В Івано-Франківську відкрили меморіальну квартиру художника Володимира Чернявського (фото)


 

 

Не просто художник й інтелектуал, а людина не від світу цього. Саме так згадують друзі та знайомі про відомого художника й живописця Володимира Чернявського.

 

Вже понад рік, як митець відійшов у вічність, але пам'ять про нього, його талант й не пересічність живе у серцях людей, яким випало за честь бути знайомим з ним.

 

22 червня мистецька та інтелектуальна громадськість Івано-Франківська знову засвідчила свою повагу до видатного франківця.

 

У помешканні, яке впродовж багатьох років стало для Маестро творчою майстернею, вони зорганізували музей.

 

Родина художника люб’язно надала квартиру, яка довгі роки була житлом, майстернею і творчою лабораторією митця, для створення меморіальної експозиції та використання її з метою популяризації творчого доробку Володимира Чернявського. 

 

Друзі та шанувальники доклали зусиль для ремонту приміщення та його облаштування, намагалися максимально зберегти атмосферу, в якій щоденно народжувались пейзажі, жанрові картини і полотна духовно-містичного напряму.

 

Проте, кажуть, що це не музей у звичному розумінні цього слова, а меморіальна квартира. Створена вона не лише для збереження творчого спадку одного із найцікавіших живописців в історії Івано-Франківська й України, а має стати, найперше, одним із діючих креативно-інтелектуальних центрів нашого міста, духовною оазою, де друзі й послідовники зможуть знайти відпочинок під покровом живого й завжди актуального мистецтва.

 

«Володимир Чернявський був непересічною особистістю. Це була людина широких поглядів, глибокого інтелекту та академічних знань. Він мав багато друзів, він сформував навколо себе інтелектуальне середовище, яке говорило про людські цінності не тому, що це модно чи тому, що на  тебе дивиться об'єктив телекамери, а тому що Чернявський, який перебував в постійному пошуку, спрямовував і інших на пошук Сенсу нашого буття. Саме це середовище, друзі Майстра, зібралися і вирішили зробити таку меморіальну квартиру. Ми зробили все для того, щоб це помешкання митця стало власне не музеєм, а такою меморіальною квартирою, яка буде наповнена своїм "камерним" життям. Тут проводитимуться різного роду філософські зустрічі, семінари, мистецькі пленери. Напевно, приходитимуть художники, друзі, навчатимуться студенти. Це буде осередок тих, хто знав Чернявського, хто з ним контактував і, очевидно, тих, кому буде корисно відкрити цю людину для себе. Буде створено також інтернет-сайт меморіальної квартири Чернявського, ми плануємо якнайширше зібрати хоча б в електронному вигляді надбання художнього та інтелектуального спадку Майстра, випустити каталоги його робіт, зібрати фотографії, відеозйомки, телепрограми за його участю...», - розповів друг і один із ініціаторів створення меморіаольної квартири.

 

Голова Обласного відділення Національної Спілки художників України Ігор Токарук у своєму виступі наголосив на тому, що Володимир Чернявський «був найкращим живописцем за історію обласної організації НСХУ».

 

Відкриття такого мистецького центру зібрало не тільки друзів і шанувальників творчості Чернявського, а й представників керівництва Івано-Франківська та області, наукової спільноти краю. До присутніх звернулися зокрема заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький і проректор з наукової роботи ПНУ ім. В. Стефаника Павло Федорук. Висловилися всі бажаючі - друзі, колеги, однодумці.

 

Заступник голови ОДА Роман Іваницький зауважив, що він присутній на відкритті меморіальної квартири Володимира Чернявського не тільки як представник влади, а й як людина що знала і поважала митця: "Ми зустрічалися з Чернявським. Часто це було в майстерні головного художника Івано-Франківського драмтеатру Олега Семенюка. Ми спілкувалися, дискутували... Вже під час презентації меморіальної квартири в нас з колегами виникла ідея створити в Івано-Франківську і області туристичний маршрут по майстернях художників. І, безперечно, меморіальна квартира Володимира Чернявського буде перлиною в цьому маршруті", - переконаний Роман Іваницький.

 

Отож вже від сьогодні, в меморіальній квартирі буде постійно діяти виставка робіт академіка. Можна буде побачити його особисті речі, фотографії з сімейного архіву, предмети творчої лабораторії.

 

Із відкриттям такого творчого осередку міський мистецький ландшафт отримав ще одну вершину, яка позначає культурну історію нашого міста і нашої країни.

 

 

 

 

 

 

Спогадами про Володимира Чернявського ділиться заступник голови Івано-Франківської Обласної державної адміністрації Роман Іваницький

 

 Київська журналістка Інна Корнелюк згадує про свої бесіди з Володимиром Чернявським

 

 

 

 

 

 

Письменник Володимри Єшкілєв з натурщицями Чернявського

 

 

 

 

 

Диплом академіка Римської академії модерного мистецтва

 

 

Що читав Чернявський. В бібліотеці меморіальної квартири - тисячі томів по класичній і модерній філософії та мистецтвознавству

 

 

 

 

Друзі діляться спогадами

 

 

 

Спогадами про Чернявського ділиться і проректор ПНУ ім. Стефаника з науки, професор Павло Федорук

 

 

 

 

 

 

 

"Модель" і картина...

 

 

 На мольберті - робочий фартух Майстра

 

 

 

 

 


25.06.2012 3617 4
Коментарі (4)

Василь Іванович 2012.06.25, 14:53
Майстер...завжди з нами.
Дімон 2012.06.25, 16:14
Не звична, навіть неймовірна в наш час, ситуація. Бо спадок завжди тупо дерибанять і розкрадають.
fjj 2012.06.25, 20:08
Добре, що талановиту людину згадують і шанують. Справжня Духовна Матриця місто є мережа музеїв, художніх майстерень, галерей, мистецьких салонів, книгарень. До грона франківських криївок Духу додалась ще одна, присвячена Майстрові. Рідкісна новина на тлі усякого непотребу.
Марія 2012.06.25, 21:28
Вражає бібліотека. І мабуть присутній там дух художника.
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2825
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20968
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

635

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

56
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

711
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

710
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795