
Попри застороги поліції не довіряти незнайомим співрозмовникам громадяни усе ж потрапляють до рук шахраїв, котрі урізноманітнюють схеми видурювання у людей грошей та вишукують довірливих та недосвідчених у таких справах.
Приміром, днями до працівників поліції звернувся один із мешканців Івано-Франківська, який розповів, що невідома особа зателефонувала йому на мобільний телефон, представившись працівником банківської установи "Дельта Банку" клієнтом якого є заявник. Невідомий повідомив, що в нього виникли проблеми з банківським рахунком, тож потрібно вказати реквізити банківської картки для належного користування нею.
У в цьому і в інших подібних випадках громадяни припускаються помилки тому, що ці дані є таємними і жодна посадова особа банку за будь-яких обставин не має права питати чи вимагати у громадян такі дані, тим більше у телефонному режимі. Проте громадяни не беруть до уваги, що лише цього факту достатньо, щоб зрозуміти, що ви маєте справу із шахраями, натомість добровільно віддають у руки зловмисників свої гроші. Так само і цього разу.
Чоловік виконав умови невідомого, після чого, виявив крадіжку з рахунку майже 15 тисяч грн. Зрозумівши, що його ошукали, звернувся до поліції.
Працівники поліції попереджають, якщо Вам дзвонять, нібито, працівники банку і просять назвати особисті відомості – це привід насторожитися. Якщо Ви сумніваєтеся, чи дійсно Вам дзвонить справжній співробітник - запитайте, коли і в яке відділення Ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону. Ніколи не називайте третім особам (в тому числі співробітникам банку, а також знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) пін-код вашої картки, а також секретні одноразові коди, не записуйте коди на картках.