В Івано-Франківську триває фестиваль «Час театру»

 

/data/blog/106982/aad55399fbdce21ee1aec003ce455406.jpg

 

14 травня в Івано-Франківську стартував ІІ Фестиваль сценічних мистецтв ­– «Час театру». Нагадаємо, що це новий формат традиційного театрального фестивалю, який із 1988 року проводився під назвою «Прем’єри сезону».

 

Минулорічний фест проходив під знаком «українського контексту», натомість цьогоріч запланований акцент на «сцені людяності».

 

Як зазначив очільник Івано-Франківського академічного обласного муздрамтеатру Ростислав Держипільський, «сцена людяності апелює до серця сучасного глядача, акцентує увагу на милосерді, співчутті та любові у наш надскладний і часто цинічний час».

 

«Time of Theatre-2016» пропонує івано-франківським театралам та гостям святкового дійства найкращі п’єси найактуальніших драматургів світу: Еріка-Еммануеля Шмітта, Мартіна МакДонаха, Івана Миколайчука, Павла Ар’є та ін. Постановки театрів Рівного («Каліка з острова Інішмаан»), Києва («Загадкові варіації»), Львова («Пісні вітру» та «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами»), Чернівців («Маестро і Кароліна») і двох івано-франківських театрів – Обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка («Слава героям» – копродукція із київським театром «Золоті ворота») та Нового театру («Собака») – пройдуть на основній та камерній сценах івано-франківського муздрамтеатру.

 

Недаремно захід заявлений як фестиваль сценічних мистецтв – організатори не обмежуються виключно театральними постановками на основній та камерній сценах, а розмикають театральний дискурс до зустрічей з відомими театрознавцями і критиками, відкритих вільних лекцій та діалогів, майстер-класів та сюрпризів від улюблених акторів, а також цікавинок і різноманітних ноу-хау.

 

У фестивальній афіші «Time of Theatre» є також незалежні театральні проекти: «Собака» («Новий театр» з Івано-Франківська, режисер – Тарас Бенюк), «Пісні вітру» (сольний проект Наталії Половинки в рамках львівського художньо-дослідницького центру «Слово і голос»). А ще з понеділка до п’ятниці на камерній сцені театру після вистав буде проходити показ фільмів Івана Миколайчука, визнаних культовими. За словами організаторів, хоч усі фільми доступні в Інтернеті, та сучасна молодь їх ще не бачила, а показ може згуртувати молодше покоління і спровокувати актуальні розмови про українське поетичне кіно.

 

Ексклюзивом цьогорічного фесту є театрознавчі експедиції у Нагуєвичі, Русів та Чорторию, де народилися та формувалися українські генії кіно й літератури, які неабияк доклалися і до розвитку українську театру. Адже 2016 року відзначаємо ювілеї кожного з них – 160 років з дня народження Франка, 145 років з дня народження Стефаника, 75 років виповнилось би у червні Миколайчуку.

 

Окрім цього, у рамках фестивалю у фойє театру тривають дві фотовиставки. 14 травня уже відкрилася фотовиставка «Переможці», присвячена бійцям АТО, які втратили кінцівки, проте зберегли силу духу. А 15 травня Руся Асєєва презентувала виставку світлин із благодійного арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» під назвою «Театр життя».

 

Також у день відкриття фестивалю, 14 травня, відбулася театралізована хода від міської ратуші до площі біля драмтеатру, де пройшов урочистий концерт-відкриття.

 

«У контексті війни, яка зараз триває в Україні, тема людяності постала дуже гостро, і власне на цьому зараз сконцентрована увага усіх митців. Тому «сцена людяності», яка є основним контекстом нашого фестивалю, виникла закономірно і є дуже органічною», – підкреслює актор Олексій Гнатковський та від імені організаторів і всіх акторів ІІ Фестивалю сценічних мистецтв «Час театру» запрошує на яскравий тиждень театру нон-стоп – на сцені та в душі.

 

Наталя ТКАЧИК, Галицький Кореспондент


19.05.2016 480 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

416
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2223
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2255 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2139 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2884
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2675 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

524

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1208

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1272

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2082
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

698
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

438
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

804
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43601
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3196
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1111
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2108
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35331 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

293
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

422
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

642
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

779