В Івано-Франківську відбувся “Парад вареників” (фото)


В Івано-Франківську відбувся четвертий міжнародний фестиваль кулінарного мистецтва «Парад вареників», де представили мучні вироби у стилі ф’южен, поєднавши цілком непоєднувані складники.

 

У місцевий коледж технологій та бізнесу подивувати своїми незвичними виробами, але добре всі відомими виробами з тіста, що є традиційною українською старвою прибули об’єднана команда гастрономічних та готельних шкіл міста Сандомєж з Польщі, студенти з Києва, Луцька, Ужгорода Чернівців, Коломиї та Івано-Франківська. Усього сім команд. У кожній по чотири кухарі.

 

Серед конкурсантів чимало хлопців. Вони дуже серйозні та рішуче налаштовані на перемогу …У залі галас, сімх, багато тіста муки та найрізноманітніших начинок. Бліял маленьких деревяних дощечок метушаться одягнені у різнобарвні кухарські форми та національний український одяг молоді кухарі. Кипить робота, мнеться тісто, ліпляться вареники.

 

«Я ва-ре-ни-ків ми-ло-му на-ва-ри-ла, ще й усю-ю ро-ди-нонь-ку при-гос-ти-ла», — лине пісня від столичних студентів. Навколо сміх та жарти, а поважне журі чекає смаколиків. Майбутні кухарі й ресторатори хвилюються, чиї ж вареники будуть найкращими, пишуть Вікна.

 

Ідея провести таке свято смаку, за словами директорки коледжу Софії Томенчук, зродилася у неї в Севастополі. Саме у це південне місто студенти з її навчального закладу їздять на практику. Там жінка побачила все кулінарне багатство України і вирішила, що все це варто презентувати й на Прикарпатті. Власне першим фестивалем вареників й відсвяткували 45-річчя закладу, а згодом вийшли й на міжнародний рівень та почали запрошувати друзів з Польщі.

 

Під час фестивалю відбулася презентація команд, кожен розповідав і про своє місто, навчальний заклад, презентував все, що знає про вареники за допомогою пісень, танців, театральних сценок. Згодом учасники команд з України та Польщі ліпили смаколики на швидкість та вправність. За сім хвилин треба було приготувати дві порції вареників. Кожній команді дали у рівній кількості тіста і начинки. Найшвидше і накраще із цим справилися команди з Луцька та Коломиї. А на домашнє завдання слід було приготувати вареники у стилі ф’южен, тобто, поєднавши цілком непоєднувані складники. І в цьому не було рівних івано-франківцям. Команда місцевого коледжу «Фелічіто кухаріто» запропонувала членам журі покуштувати рожеві вареники з фаршем із квасолі, буряків, грибів, а підливкою до страви стало…грибне морозиво (!).

 

«Ми поєднали українську та італійську кухні і подали традиційну нашу страву із італійським морозивом, але непростим, а...солоним та ще й з грибною есенцією. Були у підливці і шматочки білих грибів, — розповідає Тереза Данилюк, викладач організації виробництва в громадських закладах харчування. — Так само українсько-італійською й звучала назва команди». Компетентне журі було сите, задоволене і... розгублене. Як же тут комусь надати перевагу коли в сметані, грибній, масляній, кефірній, шоколадній, медовій і навіть ромовій підливці купалися смаколики із сиром, бринзою, капустою, квасолею, маком, м’ясом, печінкою, гречкою, сливами, айвою, горіхами.

 

Вареники у стилі ф’южен. У Івано-Франківську відбувся “Парад вареників”. ФОТО

 

 

 


Читайте також:

В Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський "Галицький бал" (фото)


18.11.2012 2293 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2134
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

848
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

892
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

896 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2727 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1453

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

625

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

332

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

998

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1121
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

1969
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1066
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

789
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

259
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14965
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7278
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

706
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

263
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

172
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

277
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

565
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1022