В Івано-Франківську стартував проект «Перший портфелик для дітей переселенців»

 

 

Проект реалізується за фінансової підтримки посольства Франції в Україні, тривалістю 4 місяці, з липня по жовтень 2015 року.

 

Локацією проекту визначено Івано-Франківськ. Проектна ініціатива спрямована на 50 дітей – першокласників з числа ВПО, які проживають у місті та їх батьків, повідомляє новинар Фіртки.

 

Мета проекту: полегшити соціально-психологічну адаптацію як батьків так і дітей на новому місці проживання та закупити необхідне шкільне приладдя для дітей, які вперше йдуть до школи(портфелі та канцтовари). В рамках діяльності проекту буде організовано начальні психологічні заняття для дітей.

 

Передбачено психологічний супровід першокласників у перший місяць навчання у школі. Для батьків першокласників будуть проведені тренінгові заняття з метою полегшення адаптації дітей в нових шкільних колективах та ознайомлено з основами поведінки на сучасному ринку праці.

 

Статистику подав заступник начальника Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Пачків.

 

Станом на сьогодні в області перебуває 3505 переселенців, відносно Івано-Франківської області це досить багато. 3200 з них – це жителі Луганської та Донецької областей, та 340-з Криму. З цих 3505 осіб - 1100 дітей.

 

В Івано-Франківську 94 дитини піде цього року в перший клас.

 

Своїми напрцюваннями поділились всі благодійні організації Івано-Франківська, які були присутні на прес-конференції.

 

Івано-Франківський обласний благодійний фонд Карітас повідомив, що церква ніколи не стояла осторонь проблем людини і працює аконфесійно, тобто незалежно від сповідування.

 

В Карітасі є зареєстровані 1802 особи. Допомога першочергово надається родинам, в яких є діти. Карітас профінансував проживання 375 родин, це склало майже два мільйони гривень.

 

На обліку Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України перебуває 100 дітей.

 

Допомогу надає також Датський Червоний Хрест. Найближчим часом діти поїдуть відпочивати на Буковель.

 

Благодійний фонд «Відродження Прикарпаття» допомагає всім без виключення. Допомогу в основному надає Сербія і скоро надійде допомога з Болгарії , в основному це продукти харчування.

 

Близько 60-65дітей переселенців та учасників АТО поїдуть на відпочинок до Угорщини.

 

Також , 2 серпня, дванадцятеро дітей приїдуть зі сходу на відпочиок в нашу область.

 

Представники молодіжного громадського центру «Еталон» повідомили, що найбільшою проблемою є проблема соціалізації. Тому для цього створено сприятливі умови для переселенців, з якими також працюють і юристи.

 

30 серпня у Люм’єрі відбудеться вручення портфеликів, начинених шкільним приладдям, діткам, які вперше йдуть в перший клас. Кому потрібен портфелик для першачків, потрібно написати заявку в Регіональному Центрі за адресою: м. Івано-Франківськ, вул Грушевського, 18 (2 поверх). Для цього потрібне свідоцтво про народження дитини.

 

В області працюють 23 кризові центри , всі вони працюють на волонтерських засадах, - це 110 практичних психологів . Вже 844 особи отримало психологічний супровід, є програма для цього супроводу, бо окрім їди та одягу людям треба лікувати душу, віднайти внутрішній ресурс, щоб вони могли інтегруватися в суспільстві.

 

Створено програму, яка включає діагностичну складову, психологічну просвіту і корекцію, вона буде діяти і під час навчання, а не тільки до навчального процесу.

 

6 серпня на Площі Міцкевича 3, відбудеться перше заняття для дітей та їхніх батьків для їх психологічного супроводу.

 

Також працюють літні бізнес-школи для старшокласників.

 


29.07.2015 415 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3119
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21225
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

286

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

817

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1050 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941