В Івано-Франківську триває фестиваль «Час театру»

 

/data/blog/106982/aad55399fbdce21ee1aec003ce455406.jpg

 

14 травня в Івано-Франківську стартував ІІ Фестиваль сценічних мистецтв ­– «Час театру». Нагадаємо, що це новий формат традиційного театрального фестивалю, який із 1988 року проводився під назвою «Прем’єри сезону».

 

Минулорічний фест проходив під знаком «українського контексту», натомість цьогоріч запланований акцент на «сцені людяності».

 

Як зазначив очільник Івано-Франківського академічного обласного муздрамтеатру Ростислав Держипільський, «сцена людяності апелює до серця сучасного глядача, акцентує увагу на милосерді, співчутті та любові у наш надскладний і часто цинічний час».

 

«Time of Theatre-2016» пропонує івано-франківським театралам та гостям святкового дійства найкращі п’єси найактуальніших драматургів світу: Еріка-Еммануеля Шмітта, Мартіна МакДонаха, Івана Миколайчука, Павла Ар’є та ін. Постановки театрів Рівного («Каліка з острова Інішмаан»), Києва («Загадкові варіації»), Львова («Пісні вітру» та «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами»), Чернівців («Маестро і Кароліна») і двох івано-франківських театрів – Обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка («Слава героям» – копродукція із київським театром «Золоті ворота») та Нового театру («Собака») – пройдуть на основній та камерній сценах івано-франківського муздрамтеатру.

 

Недаремно захід заявлений як фестиваль сценічних мистецтв – організатори не обмежуються виключно театральними постановками на основній та камерній сценах, а розмикають театральний дискурс до зустрічей з відомими театрознавцями і критиками, відкритих вільних лекцій та діалогів, майстер-класів та сюрпризів від улюблених акторів, а також цікавинок і різноманітних ноу-хау.

 

У фестивальній афіші «Time of Theatre» є також незалежні театральні проекти: «Собака» («Новий театр» з Івано-Франківська, режисер – Тарас Бенюк), «Пісні вітру» (сольний проект Наталії Половинки в рамках львівського художньо-дослідницького центру «Слово і голос»). А ще з понеділка до п’ятниці на камерній сцені театру після вистав буде проходити показ фільмів Івана Миколайчука, визнаних культовими. За словами організаторів, хоч усі фільми доступні в Інтернеті, та сучасна молодь їх ще не бачила, а показ може згуртувати молодше покоління і спровокувати актуальні розмови про українське поетичне кіно.

 

Ексклюзивом цьогорічного фесту є театрознавчі експедиції у Нагуєвичі, Русів та Чорторию, де народилися та формувалися українські генії кіно й літератури, які неабияк доклалися і до розвитку українську театру. Адже 2016 року відзначаємо ювілеї кожного з них – 160 років з дня народження Франка, 145 років з дня народження Стефаника, 75 років виповнилось би у червні Миколайчуку.

 

Окрім цього, у рамках фестивалю у фойє театру тривають дві фотовиставки. 14 травня уже відкрилася фотовиставка «Переможці», присвячена бійцям АТО, які втратили кінцівки, проте зберегли силу духу. А 15 травня Руся Асєєва презентувала виставку світлин із благодійного арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» під назвою «Театр життя».

 

Також у день відкриття фестивалю, 14 травня, відбулася театралізована хода від міської ратуші до площі біля драмтеатру, де пройшов урочистий концерт-відкриття.

 

«У контексті війни, яка зараз триває в Україні, тема людяності постала дуже гостро, і власне на цьому зараз сконцентрована увага усіх митців. Тому «сцена людяності», яка є основним контекстом нашого фестивалю, виникла закономірно і є дуже органічною», – підкреслює актор Олексій Гнатковський та від імені організаторів і всіх акторів ІІ Фестивалю сценічних мистецтв «Час театру» запрошує на яскравий тиждень театру нон-стоп – на сцені та в душі.

 

Наталя ТКАЧИК, Галицький Кореспондент


19.05.2016 493 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

468
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

662
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1963
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3429
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1262
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1447

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

414

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1059

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1225
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24189
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

438
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

492
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15300
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

138
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1158 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465