В Івано-Франківську відкрили меморіальну квартиру художника Володимира Чернявського (фото)


 

 

Не просто художник й інтелектуал, а людина не від світу цього. Саме так згадують друзі та знайомі про відомого художника й живописця Володимира Чернявського.

 

Вже понад рік, як митець відійшов у вічність, але пам'ять про нього, його талант й не пересічність живе у серцях людей, яким випало за честь бути знайомим з ним.

 

22 червня мистецька та інтелектуальна громадськість Івано-Франківська знову засвідчила свою повагу до видатного франківця.

 

У помешканні, яке впродовж багатьох років стало для Маестро творчою майстернею, вони зорганізували музей.

 

Родина художника люб’язно надала квартиру, яка довгі роки була житлом, майстернею і творчою лабораторією митця, для створення меморіальної експозиції та використання її з метою популяризації творчого доробку Володимира Чернявського. 

 

Друзі та шанувальники доклали зусиль для ремонту приміщення та його облаштування, намагалися максимально зберегти атмосферу, в якій щоденно народжувались пейзажі, жанрові картини і полотна духовно-містичного напряму.

 

Проте, кажуть, що це не музей у звичному розумінні цього слова, а меморіальна квартира. Створена вона не лише для збереження творчого спадку одного із найцікавіших живописців в історії Івано-Франківська й України, а має стати, найперше, одним із діючих креативно-інтелектуальних центрів нашого міста, духовною оазою, де друзі й послідовники зможуть знайти відпочинок під покровом живого й завжди актуального мистецтва.

 

«Володимир Чернявський був непересічною особистістю. Це була людина широких поглядів, глибокого інтелекту та академічних знань. Він мав багато друзів, він сформував навколо себе інтелектуальне середовище, яке говорило про людські цінності не тому, що це модно чи тому, що на  тебе дивиться об'єктив телекамери, а тому що Чернявський, який перебував в постійному пошуку, спрямовував і інших на пошук Сенсу нашого буття. Саме це середовище, друзі Майстра, зібралися і вирішили зробити таку меморіальну квартиру. Ми зробили все для того, щоб це помешкання митця стало власне не музеєм, а такою меморіальною квартирою, яка буде наповнена своїм "камерним" життям. Тут проводитимуться різного роду філософські зустрічі, семінари, мистецькі пленери. Напевно, приходитимуть художники, друзі, навчатимуться студенти. Це буде осередок тих, хто знав Чернявського, хто з ним контактував і, очевидно, тих, кому буде корисно відкрити цю людину для себе. Буде створено також інтернет-сайт меморіальної квартири Чернявського, ми плануємо якнайширше зібрати хоча б в електронному вигляді надбання художнього та інтелектуального спадку Майстра, випустити каталоги його робіт, зібрати фотографії, відеозйомки, телепрограми за його участю...», - розповів друг і один із ініціаторів створення меморіаольної квартири.

 

Голова Обласного відділення Національної Спілки художників України Ігор Токарук у своєму виступі наголосив на тому, що Володимир Чернявський «був найкращим живописцем за історію обласної організації НСХУ».

 

Відкриття такого мистецького центру зібрало не тільки друзів і шанувальників творчості Чернявського, а й представників керівництва Івано-Франківська та області, наукової спільноти краю. До присутніх звернулися зокрема заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький і проректор з наукової роботи ПНУ ім. В. Стефаника Павло Федорук. Висловилися всі бажаючі - друзі, колеги, однодумці.

 

Заступник голови ОДА Роман Іваницький зауважив, що він присутній на відкритті меморіальної квартири Володимира Чернявського не тільки як представник влади, а й як людина що знала і поважала митця: "Ми зустрічалися з Чернявським. Часто це було в майстерні головного художника Івано-Франківського драмтеатру Олега Семенюка. Ми спілкувалися, дискутували... Вже під час презентації меморіальної квартири в нас з колегами виникла ідея створити в Івано-Франківську і області туристичний маршрут по майстернях художників. І, безперечно, меморіальна квартира Володимира Чернявського буде перлиною в цьому маршруті", - переконаний Роман Іваницький.

 

Отож вже від сьогодні, в меморіальній квартирі буде постійно діяти виставка робіт академіка. Можна буде побачити його особисті речі, фотографії з сімейного архіву, предмети творчої лабораторії.

 

Із відкриттям такого творчого осередку міський мистецький ландшафт отримав ще одну вершину, яка позначає культурну історію нашого міста і нашої країни.

 

 

 

 

 

 

Спогадами про Володимира Чернявського ділиться заступник голови Івано-Франківської Обласної державної адміністрації Роман Іваницький

 

 Київська журналістка Інна Корнелюк згадує про свої бесіди з Володимиром Чернявським

 

 

 

 

 

 

Письменник Володимри Єшкілєв з натурщицями Чернявського

 

 

 

 

 

Диплом академіка Римської академії модерного мистецтва

 

 

Що читав Чернявський. В бібліотеці меморіальної квартири - тисячі томів по класичній і модерній філософії та мистецтвознавству

 

 

 

 

Друзі діляться спогадами

 

 

 

Спогадами про Чернявського ділиться і проректор ПНУ ім. Стефаника з науки, професор Павло Федорук

 

 

 

 

 

 

 

"Модель" і картина...

 

 

 На мольберті - робочий фартух Майстра

 

 

 

 

 


25.06.2012 3360 4
Коментарі (4)

Василь Іванович 2012.06.25, 14:53
Майстер...завжди з нами.
Дімон 2012.06.25, 16:14
Не звична, навіть неймовірна в наш час, ситуація. Бо спадок завжди тупо дерибанять і розкрадають.
fjj 2012.06.25, 20:08
Добре, що талановиту людину згадують і шанують. Справжня Духовна Матриця місто є мережа музеїв, художніх майстерень, галерей, мистецьких салонів, книгарень. До грона франківських криївок Духу додалась ще одна, присвячена Майстрові. Рідкісна новина на тлі усякого непотребу.
Марія 2012.06.25, 21:28
Вражає бібліотека. І мабуть присутній там дух художника.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742