нам повідомили, що санепідемслужба заборонила в цьому приміщенні відкривати Молочну кухню, оскільки площа не відповідає державним стандартам, – зауважує Оксана Савчук. – Ми звернулись до дитячої міської лікарні, де нам повідомили, що в місті є декілька десятків сімей (близько 30), які малозабезпечені і потребують виділення їм дитячого харчування. Тому з міського бюджету на потреби цих людей на цей рік було виділено 50 тис. грн. Дитяча лікарня має надавати таким сім’ям дитяче харчування».


На думку депутата Оксани Савчук, молоді батьки, чиї діти потребують харчування з Молочної кухні, мають організувати відповідне звернення для активнішого вирішення проблеми.


Тим часом начальник Івано-Франківського міськрайонного управління держсанепідслужби в Івано-Франківській області Руслан Савчук переконує, що вони готові надати відповідний припис про відкриття цього закладу у випадку здійснення ремонту та заміни обладнання.


«Наскільки я знаю, то мова не йшла про те, що там мала площа приміщення, а більше про дотримання санітарних норм. Ми можемо поставити питання про відновлення роботи Молочної кухні, як тільки нам повідомлять про виконання тих умов, котрі і стали причиною закриття закладу. Я не зацікавлений у тому, щоб вона не працювала», – наголосив Руслан Савчук.


24.03.2014 703 2
Коментарі (2)

ДідПанАс 2014.03.24, 10:05
Дякуємо міськовій Свабоді, після приходу якої у владу, кухню біля Надії закрили. Дякуємо Гол. лікарю міста Масляку (корєшу Ануша), який обітцяв відремонтувати приміщення і знову відкрити, дякуємо і іншим міськовим депутатам, до яких тоді зверталися батьки і які обітцяли проконтролювати. Дякуємо п.Нелі, що зрівняла, яка догробила молочну кухню "ввиду" економії скорочення штату.Незабуваєм санстанцію, що тоді штампувала приписи на молочну кухню. Скоро вже вибори до міської ради. Подякуйте нашим депутатам і "проголосуйте" за них ще раз і не забувайте в Свабоди більшість у міській раді. ДЯКУЄМО. Віддячимо всім причетним за їхні діла і вчинки. Молодці, бо обітцяли зробити ремонт за пів року. Ода вдячності Свабоді. P/S/ Жодної політики, тільки господарка
гість 2014.03.24, 15:51
Вона - Савчук, він - Савчук. Родичі?
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1349
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14344 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6297

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13957
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2