В Івано-Франківську відкрилася виставка унікальні булав від грузинського драматурга Рагулі Власідзе.
Кожна з робіт присвячена видатним постатям, культурним пам’яткам України та світу.
Як розповів автор, найкраще йому працюється на Прикарпатті, адже тут неймовірна атмосфера та особлива глина.
«Коли живеш на Прикарпатті, то все далі і далі виходиш в естетичному просторі. Настає час, коли ти повинен висловити людям подяку за енергетику та особливу духовність. Працюючи над булавами я поступово відкривав клондайк українського народу і ти відчуваєш, що повинен щось робити. Глина така цікаві річ, особливо коломийська. Я працював з донецькою глиною – вона дуже жорстка, а коломийська – тепла, ніжна та м’яка», - розповідає майстер.
Робота над однією булавою займає три місяці, вага скульптури від 3 до 7 кілограм.
Відомий франківський меценат та організатор Віктор Вінтоняк наголосив, що булави виставлять не тільки в Україні, але й за кордоном.
Крім того, упродовж демонстрації експозиції кожен охочий зможе придбати колекційні мистецькі сувеніри ексклюзивної серії булав «Гуцульська рапсодія» і «Зоре моя вечірняя».
За словами, Віктора Вінтоняка виручені кошти будуть спрямовані на реалізацію проекту «Навчання української творчої молоді у грузинському державному університеті театру та кіно імені Шота Руставелі».
«З Рагулі Власідзе я співпрацюю вже вісім років. Наша робота почалася з того, що я допоміг видати його п’єси українською мовою. Чотири роки тому зародилася ідея направити кращих 20 українських студентів, які навчаються на режисерських факультетах на навчання до Тбілісі, яка має найкращу школу. Що ж стосується виставки, то ці 24 булави присвячені видатним постатям, які прагнули будувати світ таким, яким він мав бути. Також, на благодійному аукціони ми представимо 100 унікальних булав від косівських майстрів, а виручені кошти підуть на навчання студентів. Ця подія для мене важлива тим, що з мого рідного міста ми починаємо проект популяризації іміджу України. Вже скоро ці бували будуть виставлені у декількох містах України, у листопаді поїдуть до Києво-Могилянської академії, більше того, черенз польських дипломатів ми домовляємося про те, щоб провести таку виставку в Європейському парламенті», - розповів Віктор Вінтоняк.
Протягом двох днів франківці та гості міста зможуть подивитися на булави у Пасажі Гартенбергів, а потім вони переїдуть до Художнього музею.