11 вересня в приміщенні Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна у межах Всеукраїнського проекту «Inter-Rail», що охоплює 15 українських міст.
Участь у її відкритті в Івано-Франківську взяли голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Великочий, проректор університету з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Василь Марчук.
Вітаючи учасників заходу, голова обласної ради Олександр Сич наголосив на корисності та практичній значущості такого роду молодіжних ініціатив. «Перебуваючи територіально у центрі Європи, ми повинні якнайшвидше витворити Європу в собі, у власній свідомості, а не лише декларативно заявляти, що ми хочемо стати повноправними членами європейського співтовариства. Побудуймо Європу в собі і тоді ми точно в ній будемо! Ми повинні вчитися європейського способу мислення і європейського способу вирішення проблем. Я переконаний, що нам це вдасться, а зокрема й тому, що Ви вже взялися за цю справу», – зауважив Олександр Сич, звертаючись до аудиторії.
На необхідності виховання людини з новим способом мислення закцентував увагу й Василь Марчук. На його думку, поряд із самоорганізацією молоді та розвитком різноманітних молодіжних ініціатив одним з головних завдань на сучасному етапі є формування громадянина з якісно новими підходами до оцінки сучасних реалій та пошуку шляхів вирішення актуальних проблем.
Обговорюючи виклики, які постали перед Українською державою, учасники значну увагу зосередили на питаннях стану демократії в Україні, дотримання прав та свобод людини і громадянина, перспективах інтеграції України в ЄС.
«Ми можемо скільки завгодно дискутувати про демократію в Україні сьогодні, однак, згідно одного з українських прислів’їв, скільки б ми не говорили про мед, в роті солодко не стане. Демократію слід творити. Вона не виникає водночас чи за велінням чиєїсь чарівної палички. Необхідне опанування українським суспільством інструментів демократії», – наголосив Олександр Сич.
Голова обласної ради висловив переконання, що позитивні зрушення в демократичному поступі Української держави можливі лише у випадку, якщо до них спонукатиме молодь.
«Переконаний, що всі ті зміни, яких ми щиро бажаємо в Україні, щоб наше життя було впорядковане, щоб наша держава була демократичною, правовою, соціальною, щоб вона вела цивілізований, європейський шлях розвитку, є можливими лише за умови наявності прагнення до цього молоді. І не тоді, коли дорослі будуть спонукати до цього. А лише тоді, коли молодь справді перейметься цими питаннями. Про це переконливо свідчить історичний досвід. Коли молодь піднімалася за зміни, вони врешті-решт ставали можливими», – відзначив Олександр Сич.
Володимир Великочий у свою чергу наголосив на місії молоді, необхідності вирішення нею питання знаходження місця України в сучасному світі.
«Ці речі вимагають щоденної праці, потребують розуму, інтелекту і найголовніше –відповідальності. Мені приємно, що сьогодні є люди, які готові уже зараз частково взяти на себе цю місію», – зауважив він.
«Ви є будівничими майбутнього Української держави. Вам ініціатива в руки!», – резюмував Олександр Сич.
Доцільно зауважити, що міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна в Івано-Франківську об’єднала понад 40 талановитих школярів та студентів для роботи в комітетах, орієнтованих на вирішення різноманітних суспільних проблем. Головними цілями проекту стали залучення молоді України до обговорення та пошуку шляхів вирішення найбільш болючих проблем своїх регіонів та спільних для нашої держави та Європи тем, надання можливості молодим людям застосувати власні підходи до розв’язання обговорюваних проблем, набуття практичного досвіду у дослідженнях, дебатах та процесі консенсусного прийняття рішень стосовно соціально-політичних питань на регіональному, національному та міжнародному рівнях.