У вівторок 14 червня у виставковому залі культурно-мистецького центру «Є» відомий івано-франківський художник Роман Бончук презентував свою нову виставку за назвою «Артіфішлайф».
Спонукою до створення виставки стали останні дослідження американської генної інженерії (компанія Synthetic Genomics) – створення штучного організму, синтетичної бактерії. Назва «Артіфішлайф» утворилася від поєднання англійських слів «artificial» (штучне, підроблене) і «life» (життя).
Матеріалом для мистецького експерименту Роман Бончук обрав істот з картин Марії Приймаченко, оскільки вони відображають дивовижність і загадковість української душі. Автор змалював те, що би вийшло, якби вчені спробували «синтезувати» цих тварин.
Серія з 15-ти робіт втілює ідею про те, що неможливо «синтезувати», «підробити» життя, бо в результаті таких дослідів утворюється «щось на кшталт життя», яке може нести загрозу, порушити екологічну рівновагу і мати інші непередбачувані наслідки. Отже, «Артіфішлайф» можна вважати виставкою-застереженням. Адже нову технологію, штучний організм, можна використовувати для створення біологічної зброї.
Автор про себе:
«Малюю з 5 років, пройшов стандартний шлях – художня студія, потім художня школа. Далі мене 9 років навчав випускник Санкт-Петербурзької школи мистецтв. Власне, це і дало найбільший результат. Я перепробував масу спеціальностей – був і залишаюсь архітектором, також займався дизайном. Реалізовувався де тільки міг, щоб втілити свої ідеї. Але, по суті, зараз мистецтво для мене – це центр».