В Івано-Франківську влада, громада і бізнес розроблятимуть стратегію розвитку міста

 

/data/blog/105207/926d09b3aa05861b5a01f8e784c7e0de.jpg

 

В обласному центрі Прикарпаття міські депутати, муніципальні посадовці, науковці, представники бізнес-спільноти та громадського сектору обговорювали, як спільними зусиллями розроблятимуть стратегію розвитку Івано-Франківська. Адже, реалізація чергового п’ятирічного стратегічного плану завершилася минулого року.

 

Тому міський голова затвердив склад робочої групи, яка і повинна стати тим локомотивом, що рухатиме процес творення стратегічного документа.

 

Допомагатиме в цій роботі канадський Проект "Партнерство для розвитку міст" проміс / pleddg (ПРОМІС), учасником якого є наше місто. Так, під час засідання робочої групи головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін розповів про основні напрями і дії в рамках проекту:
⇨створення Дорадчого комітету з ефективного врядування і розвитку – в Івано-Франківську створено у лютому ц.р. (goo.gl/uj6P3W)
⇨єдина система місцевих петицій; веб-платформа «Відкрите місто» – щодо е-петицій, то в Івано-Франківську вже діє система е-петицій (goo.gl/5obeUT), через яку за неповних 5 місяців зареєстровано ~850 петицій
⇨розробка Стратегії розвитку міста та Плану її реалізації – власне процес запустили
⇨стратегічна екологічна оцінка Стратегії розвитку міста – спеціалісти проекту ПРОМІС проведуть цю оцінку, оскільки принцип екологічної збалансованості є однією з наскрізних тем проекту (друга – це гендерний аспект)
⇨оцінка якості надання адміністративних послуг та роботи ЦНАП – Центр надання адміністративних послуг м.Івано-Франківська за допомогою фахівців проекту має стати ще більш досконалим та підсилити свою орієнтацію на клієнтів – мешканців і бізнес
⇨маркетинг і брендинг міста – ці речі є не тільки модним трендом, але й потрібними для впізнаваності міста та його, зокрема, візуальної комунікації із зовнішнім середовищем. В Івано-Франківську вже є позитивні приватні ініціативи, які будуть враховані
⇨комунікаційна стратегія та співпраця зі ЗМІ – використовуватимуться в якості інструментів для якнайширшого залучення громади міста до стратегічного планування
⇨малі фонди ПРОМІС – 20 тис. канадських доларів виділятиме проект на реалізацію компоненту, що передбачає демократичне ефективне врядування та 100 тис. канадських доларів – на реалізацію компоненту з підтримки розвитку малого і середнього підприємництва.

 

І якщо для розвитку бізнесу виділятимуть грошові кошти, то посадовців навчатимуть кращих практик місцевого економічного розвитку (мер Івано-Франківська матиме змогу ознайомитися з канадським досвідом в Канаді, а його підлеглі – можуть скористатися нагодою відвідати Польщу). Інші заходи, які проводитимуться в Україні, - це навчальні семінари, тренінги, круглі столи, конференції, форуми і т.д. з тематики проекту.

 

Повертаючись до процесу розробки стратегії міста, консультант зі стратегічного планування проекту ПРОМІС Porchuk Mariya окреслила його особливості та основні етапи. Виглядає все просто: аналіз (на чому стоїмо) – планування (куди йдемо) –- впровадження (як йдемо) – моніторинг (чи добре йдемо). І основне – це почути містян, залучивши їх на всіх етапах розробки стратегії. Щодо часових рамок для стратегії, то їх повинна визначити громада - чи це буде стратегія до 2025 року, чи буде орієнтація на європейські практики семирічного періоду. У Берліні стратегія, до прикладу, прийнята до 2030 року, в Австрії – до 2050. Натомість план реалізації івано-франківської стратегії з конкретними заходами розроблятиметься максимум на три роки.

 

Щодо результатів впровадження попередньої стратегії, то керівник економічного підрозділу міськвиконкому Надія Кромкач розповіла про те, що зроблено і що не вдалося. Оскільки на етапі розробки цього стратегічного документа не встановлювалися індикатори досягнення цілей, завдань, заходів, то достеменно оцінити ступінь реалізації запланованого не виявляється можливим. Якщо «на око» посадовців, то процент виконання стратегічного плану становить близько 80%.

 

Учасники робочої групи домовилися про наступну зустріч після завершення аналізу економічного розвитку міста, формування профілю міста та проведення опитування суб’єктів бізнесу.

 

за матеріалами Івано-Франківський регіональний центр


26.04.2016 631 1
Коментарі (1)

Татьяна Шорко 2016.04.27, 16:44
Без водопостачання досі залишаються багато сіл України, але є шанс це виправити. У Швейцарсько-українського проекту #DESPRO з*явилась ціла книжка з детальними інструкціями як зробити сільський водоканал, налагодити систему водопостачання в селі. Відтепер у багатьох громад, особливо об'єднаних буде змога це профінансувати з власних бюджетів. А ЯК це зробити - ось все покроково розписано в цій корисній книжці. Беріть на озброєння та діліться з іншими! #водогін #село #громада #вода http://despro.org.ua/upload/medialibrary/DESPRO_2016_Silske_vo dopostachannia_Posibnyk_%20ta_Dodatky.pdf
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

626
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3232
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1117
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1278 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005